Obecnie w zasadzie każdy posiada własny samochód. Widać to skądinąd w miastach, gdzie odnalezienie miejsca parkingowego często graniczy z cudem.

Na dzień dzisiejszy w zasadzie każdy posiada własny samochód. Widać to skądinąd w miastach, gdzie odnalezienie miejsca parkingowego zazwyczaj graniczy z cudem.

obrazek - samochód
Dodał: Daniel Jolivet
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dysponowanie samochodem stało się oznaką statusu społecznego. W społeczeństwie przyjęło się, że każdy musi posiadać własny samochód, nawet jeżeli wydamy na niego jedyne pieniądze (). Co więcej obecnie panuje moda zgodnie z którą musimy posiadać jak najlepszy model - najlepiej gdybyśmy wymieniali nasze auto co trzy lata. Jest to sytuacja analogiczna do smartfonów i innych nowinek technologicznych, które także zmieniamy jak rękawiczki pod wpływem niezliczonych reklam, które widzimy codziennie, w każdym dostępnym miejscu. Naturalnie nie wszystkie samochody jeżdżące po ulicach są własnością osób prywatnych. Spora część z nich, to auta służbowe, zakupione przez różnorakie firmy. W takich przypadkach firmy te coraz częściej stosują zbiorniki na paliwo albo zbiorniki na on, w zależności od tego jaki rodzaj silnika posiadają zakupione samochody. Jest to ciekawe rozwiązanie, gdyż zbiorniki te umożliwiają magazynowanie oraz wewnętrzną dystrybucję paliwa. Takie rozwiązanie pozwala na zaoszczędzenie drogocennego czasu, który standardowo poświęcilibyśmy na dojazd do stacji paliw oraz pieniędzy dzięki możliwości zakupienia większych ilości paliwa po cenach hurtowych (). Tak wysoka ilość samochodów poruszających się codziennie po naszych ulicach ma jednak negatywne skutki, a mianowicie wyraźnie zanieczyszczają powietrze. Samochody są właśnie największą grupą pojazdów emitujących spaliny. Powyżej 70% zanieczyszczeń powietrza wywodzi się z gazów wylotowych samochodów, zarówno osobowych, jak i ciężarowych.

Jeżeli uważasz, że znajdziesz przyciągające oko treści w sieci, to przejdź do opisywanego problemu oraz kliknij w link znajdujący się tutaj.

Jest to więcej niż produkuje przemysł oraz energetyka razem wzięte. Samochody jeżdżą wszędzie, jednak najbardziej znaczące skupiska znajdują się w wielkich aglomeracjach i autostradach. W tych miejscach można zauważyć najwyraźniejsze oznaki zanieczyszczenia powietrza.

Jeżeli zamierzasz wyszukać dodatkowe artykuły wiążące się z analizowanym tu zagadnieniem, zobacz ofertę na stronie prezentującym pokrewne materiały.

Oczywiście obecnie problem ochrony środowiska staje się coraz bardziej nagłośniony, skutkiem czego producenci próbują ograniczyć negatywny wpływ przemysłu motoryzacyjnego na środowisko stosując m. in. silniki hybrydowe, filtry do paliwa itd. co zdecydowanie jest krokiem w dobrą stronę.


Podsumowując obecnie posiadanie samochodu jest symbolem statusu społecznego. Efektem takiej sytuacji są drogi wiecznie zapełnione pojazdami oraz miasta, w których znalezienie miejsca parkingowego graniczy z cudem. Co więcej tak znacząca liczba samochodów ma wyraźny wpływ na środowisko w jakim żyjemy, i dlatego warto zadbać o to, żeby stały się one jak najbardziej przyjazne środowisku.
2020-09-19
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.