Z których części jest zazwyczaj złożona pianownica i do jakich celów się je wykorzystuje?

Wielu posiadaczy samochodów stara się dbać o elegancki wygląd swego pojazdu. Zazwyczaj jest on bowiem odzwierciedleniem statusu właściciela. Pośród wielu urządzeń, które mogłyby okazać się pomocne przy myciu swego środka lokomocji jest również takie, które wytwarza dużą ilość pianki.


Idzie o pianownicę, czyli urządzenie przy pomocy jakiego można by myć przykładowo samochód na mokro.
Salon Hyundai
Dodał: Alden Jewell
Na podstawie: http://www.flickr.com


pianownica


przeprowadzki


Mogą to zostać różnego rodzaju zabrudzenia, które gromadzą się w miejscach zderzaka, na szybach, klapie czy lusterkach. Naturalnie pianownica mogłaby być wykorzystana również do czyszczenia innych przedmiotów, jednak trzeba uprzednio sprawdzić, czy mogłyby być one czyszczone za pomocą aktywnej piany. Funkcjonuje dużo modeli pianownicy, które odróżniają się między innymi pojemnością zbiornika na środek czyszczący, wyglądem czy też dodatkowymi akcesoriami. Wszystkie jednak mają jednakowe wykorzystanie: przy pomocy bardzo pienistego roztworu mają usuwać nawet niełatwe do usunięcia i ukryte nieczystości.

Chcemy Cię zaprosić do nowej witryny, gdzie oczekuje na Ciebie mnóstwo profesjonalnych wiadomości. Nie czekaj i po prostu kliknij ten link (https://interauto.com.pl/samochody-ciezarowe-czesci/skrzynie-biegow/).

Niezależnie od producenta, każda pianownica ma identyczną konstrukcję. Składa się ona z dyszy, pistoletu lub lancy pianowej oraz pojemnika na środek czyszczący.


Są również wersje, które mają przyłącze do zasilania pianownicy za pomocą sprężonego powietrza. Istnieją także modele posiadające kompresor lub pianowniuce, które wytwarzają pianę ręcznie. Specjalistyczny płyn pieniący, który osiada na taką powierzchnię, trzyma się na niej znacznie dłużej niż np. woda.
Detergent posiada dłuższy kontakt z czyszczoną powierzchnią, zatem może oczyścić ją w dokładniejszy sposób. Pianownica oszczędza czas właściciela, ponieważ nie ma potrzeby długiego szorowania czyszczonej powierzchni.
2022-02-02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.