By pojazd działał doskonale, czyli niezbędne filtry

W każdym z aktualnie produkowanych samochodów znajduje się kilka rodzajów filtrów. Każdy z nich powinien być stale wymieniany, ponieważ tylko pamiętając o czasowych zmianach filtrów oleju czy powietrza zapewniamy sobie pozbawioną awarii pracę auta.

Kabina auta nie jest środowiskiem bez skazy. Znajdują się w niej cząsteczki kurzu, pyły, substancje, które mogą sprawić, że ludzie zachorują na alergie. Dlatego montuje się w nich filtry kabinowe . Wykorzystywane filtry kabinowe mają za zadanie zatrzymywać różnego pokroju zanieczyszczenia. Nie wpływają one na jakość pracy silnika auta, tak jak znajdujące się w konkretnym modelu auta filtry oleju.

samochód, silnik
Dodał: Alexander Nie
Na podstawie: http://www.flickr.com
Duża część posiadaczy samochodu pamięta o tym, że zmieniając olej w aucie można wymienić też filtry oleju (zalecamy tą stronę). O wymianie filtrów kabinowych dużo z nich często jednak nie pamięta. Może mimo wszystko nie są one tak istotne, jak filtry oleju, ale na pewno podróż samochodem, w którym nieprzyjemnie pachnie na pewno nie możemy zaliczyć do przyjemnych. Jest to jeden z istotnych powodów, dla których warto je kupować w miarę regularnie.

Sprawdź też

Samochód niebywale ułatwia życie w dzisiejszych czasach - w szczególności, że funkcjonujemy obecnie szybko

szpital
Dodał: Armstrong
Na podstawie: Armstrong
Życie w XXI stuleciu z jednej strony bywa pełne usprawnień, ale z drugiej - zrobiło się niebywale prędkie. Musimy załatwiać mnóstwo spraw codziennie. Z tego powodu potrzebny wydaje się być samochód.


Teraz pewnie już nikt nie widzi swojego życia bez auta.


Odbywająca się co pewien czas zmiana filtra oleju jest potrzebna nie ze względu na nieprzyjemne zapachy w kabinie samochodu, ale z uwagi na możliwość uszkodzenia silnika. Oprócz wymienionych już filtrów w każdym samochodzie znajduje się jeszcze jeden: filtr powietrza. On też może być wymieniany co wskazany czas. Kilkakrotnie padło tutaj słowo „regularnie”. Co tak naprawdę ono znaczy w odniesieniu do zmiany filtrów? Otóż zgodnie z zaleceniami tak filtr powietrza, jak też filtr oleju może się zmieniać raz w roku.

zielony samochód
Dodał: Cezary Borysiuk
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jaki filtr oleju będzie odpowiedni do modelu nowego auta dowiemy się od twórcy auta. Pamiętajmy, że wymieniając filtr oleju (http://esoil.pl/k,6,molydal) możemy wykupić filtr oryginalny, a nie zastępować go kosztującą mniej podróbką. Na ogól jest to nieopłacalne z tego powodu, że oryginalne filtry oleju nie kosztują zbyt dużo . Mimo wszystko do ceny kupna filtra warto doliczyć koszt oleju, ale w sumie wystawiony przez sprzedawcę rachunek i tak nie będzie tak naprawdę duży. Koszt filtrów kabinowych jednak nie jest zbyt wysoka. Na nich także nie powinniśmy pod żadnym pozorem oszczędzać.
2018-08-04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.