Kupujesz przechodzone auto? Na co trzeba zwrócić uwagę? Co jest w najwyższym stopniu istotne?

Nabycie pojazdu używanego jest dość kłopotliwe dla człowieka, który nie jest z zawodu na przykład mechanikiem. Nie możemy tego czynić pochopnie ipod wpływem danej chwili. W pierwszej kolejności powinno się zastanowić się, ile można przekazać pieniędzy na używane auto i jakie winien mieć on parametry.


wycieraczki
Po początkowym doborze marki i modelu wozu, należałoby poznać się z opiniami na jego temat. Znakomicie nadaje się do tego sieć internetowa, gdzie ludzie mogą wymieniać się opiniami na temat posiadanych samochodów, ich zawodności, kosztu utrzymania. Powinno się wstępnie przeszukać ogłoszenia w serwisach internetowych, ażeby zorientować się jaka jest przeciętna wartość takiego auta. Na oględziny wozu najkorzystniej iść z towarzyszem, który zna się na samochodach. Co ważne, powinniśmy zapamiętać, by nigdy nie oglądać aut po zmroku. Niezbędna jest także w tym przypadku jazda próbna. Wtedy można stwierdzić jak chodzi silnik, jak się kieruje auto, czy nie słychać jakiś dziwacznych odgłosów.

Musimy się na tym skupić i najkorzystniej w tym czasie nie prowadzić rozmowy i nie słuchać radia. Jeszcze przed nabytkiem, powinno się pojechać do dobrego mechanika, który w fachowy sposób oceni kondycję wozu. Koniecznie należy go dopytać co było niedawno wymienione, a co trzeba będzie podreperować w najbliższym okresie oraz jaki będzie koszt reperacji. Następnie można również stwierdzić, czy samochód nie był wykorzystywany jako przykładowo taksówka lub auto do nauki jazdy. Trzeba zobaczyć czy na aucie nie ciąży przykładowo zastaw komorniczy. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości, a argumenty sprzedającego nas nie przekonują, lepiej wycofać się z zakupu. To niezwykle ważne kwestie, można stwierdzić, że najważniejsze|najistotniejsze. W dalszej kolejności należy zastanowić się nad rzeczami mniej ważnymi, jak przykładowo wycieraczki good rain - klik.


wycieraczki samochodowe
Dodał: Acid Pix
Na podstawie: http://www.flickr.com
Bo jeśli auto abonament bez bik ma porządny silnik i nie szykują się żadne istotne wymiany, to jednak nie jest idealne. Trzeba zobaczyć, ile trzeba będzie stracić pieniędzy na przeróżne mniejsze naprawy, jak właśnie wymiana wycieraczek, na przykład wycieraczki bosch. Często nie są to duże koszty, lecz w kwestii pojazdu przechodzonego nie mogą przekroczyć pewnego pułapu. Pamiętajmy, że na niektórych rzeczach nie warto szczędzić i od razu powinniśmy je wymienić, bo mogą zepsuć się w najmniej przewidywanym momencie. Taką rzeczą są z pewnością wspomniane wcześniej wycieraczki do szyb - odnośnik. Pamiętajmy zatem, żeby wybrać jak najlepsze modele typu wycieraczki valeo.
2022-09-07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.