By pojazd działał doskonale, czyli niezbędne filtry

W każdym z aktualnie produkowanych samochodów znajduje się kilka rodzajów filtrów. Każdy z nich powinien być stale wymieniany, ponieważ tylko pamiętając o czasowych zmianach filtrów oleju czy powietrza zapewniamy sobie pozbawioną awarii pracę auta.


Kabina auta nie jest środowiskiem bez skazy. Znajdują się w niej cząsteczki kurzu, pyły, substancje, które mogą sprawić, że ludzie zachorują na alergie. Dlatego montuje się w nich filtry kabinowe (www.iowfilter.com/filtry-kabinowe.html). Wykorzystywane filtry kabinowe mają za zadanie zatrzymywać różnego pokroju zanieczyszczenia. Nie wpływają one na jakość pracy silnika auta, tak jak znajdujące się w konkretnym modelu auta - (przeniesiony tutaj) filtry oleju.

samochód, silnik
Dodał: Alexander Nie
Na podstawie: http://www.flickr.com
Duża część posiadaczy samochodu pamięta o tym, że zmieniając olej w aucie można wymienić też filtry oleju (zalecamy tą stronę). O wymianie filtrów kabinowych dużo z nich często jednak nie pamięta. Może mimo wszystko nie są one tak istotne, jak filtry oleju, ale na pewno podróż samochodem, w którym nieprzyjemnie pachnie na pewno nie możemy zaliczyć do przyjemnych. Jest to jeden z istotnych powodów, dla których warto je kupować w miarę regularnie.

Odbywająca się co pewien czas zmiana filtra oleju jest potrzebna nie ze względu na nieprzyjemne zapachy w kabinie samochodu, ale z uwagi na możliwość uszkodzenia silnika. Oprócz wymienionych już filtrów w każdym samochodzie znajduje się jeszcze jeden: filtr powietrza. On też może być wymieniany co wskazany czas. Kilkakrotnie padło tutaj słowo „regularnie”. Co tak naprawdę ono znaczy w odniesieniu do zmiany filtrów? Otóż zgodnie z zaleceniami tak filtr powietrza, jak też filtr oleju może się zmieniać raz w roku.

1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.