Kierowcy
samochód - przekrój
Dodał: Daniel Jolivet
Na podstawie: http://www.flickr.com

Serwisowanie swojego samochodu - lepiej w autoryzowanym warsztacie bądź u niezależnego mechanika

Każdy samochód będzie wymagał systematycznego serwisowania, więc co pewien okres czasu należy odwiedzić jakiegoś mechanika. Tym bardziej jeśli coś ulegnie zepsuciu, wówczas nie tyle że się chce, to się musi odstawić auto do warsztatu. Lecz zostawienie pojazdu w pierwszym lepszym miejscu nie do końca jest dobrym pomysłem. Z mechanikami samochodowymi jest trochę jak z różnymi lekarzami, są wśród nich dobrzy specjaliści, którzy się znają na swojej pracy, i osoby, jakie lepiej z daleka omijać.
Wnętrze Audi
Dodał: amateur photography by michel
Na podstawie: http://www.flickr.com

Jak obecnie można zagwarantować sobie satysfakcjonujący komfort jazdy?

Bez wątpienia każdy z nas zgodzi się z tezą, że aktualnie większość Polaków posiada własne auto, co znacznie ułatwia komunikację pomiędzy konkretnymi lokalizacjami. Niektórzy korzystają z samochodu, dojeżdżając do pracy i odwożąc pociechy do szkoły. Inni z kolei często wyruszają na długie wycieczki, zwykle z całą rodziną. Niezależnie od sposobu korzystania z auta, zawsze warto zatroszczyć się o jak najlepszy komfort jazdy.
mechanik samochodowy w trakcie naprawy silnika

Serwisowanie naczep: co należy wiedzieć na ten temat?

Po naszych trasach porusza się sporo różnych typów pojazdów mechanicznych. Nic więc dziwnego, że do często napotkanych zakładów jeśli chodzi o usługi warto warsztaty mechaniki samochodowej.
Wiata samochodowa Fastlock
Dodał: Icopal S.A.

Czemu czasem opłaca się wynająć autolawety

Każdy kto czasem zajmuje się przewozem towarów wielkogabarytowych doskonale wie, jak konieczna potrafi być w takich przypadkach autolaweta. Jest to bez wątpienia jedna z najbardziej komfortowych metod na przewożenie takich rzeczy.
filtry do klimatyzacji
Dodał: mezuni

Filtry w pojazdach – jak dbać o auto?

Samochód kiedyś świadczył o prestiżu i pozycji społecznej. W obecnych czasach służy on w szczególności jako pojazd, który umożliwia szybkie i wygodne dotarcie do celu. Niezależnie od tego, jakie zadania pełni, warto o niego zadbać, by służył jak najdłużej.
opony samochodowe
Dodał: CONCAVO WHEELS
Na podstawie: http://www.flickr.com

Jeżeli masz zamiar siąść za kółkiem sprawdź opony

Gdy mamy auto, to staramy się o to żeby fajnie nim się jeździło. Najistotniejsze jest to, by zwracać uwagę na bezpieczeństwo. Dopiero później można spojrzeć na wszystko, co z estetyką związane. Najistotniejsze by nie zapominać o istotnych sprawach.
mercedes
Dodał: Farrell Small
Na podstawie: http://www.flickr.com

Jeżeli jesteś miłośnikiem aut, interesujesz się nowymi modelami samochodów i chcesz być na bieżąco ze wszelkimi informacjami na temat nowości ze świata pojazdów – zaznajom się z obszerną gamą źródeł wiedzy.

System gospodarczy samochodowy w naszym kraju osiąga swoje maximum. Pojawiają się i modernizują całkowicie nowe wzory i możliwości. Samochód, to w tym momencie jedna z kluczowych konieczności jakiejkolwiek zwyczajnej rodziny. Daje nie tylko poczucie komfortu i możliwość szybkiego przemieszczania się, ale również obraz zadowolenia i bezpieczeństwa.
Części samochodowe z CenterCar.pl
Dodał: dh
Na podstawie: opracowanie własne

Napraw swój samochód

Z biegiem czasu zawsze przychodzi ten moment, kiedy twoja fura zaczyna szwankować. Dla każdego właściciela i jego kieszeni jest to niesłychanie przykry moment – głównie z powodu czekających go wydatków. Posiadanie auta niesie ze sobą wiele korzyści ale z biegiem czasu każdy samochód zaczyna zgłaszać typowe usterki. Do głównych kosztów należy przede wszystkim obowiązkowe ubezpieczenie OC, okresowe przeglądy oraz uzupełnianie podstawowych płynów; oleju płynu hamulcowego, wspomagania... Gorzej jeżeli musimy wykonać naprawę takich podzespołów jak amortyzatory w naszym samochodzie czy chociażby same sprężyny. Wydatki na części zamienne i naprawę mogą się okazać bardzo kosztowne szczególnie jeżeli naprawę zlecimy w autoryzowanym serwisie.
auto, tuning,
Na podstawie: pixabay.com

Fachowy chip tuning i jego pozytywy

Chip tuning to nowomodna technologia, która zezwala na dostanie jeszcze lepszych parametrów silnika w samochodzie. Producenci silników wgrywają do nich dobre oprogramowanie, jakie nie pozwala naszemu samochodowi skorzystać z całej mocy. Zmiana tego oprogramowania na inne umożliwia zaś pozyskanie większej mocy przy równoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa.
Auto
Dodał: Jean-Pierre
Na podstawie: http://www.flickr.com

Jak to jest z tymi oponami? Zmieniać na zimę czy nie? Co sądzić o oponach uniwersalnych? Są warte rozpatrzenia?

Opony zimowe są w stanie być węższe od tych, jakie są zalecane przez producenta. Jednocześnie powinny spełniać podstawową|generalną normę, którą jest homologacja. To jednocześnie sprawia, iż mogą negatywnie wpływać na jazdę, są w stanie odznaczać się dużo gorszą przyczepnością.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.