Apteczka samochodowa - przymusowe zaopatrzenie w każdym samochodzie

Każdy kierowca, posiadający wóz, powinien pomnieć o tym, iż apteczka samochodowa to potrzebne, wręcz fundamentalne zaopatrzenie wozu! Z apteczki samochodowej możemy skorzystać my sami, aczkolwiek nie transportujemy jej wyłącznie dla siebie.
pierwsza pomoc
Dodał: Medisave UK
Na podstawie: http://www.flickr.com
Kiedy jesteśmy świadkami karambolu samochodowego, nasza apteczka zdoła komuś uratować życie. Wskutek tego nawet jeśli nie wiemy, jakim sposobem udziela się pomocy drogowej - zawsze powinniśmy mieć apteczkę samochodową. Przypuszczalne, że przyda się ona komuś innemu, kto w razie karambolu będzie chciał z niej skorzystać.

Czy nasz post zaciekawił Cię na tyle, że chcesz więcej? Zatem po kolejne szczegóły zapraszamy do podanego linku. Tam jest istotny artykuł.Sprawdź też

Fachowy chip tuning i jego pozytywy

auto, tuning,
Na podstawie: pixabay.com
Chip tuning to dzisiejsza technologia, jaka pozwala na uzyskanie jeszcze lepszych parametrów silnika w wozie. Fabrykanci silników wgrywają do nich należyte oprogramowanie, jakie nie pozwala naszemu samochodowi skorzystać z całkowitej mocy. Zmiana tego oprogramowania na inne umożliwia natomiast zdobycie większej mocy przy równoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa.


Mogłoby się wydawać, iż apteczka samochodowa to nie wiele, w końcu ma ona jedynie podstawowe zaopatrzenie (apteczka do samochodu). Jednakże to „podstawowe wyposażenie” może pomóc w utrzymaniu kogoś przy życiu, do czasu kiedy przybędzie sanitarka. Nie wskazane jest więc ignorować posiadania apteczki w wozie.

Apteczkę winniśmy posiadać przy sobie wiecznie, najlepiej zupełnie nie wyciągać jej z wozu. Niezależnie od tego czy wybierasz się do sklepu, czy jeździsz do pracy czy być może na dłuższy urlop - apteczka stale może Ci się przydać. () Nigdy nie wiemy co czeka nas na drodze. Apteczkę potrzebnie wypada mieć też w czasie wyjazdu za granicę. W niektórych państwach za brak apteczki samochodowej wolno zdobyć wysoki mandat. Policjanci wielu krajów w wielu przypadkach nadzorują, czy kierowca posiada podstawowe zaopatrzenie samochodowe, w tym też apteczkę. Pomimo, iż w Polsce panują trochę inne zasady dotyczące wyposażenia wozu, to w takich państwach, jak Niemcy, Litwa, Austria czy Bułgaria za brak apteczki kierowcom zagrażają wysokie sankcje.

kurs pierwszej pomocy
Dodał: Homeandgardners
Na podstawie: http://www.flickr.com
A jakie podstawowe wyposażenie powinno mieścić się w apteczce? Bezspornie nie zdoła zabraknąć tam rozlicznych opatrunków, koca termicznego, nożyczek, maseczki do sztucznego oddychania bądź gumowych rękawiczek.

Warty uwagi tekst, prawda? Jeśli tak myślisz, to ponadto zobacz treść w serwisie (https://poradniapraxis.pl/), którą również zapewne uznasz za pożyteczną.

Mało tego w apteczce powinno się umieścić opaskę uciskową albo trójkątną chustę, która służy jako temblak. W apteczce nie powinny jednakże znaleźć się leki czy środki dezynfekujące, w szczególności w płynie. Ich rozlanie się może spowodować zniszczenie całej jej zawartości.
2021-11-04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.