W jaki sposób wybrać dywaniki do naszego samochodu?

Duża ilość kierowców z pewnością zastanawia się jakiego rodzaju wybrać je do samochodu oraz które z nich będą idealne.


Wybór dywaników do naszego samochodu jest związany nade wszystko z pogodą jaką mamy za oknem.


Inne dywaniki kupimy na okres letni, a odmienne na zimę. Do naszego samochodu latem wnosimy jedynie trochę piasku z chodnika albo z jezdni.

Poznaj również inny zbiór materiałów przedstawiających omawiany wątek - bez strachu - wejście za darmo (https://www.pitbike.pl/kategoria/13-odziez), zatem kliknij ten odnośnik!

Dużo gorzej sytuacja wygląda zimą. Wtedy to na szosach zalega wiele śniegu oraz błota pośniegowego, które bywa uciążliwe, żeby utrzymać porządek wewnątrz samochodu. Pośród krajowych kierowców funkcjonuje tego typu przekonanie, że dywaniki wykonane z gumy mniej trudne są w utrzymaniu, gdyż łatwiej wymyć z nich błoto pośniegowe lub inne zanieczyszczenia. Jest to prawda, tylko trzeba pamiętać o tym, że w czasie podróży błoto będzie zalegało cały czas w gumowym korycie. Taki dywanik posiada 3 centymetrowy rant zapobiegający wylaniu się wody na tapicerkę w naszym aucie. Woda zalegająca na dywanikach gumowych po jakimś czasie będzie parować, a to stanowi duży kłopot w pojazdach starszego typu.


samochod
Dodał: Renault


Inaczej może wyglądać sprawa w wypadku dywaników welurowych. Te dywaniki są ładniejsze od gumowych, ale są mniej praktyczne w przypadku okresu zimowego. Włoskowata konstrukcja powoduje, że woda się roznosi na całej płaszczyźnie, dzięki temu dywaniki dużo prędzej wysychają. Dywaniki tego typu mają także tę zaletę że można by wybrać jakikolwiek kolor. Tego typu, który będzie pasować do reszty tapicerki. Zazwyczaj takie dywaniki występują w odcieniu grafitowym, popielatym i szarym. W co poniektórych samochodach pod dywanikami są umieszczone ważne elementy elektroniczne. Należałoby o tym pamiętać oraz nie dopuścić, aby był wysoki poziom wilgotności w tamtych okolicach.


Sprawdź też

Czy lepsze są felgi z aluminium czy wykonane ze stali do naszego samochodu i które są mocniejsze?

samochód - widok
Dodał: Daniel Jolivet
Na podstawie: http://www.flickr.com
Poprawiają one wygląd i osiągi pojazdu. Jako nieodłączna część koła wpływ mają na bezpieczeństwo podróży, zatem bardzo znaczącą kwestią jest ich właściwy wybór. Gdy zdecydujemy się na zły rozmiar, w takiej sytuacji doprowadzić możemy do pogorszenia własności jezdnych pojazdu.


Przygotowując samochód na okres zimowy warto się sugerować przede wszystkim względami praktycznymi. Jeśli posiadamy w planach wielokrotnie wychodzić z auta, lepiej kupić dywaniki z gumy. Jeżeli szczególnie zależy nam na estetyce wewnątrz auta, to lepszym rozwiązaniem będą dywaniki welurowe.
2022-03-14
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.