Gdzie wykorzystywane są obecnie elektryczne silniki, jakie są ich najważniejsze rodzaje i odmiany.

Silniki elektryczne są jednymi z bardzo często używanych urządzeń zasilanych za pomocą tego medium. Tak naprawdę stosuje się je w większości sprzętów gospodarstwa domowego, w samochodach a nawet w komputerach, nie wspominając już o tym, jak dużo używa ich przemysł. Przy pomocy silników najróżniejsze linie produkcyjne, urządzenia i maszyny, i trudno aktualnie by było wyobrazić sobie nowoczesny przemysł bez tych sprzętów.
silnik samochodowy
Dodał: Ryan Gsell
Na podstawie: http://www.flickr.com
Silniki AC występują w kilku podstawowych odmianach oraz bardzo dużej liczbie rozmiarów. Najmniejsze z nich są używane w sprzęcie elektronicznym, na przykład typowe DVD lub CD-ROMY również mają w sobie niewielki silniczek. Na drugim końcu są potężne przemysłowe i kolejowe silniki, które niekiedy ważą kilka ton i wymagające do zasilania potężnego prądu. Podstawowym podziałem silników jest rodzaj zasilania, tu rozróżnia się silniki zasilane prądem zmiennym i stałym. W zastosowaniach przemysłowych z reguły spotykane są silniki prądu zmiennego, z kolei przemysł transportowy będzie częściej korzystał z drugiego rodzaju. Zobacz więcej na temat: .

Sama idea funkcjonowania silnika elektrycznego elektrycznego silnika jest bardzo prosta. Silniki złożone są z dwóch podstawowych części, czyli stojana z elektromagnesami i wirnika z uzwojeniem twornikowym. Elektromagnesy zlokalizowane w stojanie wytwarzają pole magnetyczne ( więcej - kliknij > grupapartner.pl/więcej - kliknij > jakie oddziałuje na wirnik powodując jego ruch obrotowy. Rzecz jasna przez wiele lat badań i eksperymentów rozwinęły najróżniejsze odmiany silników, różniących się sporo charakterystyką i mające bardzo różnorodne wykorzystanie. Silniki elektryczne są wytrzymałymi urządzeniami, jednak co jakiś czas niezbędne będzie sprawdzenie ich ogólnego stanu.


Sprawdź też

Oryginalne części samochodowe

silnik
Posiadanie swego samochodu to dla dużej ilości ludzi zdecydowanie spora wygoda. Wysoce potrafi to uprościć ogrom spraw na co dzień – dla przykładu dojazd do pracy albo dalsze podróże , a także rozmaite sytuacje, gdy bardzo niebagatelny jest czas.


część składowa
Dodał: Dylanlspangler
Na podstawie: http://www.flickr.com
Typowa diagnostyka silnika elektrycznego (firma Partner Serwis > fachowy serwis) będzie obejmować przede wszystkim kontrolę stanu izolacji i uzwojeń, ponieważ ewentualne przebicia mogłyby być niebezpieczne. Kontrolowany jest także stan łożysk, to właśnie one są najczęściej wymienianymi elementami w większości silników stosowanych w przemyśle i zastosowaniach domowych.
2018-07-11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.