Polak kupuje używany samochód, czyli z jakiego powodu tak często sprzedawane są auta z przekręconymi licznikami

Samochód od wielu lat przestał być symbolem luksusu, ale silna potrzeba jego posiadania nadal wśród Polaków jest bardzo duża. A że nie idą za tym odpowiednio wysokie pensje, a co się z tym wiąże możliwości zakupu nowego samochodu prosto z salonu, to niestety większość osób jest zmuszona aby zakupić swoje wyśnione cztery kółka używane. I to czasami używane wiele lat, w czasie jakich z samochodem niejedno się działo.

liczniki
Dodał: Kārlis Dambrāns
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zaczęły to wykorzystywać to kraje z zachodu, gdzie motoryzacja zatrzymała się na zupełnie innym poziomie, pozbywając się starych, często nadających się tylko do kasacji aut. Tego typu samochody są skupowane przez handlarzy, przywozi się je na lawetach do kraju, gdzie w dalszej kolejności przechodzą dokładny proces renowacji i retuszu. Po tego typu działaniach dwudziestoletni pojazd wprawdzie cały czas będzie miał ten wiek, lecz dużo mniejszy przebieg, parę kilogramów wosku - znacznie tutaj link do strony - i szpachli, i można zacząć szukanie dla niego nowego posiadacza (kolektory). Szczęście, jeśli przez cały czas był w jednym kawałku, bo niekiedy się zdarza, że z paru samochodów składa się jeden, i przeważnie coś takiego jest wykonane w sposób który zagraża bezpieczeństwu.

Wszystkie takie przypadki nie miałyby miejsca, gdyby nie to, że wiele osób kupuje raczej marzenia o samochodzie, a sprzedający jedynie dostarczają klientom takie auta, jakich oni potrzebują. Cały czas takim osobom będzie się wydawać, że oglądając u kogoś dziesięcioletni pojazd o przebiegu niewiele powyżej stu tysięcy kilometrów trafiają na interes życia jeśli go nabędą.

samochody
Dodał: Mototarget.pl
Na podstawie: © Mototarget.pl
Jeżeli tego typu samo auto (producent zabudów samochodowych) miało na liczniku dwa razy tyle, to nikt by na nie nie chciał nawet spojrzeć, więc sprzedawcy robią fałszywą książkę serwisową, korygują kilometry i auto jest właśnie takie, jakiego będą oczekiwać kupujący. W krajach zachodnich tego typu przebiegi to rzecz normalna, bo przecież auto kupuje się, do jeżdżenia a nie trzymania pod domem . Lecz do wielu Polaków ta prawda za żadne skarby świata nie dociera, i dlatego też dla takich właśnie klientów nieuczciwi handlarze korygują przebiegi, fałszują dokumenty i kładą kilogramy szpachli oraz wosku.
2021-02-25
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.