Gdzie wykorzystywane są obecnie elektryczne silniki, jakie są ich najważniejsze rodzaje i odmiany.

Silniki elektryczne są jednymi z bardzo często używanych urządzeń zasilanych za pomocą tego medium. Tak naprawdę stosuje się je w większości sprzętów gospodarstwa domowego, w samochodach a nawet w komputerach, nie wspominając już o tym, jak dużo używa ich przemysł. Przy pomocy silników najróżniejsze linie produkcyjne, urządzenia i maszyny, i trudno aktualnie by było wyobrazić sobie nowoczesny przemysł bez tych sprzętów.
silnik samochodowy
Dodał: Ryan Gsell
Na podstawie: http://www.flickr.com
Silniki AC występują w kilku podstawowych odmianach oraz bardzo dużej liczbie rozmiarów. Najmniejsze z nich są używane w sprzęcie elektronicznym, na przykład typowe DVD lub CD-ROMY również mają w sobie niewielki silniczek. Na drugim końcu są potężne przemysłowe i kolejowe silniki, które niekiedy ważą kilka ton i wymagające do zasilania potężnego prądu. Podstawowym podziałem silników jest rodzaj zasilania, tu rozróżnia się silniki zasilane prądem zmiennym i stałym. W zastosowaniach przemysłowych z reguły spotykane są silniki prądu zmiennego, z kolei przemysł transportowy będzie częściej korzystał z drugiego rodzaju. Zobacz więcej na temat: .

Sama idea funkcjonowania silnika elektrycznego elektrycznego silnika jest bardzo prosta. Silniki złożone są z dwóch podstawowych części, czyli stojana z elektromagnesami i wirnika z uzwojeniem twornikowym. Elektromagnesy zlokalizowane w stojanie wytwarzają pole magnetyczne (więcej - kliknij > grupapartner.pl/), jakie oddziałuje na wirnik powodując jego ruch obrotowy. Rzecz jasna przez wiele lat badań i eksperymentów rozwinęły najróżniejsze odmiany silników, różniących się sporo charakterystyką i mające bardzo różnorodne wykorzystanie. Silniki elektryczne są wytrzymałymi urządzeniami, jednak co jakiś czas niezbędne będzie sprawdzenie ich ogólnego stanu.


Sprawdź też

Tak samo filtry kabinowe, jak i filtry hydrauliczne to niezwykle istotne elementy wielu sprzętów

filtr kabinowy do samochodu
Obecnie odpowiednie działanie wielkiej ilości sprzętów zależne jest od jakości pojedynczych elementów, jaka jest więc szalenie znacząca. Zakłady produkujące pojedyncze moduły dokładają mnóstwo atencji do tego, jaki wyrób przesyłany jest następnym firmomi jak wygląda jego jakość.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.