Jak należy rozumieć pojęcie tuningowania? Czy jest podział w obszarze tuningu? Jak do tego podejść?

Jeśli chodzi o tuning to nie ma zgody, co do zrozumienia tego pojęcia. Dla jednych bowiem tuning to po prosu przerabianie oraz rasowanie aut, dla kolejnych to moda lub stylu życia, indywidualności oraz niezależności.


Rację można przyznać obu stronom, gdyż tuning z języka angielskiego oznacza regulację albo strojenie. To zmodyfikowanie w seryjnych pojazdach, to sprawia, że można stworzyć z nich niezwykłe egzemplarze. W ostatnich latach właśnie tego rodzaju dziedzina motoryzacji rozwinęła się rzeczywiście dynamicznie. Właściwie to każdy pojazd się do tego nadaje, może to być na przykład Astra f tuning, choć to akurat inne marki aut są bardziej często tak zmieniane.


audi 80 b4 tuning
Dodał: MV Roberts Garden
audi 80 b4 tuning
Dodał: mezuni
Niby trudno wskazać jakie, lecz z pewnością marka Audi jest często tuningowana. Rewelacyjnym przykładem może być np. Audi 80 b4 tuning.

Kliknij tutaj - więcej zobaczysz w tekście, który odnajdziesz na tamtej stronie. To są analogiczne wiadomości, więc niewątpliwie je również uznasz za użyteczne.

Tuning tak naprawdę dzieli się na dwie najbardziej standardowe kategorie. Pierwszym jest tuning mechaniczny, następnym optyczny, więcej informacji eco tuning. Na początku wiele osób było zdania, że jedynie ten pierwszy rodzaj przeróbek podchodzi pod definicję tuningowania. A to dlatego, że tylko takie przeróbki, które są w stanie zwiększyć osiągi auta, i to różnego typu, jak prędkość maksymalna lub zmaksymalizowanie momentu obrotowego, świadczą o prawdziwych zmianach.


W dzisiejszych czasach jednakowoż już taki podział nie ma racji bytu, może i jest wśród niektórych środowisk, ale z pewnością oficjalnie tuningiem też są przeróbki optyczne, czyli typowo stylistyczne. Co interesujące, w ostatnim okresie pojawiło się całkiem nowe pojęcie: tuning elektroniczny. Ma to związek z rozwojem technologii i nowych zastosowań, dzięki którym auta mogą być w jeszcze większym stopniu bardziej wydajne.
2023-01-25
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.