Na co trzeba zwrócić uwagę w czasie zakupu przyczepki kempingowej?

Zakup używanej przyczepki campingowej to równie trudne zadanie, jak kupowanie używanego auta. W poniższym tekście opiszemy, na co trzeba zwracać specjalną uwagę w czasie tego typu zakupu.
przyczepa
Dodał: Joanna Apanasewicz
Na podstawie: http://www.flickr.com


Pierwsza kwestia, jaka powinna pojawić się w tym momencie to sam model przyczepki, ponieważ tego typu przyczepa przyczepie nigdy nie jest równa. Są pojazdy mniejsze oraz większe, o trochę różnej ładowności, o różnej liczbie miejsc noclegowych czy też z różnym wyposażeniem wnętrza. Przede wszystkim należy określić, czy taka przyczepa będzie przez nas wykorzystywana raczej do objazdowych podróży, czy też jej właściciel woli nieco mniej aktywny odpoczynek, zatem przykładowo na polu campingowym lub zwyczajnie na działce. W pierwszym wypadku znakomicie się będą sprawdzać przyczepy zwinne i małe, wygodne przy manewrowaniu.


van
Dodał: Daniel Kinnectz
Na podstawie: http://www.flickr.com


technologia
Dodał: Andrew Gregg
Na podstawie: http://www.flickr.com


Jeśli jednak chodzi o to, żeby dojechać w określone miejsce, aby później traktować przyczepę jako mieszkanie, to korzystniej jest stawiać na jak największy luksus i nabyć duży oraz dobrze wyposażony model. Nie musimy się jednak "rozpędzać", gdyż przyczepa musi być dopasowana do samochodu, który będzie ją ciągnąć. Jeśli mamy jedynie prawo jazdy kategorii "B", to dopuszczalna całkowita masa zestawu złożonego z auta oraz przyczepy nie może przekroczyć 3,5 tony. Ponadto pojazd w każdym przypadku powinien ważyć więcej niż taka przyczepka. Duży wynajem aut bez bik i krd będzie wymagał auta cięższego i o nieco większej mocy, niż mała. Poza tym należy zwrócić uwagę na to, że im mniejsza będzie masa własna przyczepy, to tym większa zazwyczaj będzie jej ładowność. Z zewnątrz przyczepki kempingowe trzeba sprawdzać tak jak samochód.
Nade wszystko trzeba niezwykle dokładnie przyjrzeć się, czy na metalowych częściach nie ma rdzy, wgnieceń czy też różnych znaków, które mogą świadczyć o tym, że pojazd kiedyś uczestniczył w stłuczce. Kolejną niezwykle ważną kwestią są opony.
2022-03-18
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.