Nie zawsze mamy zamiar albo potrzebę kupować wóz, ale zawsze możemy go wypożyczyć

Po polskich drogach jeździ masa aut, które są pożyczane na krótko albo brane w faktoring.


Możliwości wypożyczenia przeróżnych samochodów są spore.


bieżnik
Dodał: Galeon


Sprawdź też

Wypożyczenie samochodów na ważny dzień w życiu - dostępne opcje.

samochód na ślub
Dodał: flickr.com
Na podstawie: flickr.com
Wypożyczalnie samochodów to całkiem dochodowy biznes. Zazwyczaj samochody wynajmowane są przy lotniskach, przez podróżnych albo pracowników firm. Sporym zainteresowaniem cieszą się firmy wypożyczające autobusy i samochody ślubne. Firmy te nie są specjalnie widoczne, lecz w sieci możemy je wyszukać bez problemów.


autokar na trasie
Dodał: The levels are high
Na podstawie: http://www.flickr.com


dokument
Dodał: Automobile Italia
Na podstawie: http://www.flickr.com


Można przykładowo wypożyczyć samochód, który będzie służył celom firmowym. Wówczas wypożyczalnia zawiera umowę na przysłowiowy faktoring z naszą firmą. Ale można także wypożyczać samochody dostawcze, jeśli dla przykładu mamy firmę przewozową. Nie musimy wszakże używać wozów, które będą całkowicie nasze. Możemy zadecydować, że część pojazdów będzie najnormalniej w świecie z wypożyczalni. Wówczas odpadnie nam znaczna część kosztów związanych z samochodami (ubezpieczenia itp.), ale również nie będziemy zobligowani, by sporej części zakładowych środków wydać jednego dnia na zakup aut. Na dodatek, da się także wynająć samochody na kilka godzin czy ogólnie krótki okres. Tak robią ci, którzy muszą się przeprowadzić i wówczas zazwyczaj potrzebujemy dużego wozu. Jednak są i tacy, którzy muszą mieć auto, kiedy wyjeżdżają na wczasy. Na co dzień nie używają samochodu, zatem potrzebują go tylko na wyjazd. To też jest dziś dosyć modne i wypożyczalnie coraz chętniej zaczynają doceniać krótkoterminowych klientów.

Jeśli ciekawi Cię przedstawiany tekst, odszukaj witrynę (http://www.autopartner.elk.pl/), która opisuje podobne wątki, też będą na pewno interesujące.

Gdy chcemy wziąć auto z wypożyczalni, to oczywiste jest, że musimy za to zapłacić i zawrzeć umowę. Zobowiązujemy się pokryć szkody, które wynikną z naszej winy.


Należy jednak wówczas dopytać się, co jest objęte ubezpieczeniem. Są tacy, którzy wolą dopłacić do ubezpieczenia premium i wcale nie martwić się niczym, co związane z pożyczonym samochodem.
2022-01-29
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.