Apteczka samochodowa - przymusowe zaopatrzenie w każdym samochodzie

Każdy kierowca, posiadający wóz, powinien pomnieć o tym, iż apteczka samochodowa to potrzebne, wręcz fundamentalne zaopatrzenie wozu! Z apteczki samochodowej możemy skorzystać my sami, aczkolwiek nie transportujemy jej wyłącznie dla siebie.

pierwsza pomoc
Dodał: Medisave UK
Na podstawie: http://www.flickr.com
Kiedy jesteśmy świadkami karambolu samochodowego, nasza apteczka zdoła komuś uratować życie. Wskutek tego nawet jeśli nie wiemy, jakim sposobem udziela się pomocy drogowej - zawsze powinniśmy mieć apteczkę samochodową. Przypuszczalne, że przyda się ona komuś innemu, kto w razie karambolu będzie chciał z niej skorzystać.

Mogłoby się wydawać, iż apteczka samochodowa to nie wiele, w końcu ma ona jedynie podstawowe zaopatrzenie (apteczka do samochodu). Jednakże to „podstawowe wyposażenie” może pomóc w utrzymaniu kogoś przy życiu, do czasu kiedy przybędzie sanitarka. Nie wskazane jest więc ignorować posiadania apteczki w wozie.

Apteczkę winniśmy posiadać przy sobie wiecznie, najlepiej zupełnie nie wyciągać jej z wozu. Niezależnie od tego czy wybierasz się do sklepu, czy jeździsz do pracy czy być może na dłuższy urlop - apteczka stale może Ci się przydać. () Nigdy nie wiemy co czeka nas na drodze. Apteczkę potrzebnie wypada mieć też w czasie wyjazdu za granicę. W niektórych państwach za brak apteczki samochodowej wolno zdobyć wysoki mandat.

Jeżeli ciekawi Cię ta tematyka, to polecam przeczytać (https://ciche-auto.pl/cennik/) inne informacje na ten wątek. Będą równie ciekawe i zostaną Ci w głowie na długo.

Policjanci wielu krajów w wielu przypadkach nadzorują, czy kierowca posiada podstawowe zaopatrzenie samochodowe, w tym też apteczkę. Pomimo, iż w Polsce panują trochę inne zasady dotyczące wyposażenia wozu, to w takich państwach, jak Niemcy, Litwa, Austria czy Bułgaria za brak apteczki kierowcom zagrażają wysokie sankcje.

kurs pierwszej pomocy
Dodał: Homeandgardners
Na podstawie: http://www.flickr.com
A jakie podstawowe wyposażenie powinno mieścić się w apteczce? Bezspornie nie zdoła zabraknąć tam rozlicznych opatrunków, koca termicznego, nożyczek, maseczki do sztucznego oddychania bądź gumowych rękawiczek. Mało tego w apteczce powinno się umieścić opaskę uciskową albo trójkątną chustę, która służy jako temblak. W apteczce nie powinny jednakże znaleźć się leki czy środki dezynfekujące, w szczególności w płynie. Ich rozlanie się może spowodować zniszczenie całej jej zawartości.
2019-08-01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.