Jak duże znaczenie ma wybór odpowiedniego oleju silnikowego dla bezawaryjnej pracy silnika.

Wlanie właściwego oleju ma ogromne znaczenie dla odpowiedniej pracy silnika samochodowego, a wszelkie zaniedbania zakończyć się mogą groźnymi konsekwencjami. Generalnie olej należy wymieniać albo po przejechaniu wyznaczonej ilości kilometrów, albo co dwanaście miesięcy.


olej silnikowy
Dodał: Dylanlspangler
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeżeli chodzi o ilość kilometrów, to firmy bardzo różnie zalecają zmianę oleju, w starszych silnikach będzie to przeważnie maksymalnie piętnaście tysięcy kilometrów, a w nowych, rzecz jasna przy zastosowaniu oleju o odpowiednich parametrach, można ten przebieg wydłużyć nawet do trzydziestu tysięcy. Jeśli jednak samochód dużo jeździ na krótkich dystansach albo ma instalację na gaz, to jednak jest zalecane, aby ten przebieg trochę skrócić, bo przy takiej pracy olej dużo szybciej traci swoje właściwości.

Brak regularnej wymiany oleju w pierwszej kolejności powoduje dużo szybsze zużywanie się części silnika, gdyż zużyty olej (zobacz olej przekładniowy 80w90) traci swoje właściwości smarujące. (http://www.esoil.pl/k,1,total) W niektórych przypadkach, przy poważniejszych zaniedbaniach może to wręcz spowodować nieodwracalne uszkodzenie samochodu. W czasie wymiany silnikowego oleju bardzo ważne jest to, żeby nowy posiadał właściwe parametry. Generalnie oleje total dzielą się na trzy główne grupy, to znaczy syntetyczne, półsyntetyczne i mineralne. Przede wszystkim należy więc wybrać odpowiedni rodzaj oleju, gdyż nie można różnych rodzajów stosować tak jak się chce. http://www.esoil.pl/
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.