Regularna wymiana filtra powietrza to podstawa

Prawidłowa eksploatacja samochodu to w dużej mierze kwestia zastosowania należytych filtrów. Jak każde inne składowe auta, także one mają swoją długość życia, której przekraczanie niesie w przyszłości przykre dla kierowców skutki kolejnych wymian i kosztów.
Pierwszym, widocznym z zewnątrz filtrem jest
filtry oleju do aut
Dodał: Sunny
Na podstawie: http://www.flickr.com
filtr powietrza. Przez niego przechodzi powietrze oraz wychwytywane są mniejsze zanieczyszczenia. Jego zadaniem jest niedopuszczenie do oleju i silnika większych cząsteczek kurzu, czy pyłu. Koszt wymiany filtra powietrza oscyluje w granicach 100 złotych, filtr starcza też na przejechanie od 15 do 20 tysięcy kilometrów. Tymczasem regularniejszej wymianie podlega filtr oleju. Jest on odpowiedzialny za eliminację zanieczyszczeń z płynu, które pojawiają się w czasie trwania pracy silnika. To drugi poziom filtru, który usuwa to, czego nie zablokował wcześniej filtr powietrza. Jest bardziej czuły i podatny na drobnego rodzaju niedociągnięcia. Przeważnie wychwytuje większe cząsteczki pyłu, ale także małe elementy z metalu. Z tym elementem nie ma takich problemów jak z filtrem paliwa, natomiast jeśli chodzi o filtr oleju http://ford.auto.pl/filtr-oleju-ford-focus-fiesta-transit-diesel-p-935.html.


Sprawdź też

Który samochód jest znakomitym rozpoczęciem motoryzacyjnej przygody dla każdego młodego chłopca?

podatki
Dodał: UBM
Na podstawie: UBM
Czy wiesz, iż nasz rodzimy mistrz kierownicy, jaki przed kraksą jeździł w formule jeden, swoją karierę za kółkiem zaczynał od wyścigów na torze gokartowym? Jeśli życzysz sobie podążyć w jego ślady, lecz takiego toru w Twoim miasteczku na próżno szukać, bez końca są jeszcze inne wyjścia.


Przykładowo można by zakupić jakikolwiek niedrogi samochód, jaki swoje już przejechał, takowy choćby opel astra f tuning oraz za niedużą sumę dokupić do niego kilka nadprogramowych elementów.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.