Oleje do używania w najnowocześniejszych napędach

Ktokolwiek kto ma wóz wie, jak istotny jest dla niego olej. Pełni on parę ważnych działań. Utrzymuje jednostkę napędową w czystości i wypłukuje wszelkie osady powstałe w wyniku palenia benzyny, schładza ją, również minimalizuje tarcie. Nadzwyczaj ważne jest sprawdzanie stanu oleju. Należy to wykonywać gdy silnik jest chłodny, a samochód stoi na pewnym podłożu.

Trzeba pamiętać, aby oleje Total wymieniać razem z filtrem. Najlepiej robić to raz w roku, lub co 30 tys. km. Jeśli nabywamy z drugiej ręki samochód i nie posiadamy gwarancji, jaki olej był używany, zastosujmy wyrób półsyntetyczny. Należy starać się, by w toku uzupełniania oleju nie wlać go za dużo, gdyż silnik w czasie pracy będzie wyrzucał ciecz na zewnątrz, przez co zepsute zostaną uszczelnienia i pojawi się wypływająca ciecz. Więcej informacji na stronie:

esoil.pl
Dodał: esoil.pl
Na podstawie: esoil.pl
Na rynku są trzy wersje olejów, mineralne, półsyntetyczne i syntetyczne. Syntetyczne oleje (esoil.pl/k,3,molykote) Total są najlepsze, jednak przy zakupie powinno się kierować zarządzeniami producenta danego silnika. Jeżeli zignorujemy mały pułap oleju i nie zareagujemy na czas, to usłyszymy głośną pracę napędu, metaliczne tony, a oprócz tego zobaczymy także ubytek siły. W niektórych wypadkach być może pojawić się dymienie z rury wydechowej.

Sprawdź też

Auta z USA w Polsce

BMW
Dodał: Andrew Gregg
Na podstawie: http://www.flickr.com
USA to kraj, kojarzący się większości Polaków ze sporym bogactwem. Nic w tym dziwnego, w końcu przez cały XX wiek, Stany kreowały styl życia dla właściwie całej zachodniej Europy.


Niestety, przy owych oznakach może być już za późno na ocalenie i trzeba liczyć się z wizytą w warsztacie samochodowym. Jeżeli nastąpi defekt napędu i olej okaże się w nim palony, czekają nas znaczne awarie i kosztowne naprawy. Oleje Total są najlepszymi olejami silnikowymi, sporządzonymi w technologii syntetycznej TOTAL,
Auto
Dodał: Jean-Pierre
Na podstawie: http://www.flickr.com
który jest całkiem kompatybilny z najnowszymi podejściami technicznymi zastosowanymi w silnikach benzynowych i diesla. Autor:

Kompatybilny z najnowszymi systemami filtrowania spalin. Specjalna technologia przynosi realizowanie wymagań najsurowszych przepisów. Oleje Total są dobre do używania w jeździe sportowej, miejskiej i po autostradzie, w autach osobowych używanych w najtrudniejszych warunkach eksploatacyjnych. Polecany jest do stosowania w najnowocześniejszych napędach benzynowych i wysokoprężnych.
2019-01-03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.