Wybierz najlepszą kuchenkę!

Kuchnie wolnostojące mogą być zasilane gazem, prądem lub równolegle gazem, jak i prądem. Mają różne funkcje piekarnika oraz płyty grzewczej, a tym samym pozytywy i wady.


Kuchenka gazowa, w której piekarnik i płyta grzewcza zasilane są gazem, jest oszczędniejsza i tańsza przy kupnie, jednakże gazowy piekarnik grzeje się jedynie od dołu, przez co potrawę nie trudno przypalić.
elektronika
Dodał: Les Orchard
Na podstawie: http://www.flickr.com


Do tego, pomieszczenie, w jakim stoi, wymaga dodatkowej wentylacji. W wypadku kuchni gazowo-elektrycznej w czasie codziennego kucharzenia korzystasz z tańszego gazu. Natomiast piekarnik elektryczny może posiadać kilkanaście przeróżnych funkcji. Kuchenki elektryczne mają z kolei elektryczną płytę grzewczą i piekarnik. To rozwiązanie kosztowniejsze w eksploatacji, które wymaga wytrzymałej instalacji elektrycznej. Jednak nie musisz mieć w mieszkaniu instalacji gazowej oraz specjalnej wentylacji. Tutaj nie potrzebna będzie też żadna dysza - przejdź po tym linku -.


światła
Dodał: Portal Jak-Budowac.pl
Na podstawie: http://www.flickr.com


auta - powiększenie
Dodał: Petr Dadák
Na podstawie: http://www.flickr.com


Kupując kuchnię zwróć uwagę na zastosowania grzewczej płyty oraz rozmieszczenie palników, biorąc pod uwagę swe nawyki oraz rozmiar garnków i patelni, jakich zazwyczaj używasz. Równie istotne będą funkcje piekarnika, szczególnie jeżeli będzie to elektryczny piekarnik.

Omawiany wątek Cię zafascynował? Więc odwiedź stronę internetową (http://lpsp.pl/kontakt/), ponieważ znajdziesz tam interesujące dane, omawiające to zagadnienie.

Zwróć uwagę na to, czy wyekwipowany jest on w grill i termoobieg oraz funkcje upraszczające obsługę, szczególnie na programator pracy piekarnika i samooczyszczanie. Dobra kuchenka musi mieć kilka zastosowań poprawiających bezpieczeństwo eksploatacji.
Dobrze, jeśli w przypadku kuchni zasilanych gazem będzie to zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu, a w przypadku pozostałych typów kuchni blokada przed incydentalnym włączeniem jak też „chłodne drzwi” pieca.
2018-12-05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.