Gdzie wykorzystywane są obecnie elektryczne silniki, jakie są ich najważniejsze rodzaje i odmiany.

Silniki elektryczne są jednymi z bardzo często używanych urządzeń zasilanych za pomocą tego medium. Tak naprawdę stosuje się je w większości sprzętów gospodarstwa domowego, w samochodach a nawet w komputerach, nie wspominając już o tym, jak dużo używa ich przemysł. Przy pomocy silników najróżniejsze linie produkcyjne, urządzenia i maszyny, i trudno aktualnie by było wyobrazić sobie nowoczesny przemysł bez tych sprzętów.
silnik samochodowy
Dodał: Ryan Gsell
Na podstawie: http://www.flickr.com
Silniki AC występują w kilku podstawowych odmianach oraz bardzo dużej liczbie rozmiarów. Najmniejsze z nich są używane w sprzęcie elektronicznym, na przykład typowe DVD lub CD-ROMY również mają w sobie niewielki silniczek. Na drugim końcu są potężne przemysłowe i kolejowe silniki, które niekiedy ważą kilka ton i wymagające do zasilania potężnego prądu. Podstawowym podziałem silników jest rodzaj zasilania, tu rozróżnia się silniki zasilane prądem zmiennym i stałym. W zastosowaniach przemysłowych z reguły spotykane są silniki prądu zmiennego, z kolei przemysł transportowy będzie częściej korzystał z drugiego rodzaju. Zobacz więcej na temat: .

Sama idea funkcjonowania silnika elektrycznego elektrycznego silnika jest bardzo prosta. Silniki złożone są z dwóch podstawowych części, czyli stojana z elektromagnesami i wirnika z uzwojeniem twornikowym. Elektromagnesy zlokalizowane w stojanie wytwarzają pole magnetyczne ( więcej - kliknij > grupapartner.pl/więcej - kliknij > jakie oddziałuje na wirnik powodując jego ruch obrotowy. Rzecz jasna przez wiele lat badań i eksperymentów rozwinęły najróżniejsze odmiany silników, różniących się sporo charakterystyką i mające bardzo różnorodne wykorzystanie. Silniki elektryczne są wytrzymałymi urządzeniami, jednak co jakiś czas niezbędne będzie sprawdzenie ich ogólnego stanu.


Sprawdź też

Olej do wtryskarki - dzięki niemu wydajność sprzętów będzie wyższa, a koszty stosowania mniejsze

Olej samochodowy
Prowadzisz gigantyczne przedsiębiorstwo i zastanawiasz się, jakim sposobem zabezpieczyć swoje urządzenia? Przeczytaj ten artykuł, a niewątpliwie dowiesz się mnóstwa ciekawych rzeczy, które usprawnią działanie Twojej firmy! Na obecną chwilę coraz kłopotliwiej jest kupić sprzęty, jakie wytrzymają kilkanaście lat działania.


część składowa
Dodał: Dylanlspangler
Na podstawie: http://www.flickr.com
Typowa diagnostyka silnika elektrycznego (firma Partner Serwis > fachowy serwis) będzie obejmować przede wszystkim kontrolę stanu izolacji i uzwojeń, ponieważ ewentualne przebicia mogłyby być niebezpieczne. Kontrolowany jest także stan łożysk, to właśnie one są najczęściej wymienianymi elementami w większości silników stosowanych w przemyśle i zastosowaniach domowych.
2018-07-11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.