Jakim sposobem kupić wózek widłowy?

wózki widłowe w znaczny sposób upraszczają robotę w wielu miejscach, m.in. w marketach, placach budowy czy składach, a nawet na halach produkcyjnych.


Dobór stosownego oprzyrządowania nie jest jednak łatwy i wymaga namysłu oraz rozważenia wielu spraw, jakie oddziałują na komfort późniejszej eksploatacji widlaka.


Na co więc należałoby zwrócić uwagę, ażeby radować się dobrym wózkiem bez zbytecznego drenażu funduszy? Podstawowe kryterium doboru widlaków to ich udźwig. Informacje podawane przez wytwórcę dotyczą z reguły wyłącznie określonych warunków tj. podnoszenie towarów o określonym środku ciężkości a także wielkości unosu. Warto mieć na uwadze, iż zaprojektowany na 3 tony widlak - (linde) może być zdolny do wzniesienia jedynie jednej tony jeżeli towar jest niewymiarowy. Drugą, ogromnie istotną, kwestią jest wybór właściwego masztu. Na rynku osiągalne są w tej chwili maszty z konstrukcją pojedynczą, z podwójną czy 3-częściowe. Ich dobór uzależniony jest głównie od rodzaju realizowanych robót oraz wielkości na którą będą podnoszone obciążenia. Należałoby zwrócić także uwagę na przystępność części Hyster (część marki hyster).


Sprawdź też

Fachowa pomoc dla każdego auta - usługa, która z pewnością przedłuża żywotność każdego pojazdu

kurs
Dodał: Geoff Peters
Na podstawie: http://www.flickr.com
Na pewno przeważająca większość ludzi posiada auto - to swoisty wymóg współczesnych czasów. Kupujemy samochody używane oraz całkowicie nowe, jednakże niezależnie od tego, jakie wybieramy, i tak na pewno trzeba będzie odwiedzić serwis samochodowy.


pieniądze w biznesie
Dodał: OTA Photos
Na podstawie: http://www.flickr.com


Nie mniej istotny w wyborze wózka będzie rodzaj ogumienia. Osiągalne są 2 rodzaje opon – pełne superelastyczne jak też pneumatyczne. Te pierwsze cechują się dłuższą żywotnością oraz rekomendowane są głównie do pracy na równym terenie. Opony pneumatyczne cechuje z kolei lepszy stopień amortyzacji, co podnosi ich wytrzymałość mechaniczną. Fundamentalnym elementem przy wyborze pojazdu będzie też wariant zasilania. Dostępne są wózki elektryczne, gazowe jak też z silnikiem diesela. W zależności od tego, urządzenia pracują w ściśle wyznaczonych warunkach. Właśnie dlatego już na etapie zakupu widlaka trzeba wziąć pod uwagę wszystkie jego możliwe zastosowania (koncern linde).


Serwisowanie a także naprawa widlaków to ostatnia sprawa, jaką powinniśmy rozważyć decydując się na własny pojazd. Bezspornie lepiej nabyć sprzęt droższej jednakże renomowanej firmy aniżeli tańszy oraz jednocześnie kiepski jakościowo odpowiednik. Należy wyekwipować się też w części Linde.
2022-05-03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.