Naprawa samochodu, a więc co trzeba regularnie wymieniać, aby cieszyć się bezpieczną jazdą

Nie może sobie pozwolić na kupno samochodu z salonu. Wielu z nas wybiera kilkuletnie auta, które choć doskonale nam służą, to potrzebują już większej uwagi, na przykład wymiany pewnych elementów, by jazda zawsze była bezpieczna. Co to takiego?
Bez wątpienia jest to olej i filtr oleju. Olej zazwyczaj wymienia się raz w roku, ponieważ ciągle jest poddawany obciążeniom termicznym i wychwytuje wszystkie zanieczyszczenia, przez co pogarszają się jego właściwości. Olej można wymienić samodzielnie, lecz jeżeli nigdy tego nie robiliśmy, dobrze zajechać do warsztatu samochodowego.
Drugim elementem jest filtr kabinowy, np. filtr kabinowy do forda. Jeżeli zaniedbamy filtr kabinowy Ford focus, mogą się w nim gromadzić drobnoustroje i grzyby, a filtr związany jest z klimatyzacją, toteż będziemy oddychać brudnym powietrzem, mającym niewłaściwy wpływ na nasze zdrowie. Zwłaszcza niedobry wpływ będzie to miało na alergików albo osoby cierpiące na astmę, ale każdy będzie zagrożony przez zbyt duże stężenie szkodliwych substancji. Filtr w kabinie pojazdu będzie przegrzewać się, niewłaściwie funkcjonować i do powietrza będą przenikać substancje, które pochodzą od spalin. Filtr także trzeba wymieniać mniej więcej w każdym roku. Następnym elementem, na który musimy mieć czujną uwagę, są klocki hamulcowe.
ford
Dodał: Kyle Harris
Na podstawie: http://www.flickr.com


Tutaj okres wymiany zależy od tego, jak dużo oraz w jakie miejsca jeździmy. Jeżeli z reguły jeździmy na dłuższych trasach, klocki mogą przetrzymać nawet sześćdziesiąt tysięcy kilometrów. Kiedy zazwyczaj jeździmy tylko po mieście, ich żywotność jest mniejsza i wynosi tylko trzydzieści tys. kilometrów. Może się trafić, iż przeoczymy wymianę klocków i auto zacznie na przykład zbaczać z toru jazdy w trakcie hamowania – wtedy musimy z miejsca jechać do warsztatu, ponieważ dalsza jazda może zagrażać naszemu bezpieczeństwu. ford.auto.pl


Sprawdź też

Auto części Warszawa ma szansę nam zaoferować

Telewizory Smart TV Philips z technologią Ambilight
Dodał: Philips
Na podstawie: Philips
Im więcej wykorzystujemy z samochodu, tym większa będzie gwarancja, że ma sposobność się zepsuć jakaś część. Wtenczas potrzeba ją jak najszybciej zmienić, tak aby mieć pewność, że znowu wszystko będzie dobrze funkcjonowało.


Którego typu części samochodowe Warszawa nam proponuje?


Niewątpliwie wymieniać musimy również akumulator, jakie najczęściej wytrzymuje około 4 bądź 5 lat. Jeśli mamy problemy z rozruchem, znaczy to, że przyszła pora na nowy akumulator. Nie zapominajmy też o filtrze powietrza.
Teraz już wiesz, w jaki sposób troszczyć się o swoje auto. Pamiętaj też o systematycznych przeglądach, gdyż mechanik może odkryć coś, czego na pierwszy rzut oka nie widać.
2018-07-11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.