W jaki sposób zagwarantować sobie wygodę podróży TIRem?

Transport drogowy w naszym kraju rozwinął się z ogromnie szybkim tempie. Polskie firmy przewożą za pośrednictwem tirów i samochodów dostawczych towary w obrębie całej Unii Europejskiej i nie tylko. Intratność tego biznesu jest ogromna, negatywem są jednak często uczęszczane przez tiry drogi, na całe szczęście obowiązują rozporządzenia, które regulują poruszanie się dostawczych pojazdów po drogach.
Transport drogowy posiada jedną, najlepszą zaletę, jest po prostu tani. Jest to najtańsza forma przewozu towarów, dlatego właśnie jest tak często wybierana przez różnorodne firmy. Firmy przewozowe współpracują na stałe z różnymi kooperantami, zaliczyć do nich można chociażby serwis TIR. Na przykład to jedna z regularniej preferowanych usług przez firmy transportowe. Wybór właściwej firmy współpracującej w ramach napraw tego typu jest niezwykle istotny.

ciężarówka na postoju
Dodał: Elliott Brown
Na podstawie: http://www.flickr.com
Chociaż wydawać by się mogło, że takie zorganizowanie trasy jest zbyt sumienne i pomoc drogową (na przykład chociażby: ) zawsze można znaleźć będąc w trasie, to jednak posiadanie takiej listy może zagwarantować nam spokój psychiczny, który przełoży się na bezpieczeństwo i zapewni wygodę podróży. Podczas tak długich tras jest to przecież jeden z najistotniejszych czynników, a stres w niekontrolowanych sytuacjach może doprowadzić do niechcianych sytuacji.


Sprawdź też

Jak zapewnić sobie wygodę jazdy ciężarówką?

ciężarówka - logistyka
Dodał: NotrucksNolife
Na podstawie: http://www.flickr.com
TIR-y to pojazdy ciężarowe, które przewożą towar, korzystając z tras międzynarodowych. Trasy są zazwyczaj niezwykle długie, natomiast daty przewozu dokładnie oszacowane, dlatego każdy z prowadzących pojazd nie chce, aby jakiekolwiek nieprzewidziane okoliczności przerwały jazdę. W związku z tym trzeba się bardzo dobrze przygotować i zabrać ze sobą listę kontaktów do wszelkich niezbędnych instytucji. Po pierwsze pomocnych w usuwaniu awarii.
2018-06-21
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.