Postaw na markę - pomyśl czasami o akumulatorze

Na uszkodzonym lub zepsutym akumulatorze maszyna daleko nie zajedzie. Sprawy nie załatwi także sam zakup energetycznego bodźca elektrycznego w aucie. Właściciel, który stale dba o stan auta i zamierza maksymalnie racjonalnie wykorzystać swój akumulator zadba też o stan techniczny przez cały okres jego użytkowania.


O ile zwykliśmy kojarzyć serce samochodu z silnikami, niebagatelną rolę w
Czarne auto
Dodał: Andrew Gregg
Na podstawie: http://www.flickr.com
efektywnym działaniu maszyny odgrywają akumulatory samochodowe (ogniwo). Zbierają one energię w postaci elektrycznej i magazynują ją, ale pod postacią chemiczną. W klasycznych autach stosuje się akumulatory wykonane z ołowiu. Ciężki metal występuje w akumulatorach (zarezerwujesz na tej stronie sklep z akumulatorami w Warszawie) pojazdów w różnych konfiguracjach: ołów – antymon, ołów – antymon – wapno (technologia hybrydowa) czy ołów – wapno – srebro. W większości
Sportowe auta
Dodał: Valder137
Na podstawie: http://www.flickr.com
modeli konieczne jest stosowanie wody do uzupełnienia, z wyjątkiem akumulatory yuasa warszawa wyprodukowanych z wapnia i srebra.

W standardowych wersjach aut akumulator jest połączeniem szeregowym sześciu takich samych ogniw elektrycznych. Układy te są starannie odizolowane w specjalnych przedziałach urządzenia zwanymi celami. Splot sześciu ogniw to moc ponad 12 woltów. Większe samochodowy (np. ciężarówki) posiadają akumulatory z łączną mocą ogniw na poziomie 24 woltów.

Parametry techniczne akumulatorów samochodowych skupiają się na dwóch zadaniach. Pierwszym walorem użytkowym jest wartość energii dostarczanej pojazdowi z akumulatora.

Dane urządzenia dotyczą tu odpowiednich warunków eksploatacji i poboru. Ten wskaźnik liczymy w amperogodzinach. Prąd rozruchu, zwany prądem pobierczym zimna, mierzony jest w amperach i stanowi kolejny wskaźnik maszyny. W autach z silnikiem Diesla montuje się akumulatory o wyższym prądzie rozruchowym, w przeciwieństwie do odpalania iskrowego.

Różne typy pojazdów wymuszają na kierowcach rozsądny dobór akumulatora. O ile w przypadku laptopów wybieramy: baterie zwykłe czy do ładowania, to w samochodach też warto postawić na sprawdzonych, uznanych producentów. Internauci na motoryzacyjnych portalach sieci uznają akumulatora Bosch za sprawdzony produkt, za zwłaszcza długodystansowy i wiekowy. Wraz z logiem idą oczywiście ceny, dlatego co oszczędni poszukają dobrych, ale tańszych firm. Więcej o bateriach i akumulatorach Bosh odszukasz w tym miejscu: bateria.
2018-08-21
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.