Jakiego produktu potrzebują dla przykładu części motoryzacyjne lub łożyska wysokoobrotowe?

Smary, jak zresztą sama określenie sugeruje, mają na celu smarowanie, zatem inaczej mówiąc naoliwienie danej płaszczyzny tak, aby posiadała ona właściwy poślizg.


Przeważnie chodzi o to, żeby w odpowiedni sposób wybrany smar zmniejszył tarcie pomiędzy stykającymi się rzeczami, co znacznie usprawnia ich pracę, a poza tym redukuje ryzyko prędkiego zużywania się takich elementów.


Każdy smar ma w swym składzie tzw. substancję nośną, która spełnia funkcje poślizgowe przykładowo substancje pomocnicze czy olej silnikowy. Zależnie od zastosowania i od pokrywanych smarem płaszczyzn wyróżnia się parę typów smarów. Najbardziej istotne jest to, żeby zastosować odpowiednią substancję do konkretnych zapotrzebowań. W sprzedaży można by spotkać m.in. przeróżne smary stałe. Są to substancje o zwartej i stałej konsystencji, które wykorzystuje się zazwyczaj w tamtym miejscu, gdzie smary półpłynne lub płynne mogą wyciekać lub być usuwane, gdyż tego typu smary przez dłuższy czas utrzymują się w bardzo obciążonym węźle tarcia.


dom


łożyska wysokoobrotowe


Sprawdź też

Napraw swój samochód

Części samochodowe z CenterCar.pl
Dodał: dh
Na podstawie: opracowanie własne
Z czasem zawsze przychodzi ten moment, kiedy twoje auto zaczyna szwankować. Dla każdego kierowcy i jego kieszeni jest to niesłychanie przykra chwila – głównie z powodu wiszących nad nim wydatków. Posiadanie samochodu ma wiele plusów ale z biegiem czasu każdy samochód zaczyna się po prostu starzeć i wymagać od właściciela większej uwagi. Do stałych wydatków należy przede wszystkim obowiązkowe ubezpieczenie pojazdów mechanicznych, obowiązkowe przeglądy oraz uzupełnianie podstawowych płynów; filtrów; świec itp. Gorzej jeżeli przychodzi nam wykonać naprawę takich elementów jak skrzynia biegów, sprzęgło, przeguby itp.. Wydatki na części zamienne i naprawę mogą się okazać bardzo kosztowne szczególnie jeśli wymianę zamówimy w autoryzowanym serwisie.


Niezwykle często smary stałe wykorzystuje się w sytuacji relatywnie dużych węzłów tarcia.

Jeżeli zafascynował Cię omawiany tutaj tekst, to sprawdź także pełny opis - on również posiada interesujące informacje.

Ponadto trzeba zwrócić uwagę na to, że zazwyczaj substancje smarujące mają w składzie także właściwe dodatki, które spełniają przeróżne cele, dla przykładu ochronę przed rdzewieniem albo ułatwienie odprowadzania ciepła. Zazwyczaj stosowane dodatki to te zwiększające przyczepność smaru oraz jego tzw. lepkość, różne dodatki przeciwutleniające, redukujące poziom zużycia lub antykorozyjne. Funkcjonuje dla przykładu kompleksowy smar litowy, który jest oparty na specjalistycznych bazach mineralnych oraz na dodatkach takich jak EP.


Jego zastosowanie to przykładowo łożyska wysokoobrotowe, które podatne są na oddziaływanie znacznych temperatur czy też wody. Chodzi tutaj przykładowo o urządzenia górnicze czy budowlane, samochody albo choćby granulatory.
2022-03-16
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.