By pojazd działał doskonale, czyli niezbędne filtry

W każdym z aktualnie produkowanych samochodów znajduje się kilka rodzajów filtrów. Każdy z nich powinien być stale wymieniany, ponieważ tylko pamiętając o czasowych zmianach filtrów oleju czy powietrza zapewniamy sobie pozbawioną awarii pracę auta.

Kabina auta nie jest środowiskiem bez skazy. Znajdują się w niej cząsteczki kurzu, pyły, substancje, które mogą sprawić, że ludzie zachorują na alergie. Dlatego montuje się w nich filtry kabinowe . Wykorzystywane filtry kabinowe mają za zadanie zatrzymywać różnego pokroju zanieczyszczenia. Nie wpływają one na jakość pracy silnika auta, tak jak znajdujące się w konkretnym modelu auta filtry oleju.

samochód, silnik
Dodał: Alexander Nie
Na podstawie: http://www.flickr.com
Duża część posiadaczy samochodu pamięta o tym, że zmieniając olej w aucie można wymienić też filtry oleju (zalecamy tą stronę). O wymianie filtrów kabinowych dużo z nich często jednak nie pamięta. Może mimo wszystko nie są one tak istotne, jak filtry oleju, ale na pewno podróż samochodem, w którym nieprzyjemnie pachnie na pewno nie możemy zaliczyć do przyjemnych. Jest to jeden z istotnych powodów, dla których warto je kupować w miarę regularnie.

Sprawdź też

Stosowne dywaniki gumowe honda przydadzą się w wszelkim samochodzie, zwłaszcza w kiepską aurę

Honda
Dodał: sideways jdm
Na podstawie: http://www.flickr.com
Bez wątpienia każdy człowiek, jaki zda egzamin na prawo jazdy, chce posiadać swój własny samochód, jaki będzie używany na dużo sposobów. Dawniej sfinalizowano ankietyzację wśród mieszkańców Polski, w jakiej zadawane były pytania jaki szczegół, który mają jest dla nich w największym stopniu przydatny. Pośród jednych z w większości wypadków powielanych odpowiedzi znalazł się rzecz jasna wymieniony samochód. Nie ma się z jakiej przyczyny dziwić, ponieważ auto zapewnia nam dużo ewentualności i nade wszystko zapewnia wykonywanie wielu zadań, związanych choćby z wykonywaniem zakupów, dochodzeniem do pracy i wieloma pozostałymi.


Odbywająca się co pewien czas zmiana filtra oleju jest potrzebna nie ze względu na nieprzyjemne zapachy w kabinie samochodu, ale z uwagi na możliwość uszkodzenia silnika. Oprócz wymienionych już filtrów w każdym samochodzie znajduje się jeszcze jeden: filtr powietrza. On też może być wymieniany co wskazany czas. Kilkakrotnie padło tutaj słowo „regularnie”. Co tak naprawdę ono znaczy w odniesieniu do zmiany filtrów? Otóż zgodnie z zaleceniami tak filtr powietrza, jak też filtr oleju może się zmieniać raz w roku.

zielony samochód
Dodał: Cezary Borysiuk
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jaki filtr oleju będzie odpowiedni do modelu nowego auta dowiemy się od twórcy auta. Pamiętajmy, że wymieniając filtr oleju (http://esoil.pl/k,6,molydal) możemy wykupić filtr oryginalny, a nie zastępować go kosztującą mniej podróbką. Na ogól jest to nieopłacalne z tego powodu, że oryginalne filtry oleju nie kosztują zbyt dużo . Mimo wszystko do ceny kupna filtra warto doliczyć koszt oleju, ale w sumie wystawiony przez sprzedawcę rachunek i tak nie będzie tak naprawdę duży. Koszt filtrów kabinowych jednak nie jest zbyt wysoka. Na nich także nie powinniśmy pod żadnym pozorem oszczędzać.
2018-08-04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.