Każdy może przerobić swoją umiłowaną maszynę i powiększyć jej efektowność i niepowtarzalność.

Surowe przepisy dotyczące ekologii, wymuszają na wytwórcach samochodów używanie w swoich towarach, specjalistycznych narzędzi do walki ze zbytnim skażeniem środowiska. Jednym z takich narzędzi jest filtr cząstek stałych DPF/FAP. Filtr DPF (Diesel Particulate Filter) lub z języka francuskiego filtr FAP (filtre à particules), to filtr będący masowym akcesorium każdego nowoczesnego samochodu z silnikiem diesla.

tuning
Dodał: Farrell Small
Na podstawie: http://www.flickr.com
Służy on do właściwego dopalania gazów spalinowych w nowoczesnych silnikach diesla i według zapewnień producentów samochodów jest to urządzenie niezawodne i samoobsługowe. O jego żywocie prowadzący samochód dowiaduje się zazwyczaj w chwili, pojawienia się na desce rozdzielczej auta kontrolki filtra cząstek stałych. Jednocześnie spada siła silnika i zwiększa się pobór oleju napędowego o 2-3 litry na 100 kilometrów.

Dodatkowo można spostrzec podwyższony stan oleju w silniku, dlatego, że przybywa w nim oleju napędowego. Filtr cząsteczek stałych, zakładany w układach wydechowych napędów wysokoprężnych, ma za zadanie pozbycie się emisji czarnego dymu, właściwego dla starszych modeli z napędem diesla. Jedynym skutecznym sposobem jest usunięcie filtra na stałe czyli trzeba zrobić usuwanie DPF/FAP w S-Perpormance. Ulice pełne są podobnych do siebie pojazdów, które nie zwracają na siebie niczyjej uwagi.

Kliknij ten link i zobacz w treści (https://www.hurtopony.pl/opony-do-samochodu/suzuki/jimny) zamieszczony tam artykuł. Są tam uzupełniające wiadomości. One również analizują tę problematykę.

Nikogo nie dziwi więc, że jest wielu takich zmotoryzowanych, którzy chcieliby wyróżnić się w ulicznym potoku szarości. Jednym ze sposobów na taki efekt jest tuning, czyli doposażenie pojazdu w nieprzewidziane przez producenta akcesoria.

Czy wiesz, że więcej znajdziesz w treści (https://osauto.pl/)? To oczywiście pokrewna problematyka, więc bez wątpienia też żywo Cię zainteresuje!

Tuning może dotyczyć właściwości i własności jezdnych samochodu lub jego prezencji.

Niektórzy właściciele samochodów, tuningowanie aut odbierają jako przejaw swoistego krzyku mody oraz odbierają jako wyrażenie swojej indywidualności i odrębności. Dla nich taka zabawa ma przede wszystkim wymiar estetyczny.Tuning samochodowy (witryna przedsiębiorstwa S-Performance) z Wrocławia ma za zadanie odmianę prezencji auta z zewnątrz ale także we wnętrzu. Wewnątrz aut możemy zmienić praktycznie wszystko. Przy zmianach zewnętrznych składników samochodu, najczęściej stykamy się z wykorzystaniem efektownych aluminiowych obręczy, montażem sportowych tłumików, używaniem przeróżnych dekoracji, progów, spojlerów, zderzaków. Perspektyw zastosowania przeróbek jest naprawdę sporo, a wszystko zależy od rezerw pieniężnych i wyobraźni klienta.
2020-10-16
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.