Każdy może przerobić swoją umiłowaną maszynę i powiększyć jej efektowność i niepowtarzalność.

Surowe przepisy dotyczące ekologii, wymuszają na wytwórcach samochodów używanie w swoich towarach, specjalistycznych narzędzi do walki ze zbytnim skażeniem środowiska. Jednym z takich narzędzi jest filtr cząstek stałych DPF/FAP. Filtr DPF (Diesel Particulate Filter) lub z języka francuskiego filtr FAP (filtre à particules), to filtr będący masowym akcesorium każdego nowoczesnego samochodu z silnikiem diesla.

tuning
Dodał: Farrell Small
Na podstawie: http://www.flickr.com
Służy on do właściwego dopalania gazów spalinowych w nowoczesnych silnikach diesla i według zapewnień producentów samochodów jest to urządzenie niezawodne i samoobsługowe. O jego żywocie prowadzący samochód dowiaduje się zazwyczaj w chwili, pojawienia się na desce rozdzielczej auta kontrolki filtra cząstek stałych. Jednocześnie spada siła silnika i zwiększa się pobór oleju napędowego o 2-3 litry na 100 kilometrów.

Sprawdź też

Filtry oleju muszą okazać się kontrolowane

filtr oleju
Dodał: Sunny
Na podstawie: http://www.flickr.com
Niektóre elementy samochodu mają polepszyć komfort podróży

Istnieją części wyposażenia pojazdu, bez których ten nie okazuje się być w stanie się przemieszczać, lecz istnieją też takie elementy, które mają raczej zlecenie polepszyć komfort jazdy oraz nie oddziałują na działanie samochodu. Do jednej oraz drugiej kategorii wliczają się filtry, gdyż posiadamy takie, bez których spokojnie samochód może działać oraz takie, bez których nie będziemy w stanie zbyt daleko pojechać. Dlatego trzeba się dowiadywać jakie mamy filtry i jak często powinniśmy je zmieniać.


Dodatkowo można spostrzec podwyższony stan oleju w silniku, dlatego, że przybywa w nim oleju napędowego. Filtr cząsteczek stałych, zakładany w układach wydechowych napędów wysokoprężnych, ma za zadanie pozbycie się emisji czarnego dymu, właściwego dla starszych modeli z napędem diesla. Jedynym skutecznym sposobem jest usunięcie filtra na stałe czyli trzeba zrobić usuwanie DPF/FAP w S-Perpormance. Ulice pełne są podobnych do siebie pojazdów, które nie zwracają na siebie niczyjej uwagi. Nikogo nie dziwi więc, że jest wielu takich zmotoryzowanych, którzy chcieliby wyróżnić się w ulicznym potoku szarości. Jednym ze sposobów na taki efekt jest tuning, czyli doposażenie pojazdu w nieprzewidziane przez producenta akcesoria. Tuning może dotyczyć właściwości i własności jezdnych samochodu lub jego prezencji.
Niektórzy właściciele samochodów, tuningowanie aut odbierają jako przejaw swoistego krzyku mody oraz odbierają jako wyrażenie swojej indywidualności i odrębności. Dla nich taka zabawa ma przede wszystkim wymiar estetyczny.Tuning samochodowy (witryna przedsiębiorstwa S-Performance) z Wrocławia ma za zadanie odmianę prezencji auta z zewnątrz ale także we wnętrzu. Wewnątrz aut możemy zmienić praktycznie wszystko. Przy zmianach zewnętrznych składników samochodu, najczęściej stykamy się z wykorzystaniem efektownych aluminiowych obręczy, montażem sportowych tłumików, używaniem przeróżnych dekoracji, progów, spojlerów, zderzaków. Perspektyw zastosowania przeróbek jest naprawdę sporo, a wszystko zależy od rezerw pieniężnych i wyobraźni klienta.
2018-02-05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.