e-tuning – co to jest i jakie wyróżniają go plusy?

Czy wiesz, co to jest chip tuning? Jest to błyskawiczny sposób na udoskonalenie osiągów silnika. Tylko jak to zrobić i czy niesie ze sobą wyłącznie same atuty?
Duży samochód
Dodał: order_242
Na podstawie: http://www.flickr.com
Chip tuning jest to, jak już wspomniano, pewna modyfikacja silnika. Producenci samochodów bowiem niesłychanie często zostawiają w określonych modelach pewien zapas parametrów w silnikach, tak, aby móc je dostosować do danego samochodu POWER - (stacje ładowania aut elektrycznych) bądź wyposażenia, które się w nim znajduje. Ten pozostawiony zapas można wydobyć, jeśli tylko w fachowy sposób przekształcimy i wyregulujemy fabryczne oprogramowanie. Jak znacznie można podnieść powyższe osiągi?

Sprawdź też

Napraw swój samochód

Części samochodowe z CenterCar.pl
Dodał: dh
Na podstawie: opracowanie własne
Z czasem zawsze przychodzi ten moment, kiedy twoje auto zaczyna szwankować. Dla każdego kierowcy i jego kieszeni jest to niesłychanie przykra chwila – głównie z powodu wiszących nad nim wydatków. Posiadanie samochodu ma wiele plusów ale z biegiem czasu każdy samochód zaczyna się po prostu starzeć i wymagać od właściciela większej uwagi. Do stałych wydatków należy przede wszystkim obowiązkowe ubezpieczenie pojazdów mechanicznych, obowiązkowe przeglądy oraz uzupełnianie podstawowych płynów; filtrów; świec itp. Gorzej jeżeli przychodzi nam wykonać naprawę takich elementów jak skrzynia biegów, sprzęgło, przeguby itp.. Wydatki na części zamienne i naprawę mogą się okazać bardzo kosztowne szczególnie jeśli wymianę zamówimy w autoryzowanym serwisie.


Wszystko jest zależne od danego samochodu, jednakże wielokrotnie wystarczy nieznaczna zmiana, by poczuć różnicę spełniającą wymagania kierowcy. To jedna z najważniejszych zalet, jaka odróżnia chip tuning jak chip box 1.9 tdi. Oprócz tego dzięki prezentowanym zabiegom auto staje się bardziej dynamiczne, ale nie – jak wielu oczekuje – szybsze. Jednak dzięki zwiększeniu dynamiki może prowadzić się dużo lepiej, płynniej reagując na wciśnięcie pedału gazu i tym samym być bardziej elastyczne.

Spodobał Ci taki artykuł? To świetnie, sprawdź stronę czyszczenie dpf Białystok pod tym adresem. Przeczytasz tam większą ilość informacji na podobny temat.

Samochód po chip tuningu może lepiej robić konieczne na drodze manewry, np. wymijanie pozostałych pojazdów jadących tym samym pasem. Chip
Samochód rajdowy
Dodał: Grand Parc - Bordeaux, France
Na podstawie: http://www.flickr.com
tuning jest nie tylko atrakcyjny dla mężczyzn, albowiem ciekawią się nim także kobiety, szczególnie te, które prowadzą ciężkie auta. Pragną, by samochód sprawniej podporządkowywał się manewrom, a chip tuning jest za pewno w tym pomocny.

Jeśli i ciebie ciekawi chip tuning, lecz nie masz kompetencji, by dokonać tego samodzielnie, lepiej udaj się do fachowców, inaczej możesz wyłącznie wyrządzić więcej szkód aniżeli korzyści. Specjaliści w tej branży znają się na rzeczy i w mig podrasują twoje auto, abyś mógł cieszyć się jego jeszcze lepszymi wynikami. Chociaż jest to zwykle prosty zabieg, czasem może dojść do pewnych trudności, więc lepiej, aby nad wszystkim czuwała osoba doświadczona w temacie. Profesjonalista wie, jak dalece można podrasować samochód, aby silnik to wytrzymał. Pamiętaj jednakże, że nie najistotniejsza jest szybkość i dynamika jazdy, bowiem na pierwszym miejscu powinno być bezpieczeństwo pasażerów jadących w samochodzie oraz innych uczestników ruchu, także tych pieszych, którzy też chcą dojść do celu.
2020-10-20
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.