Komfort jazdy to również odpowiednie zawieszenie, odporne na wstrząsy. Czy jest to obecnie zagwarantowane?

Standardowe układy zawieszeń są już poznane, tak więc coraz trudniej obmyślić coś zupełnie przełomowego w tej dziedzinie. Ale w ostatnim okresie pojawiła się koncepcja, która jest w stanie to zmienić, gdyż stwierdzono, iż być może korzystnie niektóre funkcje powierzyć układom pneumatycznym. Czy to działa?

naprawa auta
Dodał: Sarah Stierch
Na podstawie: http://www.flickr.com
Układy pneumatyczne są od wielu lat tworzone przez konstruktorów maszyn. Wpływają na ruchy robocze koparek i pozostałych maszyn roboczych. Ponadto, już trzydzieści lat temu konstruktorzy używali układów pneumatycznych, jak samochodowe poduszki pneumatyczne do stłumienia nierówności. Zawieszenia powietrzne z reguły powinny ulepszać parametry trakcyjne samochodu. To rozwiązanie jest w stanie zagwarantować optymalną redukcję wstrząsów i drgań. Mogą więc poprawić dosyć znacznie komfort jazdy. Dlaczego tak właśnie jest? Odpowiedź jest dosyć oczywista.

A tak właściwie, sprężony azot jest bardziej efektywny w pochłanianiu nierówności niż pozostałe środki. Niezaprzeczalną zaletą stosowania układu pneumatycznego jest niezmienny prześwit samochodu, niezależny od obciążenia. To znaczy, że rozwiązanie to jest szczególnie chętnie używane w autach typu kombi.

Jeżeli interesuje Cię ten artykuł, kliknij koniecznie tutaj, gdyż ta witryna na pewno także jest godna polecenia.

Stały prześwit pozwoli na bardziej przewidywalne zachowanie auta na zakrętach i w mniejszym stopniu wpływ obciążenia na bezpieczeństwo jazdy. Poprawia to też aspekt wizualny korzystania z samochodu. Załadowany samochód z przysiadającym tyłem prezentuje się niezbyt ciekawie – zawieszenie z elementami pneumatyki umożliwia tego uniknąć(sprawdź ofertę).

Co interesujące, w zawieszeniu pneumatycznym znane metalowe elementy sprężyste są zamienione na tzw. powietrzne worki, jakie nazywa się mieszkami. Są w stanie być one dosyć często zintegrowane z amortyzatorami pneumatycznymi, niezbędnymi do prawidłowego i sprawnego funkcjonowania układu.


Sprawdź też

Jeżeli jesteś początkującym kierowcą i zaczynasz teraz swoją przygodę na jezdni – powinieneś zaczerpnąć odrobinę wiedzy na temat motoryzacji, działania pojazdu oraz jego kluczowych elementów.

kierowca
Dodał: Roberto Ciucci
Na podstawie: http://www.flickr.com
System gospodarczy samochodowy w naszym kraju zdobywa swoje maximum. Ujawnia się sporo nowoczesnych modeli, dynamizuje salonów, serwisów i komisów. Pojazd, to w tej chwili pierwsza ze standardowych potrzeb człowieka. Każdy pragnie stać się kierowcą i niezależny od komunikacji miejskiej, czy od innych. Prawo jazdy to obecnie standardowy wymóg każdego pracodawcy.

częsci samochodowe
Dodał: Franklin Heijnen
Na podstawie: http://www.flickr.com
Mieszki napełniane są przez kompresor, jaki jest napędzany albo z silnika auta, albo z układu elektrycznego auta. W dalszej kolejności tłok mieszka powietrznego łączy się z wahaczem, natomiast wahacz z kołem. Każdy ruch koła w płaszczyźnie góra-dół wyzwala ruch tłoka. Zawór poziomujący związany z ruchem wahacza troszczy się o stały pułap zawieszenia. Kiedy zawieszenie jest obciążone i ściśnięte, układ pompuje dodatkowe powietrze, a wypuszcza je w w chwili rozprężenia układu zawieszenia. W skład tego układu wchodzą również sterownik, jaki steruje pracą całego zawieszenia a także czujnik wysokości. Dodatkowo, w samochodach, w jakich kierowca jest w stanie regulować wysokość zawieszenia, stosowane są elektrozawory zamiast zaworów standardowych.
2018-11-08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.