Jak sprawdzić auto przed kupnem? Na co zwrócić uwagę? Co jest konieczne do sprawdzenia?

Gdy kupujemy pojazd mamy nadzieję, że wszystko jest z nim dobrze. I odnosi się to do auta nowego i przechodzonego. Nadzieja jednakowoż może starczyć, więc ażeby być pewnym, iż wszystko jest dobrze musimy podjąć pewne działania.


Sprawdzenie auta przed zakupem jest podstawą, żeby wykluczyć jakieś usterki, jakie mogą mieć dosyć działać negatywnie w późniejszym użytkowaniu samochodu. Dość często sprzedawcy starają się zamaskować niedobry stan techniczny silnika myjąc go bardzo dokładnie. Jeśli dostrzeżemy więc, że silnik jest zbyt czysty, to musimy być podejrzliwi. Jednocześnie różne ślady wycieków z silnika także nie są mile widziane.


Sprawdź też

Wśród znajomych posiadasz wielbiciela aut – zobacz, co możesz mu kupić

porsche
Na podstawie: pixabay
Samochody od dawien dawna intrygowały – bez dwóch zdań. W momencie, którym świat ujrzało pierwsze auto, wszyscy oszaleli. W ten sposób zaczęła się piękna historia wielkiego uczucia człowieka do maszyny. Co parę lat zjawia się kolejny samochód marzeń, do którego wzdychają miliony przedstawicieli ludzkiego gatunku. Wśród nich bezsprzecznie najwytrwalej stoi jednak jeden – Porsche. Można powiedzieć, iż już od urodzenia chłopcy kochają Porsche. A później marzą, by w przyszłości być w stanie sobie takie kupić, usiąść luksusowo w fotelu za kierownicą i śmigać bezdrożami.


sprawdzenie auta w salonie; sprawdzenie auta przed zakupem
Dodał: roovuu
Na podstawie: http://www.flickr.com


Dobrze też wiedzieć, że kolizja czołowa najbardziej często uszkadza silnik a takżejak i chłodnicę, więc jeżeli dostrzeżemy nowe mocowanie chłodnicy, to można być praktycznie pewni, że pojazd miał poważny wypadek.

Kliknij bez strachu tu a zobaczysz, że w najświeższym źródle opublikowano niezwykle interesujące wiadomości. One też są pasjonujące.

Dość często praktyką jest także wystawienie pojazdu na sprzedaż po zalaniu. Jak będziemy czuć woń stęchlizny, to oznacza, iż auto było zalane. Podobnie jak odczujemy zbyt mocne zapachy w aucie, stosowane dezodoranty, odświeżacze powietrza, to może to oznaczać, że sprzedawca chce przed nami coś ukryć.


guma
Dodał: Cezary Borysiuk
Na podstawie: http://www.flickr.com


Identycznie nie za bardzo udaną naprawę oraz duże uszkodzenia są w stanie zdradzać niesymetryczne szczeliny między elementami karoserii. Pamiętajmy, żeby koniecznie zwracać na to uwagę. Ale to nie tylko najważniejsze w wiekowych samochodach, bo tak samo ma sens sprawdzenie auta (www.ciche-auto.pl) w salonie - czytaj więcej: na czym polega sprawdzenie auta w salonie.


Wiadomym jest, że nie istnieje groźba, iż będzie miał takie zniszczenia, jak w przypadku starszych modeli, ale jest dzięki temu pewność, że nasze auto nie będzie miało żadnych poważniejszych usterek - .
2019-07-03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.