Regularna wymiana filtra powietrza to podstawa

Prawidłowa eksploatacja samochodu to w dużej mierze kwestia zastosowania należytych filtrów. Jak każde inne składowe auta, także one mają swoją długość życia, której przekraczanie niesie w przyszłości przykre dla kierowców skutki kolejnych wymian i kosztów.
Pierwszym, widocznym z zewnątrz filtrem jest
filtry oleju do aut
Dodał: Sunny
Na podstawie: http://www.flickr.com
filtr powietrza. Przez niego przechodzi powietrze oraz wychwytywane są mniejsze zanieczyszczenia. Jego zadaniem jest niedopuszczenie do oleju i silnika większych cząsteczek kurzu, czy pyłu. Koszt wymiany filtra powietrza oscyluje w granicach 100 złotych, filtr starcza też na przejechanie od 15 do 20 tysięcy kilometrów. Tymczasem regularniejszej wymianie podlega filtr oleju. Jest on odpowiedzialny za eliminację zanieczyszczeń z płynu, które pojawiają się w czasie trwania pracy silnika. To drugi poziom filtru, który usuwa to, czego nie zablokował wcześniej filtr powietrza. Jest bardziej czuły i podatny na drobnego rodzaju niedociągnięcia. Przeważnie wychwytuje większe cząsteczki pyłu, ale także małe elementy z metalu. Z tym elementem nie ma takich problemów jak z filtrem paliwa, natomiast jeśli chodzi o filtr oleju .


Sprawdź też

Który samochód jest znakomitym rozpoczęciem motoryzacyjnej przygody dla każdego młodego chłopca?

podatki
Dodał: UBM
Na podstawie: UBM
Czy pojmujesz, że nasz polski mistrz kierownicy, który przed wypadkiem jeździł w formule jeden, swą karierę za kierownicą rozpoczynał od wyścigów na torze gokartowym? Jeżeli chcesz pójść w jego ślady, ale tego typu toru w Twym miasteczku na próżno szukać, zawsze są jeszcze inne możliwości.


Dla przykładu można zakupić jakiś niedrogi pojazd, który swoje już przejechał, taki chociażby opel astra f tuning i za niedużą sumę dokupić do niego parę nadprogramowych składników.


Filtracja paliwa odpowiada za odpowiednią jakość płynu, napędzającego nasze auto. Zdecydowanie bardziej wyczuleni powinni być posiadacze silników Diesla niż zwykłych benzynowych. Chodzi tu o rozwiązania konstrukcyjne. Do najczęściej stosowanych form filtrowania zaliczane są filtry (filtr stożkowy skuter) siatkowe zabezpieczające oraz modele papierowe.


Umiejscowienie, w jakim znajduje się filtr paliwa , to okolice pompy paliwowej i wtryskiwacza. W niektórych samochodach znaleźlibyśmy go głęboko w komorze silnika, w przestrzeniach podwozia, za odpowiednimi zasłonkami. Dokopanie się tam zajmuje trochę czasu. Najczęściej więc stosuje się pierwsze ze wskazanych rozwiązań. To czysta pragmatyka i użyteczność. Jednak jeśli chodzi o usterki wadliwego wykonania, niewłaściwa eksploatacja nie potrwa długo. Dobrej marki filtr paliwa powinien zapewnić kierowcy kilkadziesiąt, a dokładniej 15-50 tysięcy przejechanych bez przerwy kilometrów. Dużo zależy przy tym – poza zamontowanym filtrem – od dolewania benzyny lub oleju napędowego odpowiedniej jakości.
2022-12-01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.