Jak można by zapewnić rodzinie bezpieczeństwo na śliskiej podłodze?

Według pewnego popularnego stwierdzenia, największa ilość wypadków zdarza się we własnym mieszkaniu. Jednym z najbardziej niebezpiecznych pomieszczeń jest łazienka, w której przez wzgląd na obecne tam okoliczności można by bardzo łatwo się zwyczajnie poślizgnąć i przewrócić.
hybrydowy napęd
Dodał: Falcon® Photography
Na podstawie: http://www.flickr.com


opony - odzwierciedlenie
Dodał: włodi
Na podstawie: http://www.flickr.com


Z tego też powodu, aby uniknąć tego rodzaju zdarzeń, niezwykle modne są specjalne dywaniki.


Ich spodnia część może być stworzona z gumy, dzięki czemu bardzo rośnie współczynnik tarcia, który posiada duży wpływ na przesuwanie się dywanika po podłodze. Takie dywaniki przeciwślizgowe są zazwyczaj oferowane w kompletach składających się dodatkowo z dwóch albo trzech elementów. Poza większym dywanikiem mającym rozmiar ok. 60x90cm, a który zazwyczaj umieszcza się pośrodku łazienki, taki zestaw może zawierać jeszcze nieduży okrągły dywanik pod szczotkę klozetową i część zakładaną na deskę toaletową. Większość tego typu dywaników jest wyprodukowana z wytrzymałych na wilgoć materiałów sztucznych. Mają one różnorodne barwy, które można bez żadnego problemu dopasować do wystroju łazienki. W sprzedaży są ponadto dywaniki przeciwpoślizgowe wyprodukowane z bawełny, jednak nieco milsze w dotknięciu są te, do produkcji których wykorzystano dzianinę futerkową.


Bardzo podobnym rozwiązaniem są także maty przeciwślizgowe. Zależnie od konkretnego modelu, można by je wykorzystywać na podłodze w kuchni albo w toalecie. Są także takie, które mają zabezpieczać przed poślizgiem w brodziku czy też w wannie.
Tak te, jak i podłogowe, mogą być sprzedawane według konkretnych rozmiarów albo być cięte na jakiś wymagany przez klienta rozmiar. Dywaniki przeciwpoślizgowe natomiast są przeważnie proponowane w standardowych rozmiarach, np. 75x45 lub 120x90cm.
2018-02-21
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.