Części przeznaczone do Alfy Romeo oraz Audi - czyli, jakie są historie obu marek.

Jakiego typu jest historia nazewnictwa Alfy Romeo? W jakich latach powstała marka Audi i w jaki sposób się trzyma na daną chwilę na Polskim rynku? Co z częściami do tych aut - czy mają przystępną cenę? Te wszystkie rzecz i jeszcze bardziej dużo w naszym felietonie!
Alfa Romeo to jeden z najmocniej rozpoznawalnych samochodów osobowych, o tematyce luksusowej i sportowych na globie. Jej pojawienie się zawdzięczamy ówczesnemu prowadzącemu motoryzacji Alexandre Darracq, który wraz z Ugo Stellą założył przedsiębiorstwo marki Darracq. Niestety przedsiębiorstwu nie wiodło się dobrze i wykupioną ja. Nazwano ją Alfa, która oznacza "Anonima Lombarda Fabbrica Automobili" co w wolnym tłumaczeniu na Polski dokładnie znaczy: Lombardzka Fabryka Samochodzików Spółka Akcyjna. Człon "Romeo" został dodatkowo dodany przez Nicola Romeo, który właśnie przejął szefostwo nad przedsiębiorstwem. Części Alfa Romeo, dzięki temu wszystkiemu są dosyć atrakcyjne autogutti.pl/partscatalogue/alfa-romeo,1-00002.aspx. Można znaleźć również bardziej tanie części, jednakże nie zostaną one tak dobrze wytrzymałe.


części alfa romeo
Dodał: spatz_2011
Na podstawie: http://www.flickr.com


Marka Audi powstała w 1899 roku dzięki dwóm panom: Augustowi Horh oraz Karlowi Benzem. Zakład narodził się wewnątrz Kolonii i posiadał nazwę "Horch" autogutti.pl/partscatalogue/audi,1-00005.aspx. W roku 1901 pojawił się pierwszy samochodzik ich własnej konstrukcji, który dał im wiele pozytywnych perspektyw do patrzenia w świat przyszłości. Z początku jednak nie były nazbyt popularne, dopiero kiedy ówczesny szef (August Horh) stworzył nowiutką przedsiębiorstwo pod łacińskim odpowiednikiem swojego nazwiska "Audi" (które oznacza "słuchaj") udało mu się powoli zacząć wybijać.


1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.