Co może czynić zdalnie sterowany samochód bardziej atrakcyjnym dla najmłodszych?

Nikt nie powiedział, że zabawa z dzieckiem musi być nudna i monotonna. Sterowanie samochodem jest atrakcją, która zapewni bardzo długie godziny doskonałej zabawy tak dzieciom jak i dorosłym.

Dziś w sprzedaży posiadamy dostępne różne modele sterowanych zdalnie aut.

Skala samochodu RC informuje nas o wielkości modelu odnośnie oryginalnego odpowiednika. Ta skala oznacza, ile razy model jest mniejszy od samochodu pełnowymiarowego. Zdalnie sterowane samochody dla najmłodszych są urządzeniami przeznaczonymi do zabawy w mieszkaniu albo na równej powierzchni. Ich niewielkie wymiary nie oferują możliwości jazdy po trawiastym oraz nierównym terenie. A jeżeli chodzi o modele, które przeznaczone są dla dzieci, to skala ich wynosi przeważnie 1:43, lecz pojawiają się również modele w skali 1:30 oraz 1:12. Pojazd strażacki może mieć nawet skalę 1:10, lecz taki model jest już przeznaczony dla wprawnych pasjonatów takiej rozrywki. Zasięg auta RC jest to odległość na jaką taki pojazd (wóz strażacki) mógłby odjechać od osoby, która nim steruje. Jeżeli pojazd przekroczy ustalony zasięg, wówczas nie będzie on działać. W pojazdach zdalnie sterowanych przeznaczonych dla dzieci zasięg funkcjonowania pilota przeważnie wynosi 10 m.

wizja - samochód
Dodał: PSIORTAL .pl

Zdalnie sterowane samochody dla dzieci mogłyby być zasilane na baterie lub na akumulatory. Jeżeli zasilane są na baterie, to zazwyczaj są to baterie AA. Takimi bateriami zasilany jest zarówno samochód jak i kontroler, który funkcjonuje do sterowania autem. Jeżeli pojazd jest zasilany na akumulatory, to do zestawu przeważnie jest dołączona ładowarka do akumulatorów. Pojazdy zdalnie sterowane mogłyby uzyskać prędkość w granicach 7-10 km/h.

Dla małych dzieci przeznaczone są samochody zdalnie sterowane barwne, zazwyczaj plastikowe. Są to samochodziki o skali przeważnie 1:30, 1:12 lub 1:16. Do autka przeważnie dołączony jest pilot, który może mieć na przykład kształt kierownicy.
2022-02-02