W jaki sposób się zmieniały Jak bardzo się zmieniły przez minione lata maszyny i urządzenia rolnicze, czego będzie się od nich wymagać.

Nowoczesne rolnictwo potrzebuje nowoczesnych narzędzi i maszyn. W tej dziedzinie podczas ostatnich lat dokonał się bardzo duży postęp, w szczególności to widać na przykładzie ciągników. Starsze maszyny były po prostu surowymi, porządnymi pojazdami, ale o wygodzie w nich można było zapomnieć. Jeśli przed opadami ochraniała zwykła blaszana kabina, to już było naprawdę dużo.


Aktualnie produkowane traktory posiadają wygodne kabiny, klimatyzację i wyciszenie,
części do ciągników
Dodał: Chafer Machinery
Na podstawie: http://www.flickr.com
a także bardzo zaawansowane możliwości sterowania łącznie z wykorzystaniem GPS. Lecz nie są to zwykłe zbytki, bo całodzienna praca na polu wcale nie jest łatwa, przez te udoskonalenia rolnicy nie męczą się tak bardzo i pracować mogą znacznie wydajniej. Także możliwości sterownicze są nie do pogardzenia. Niektóre ciągniki można wręcz zaprogramować w taki sposób, że same będą sterować kierunkiem jazdy. Przez to rola kierującego będzie się sprowadzać do przyjechania na miejsce i kontrolowania, tak żeby wszystko wykonywane było zgodnie z wcześniej założonym planem.

Poza wygodą i komfortem od maszyn rolniczych będzie się także wymagać solidności, szczególnie za kwoty, jakie trzeba za nie zapłacić. Przy pracach polowych każdy nieplanowany przestój może być dużym problem, zwłaszcza jeśli trzeba szybko działać ze względu na pogodę. Dlatego też producenci starają się, aby do ich urządzeń części fendt były cały czas dostępne - zobacz ofertę. Rzecz jasna różnego rodzaju awarie zawsze mogą się zdarzyć, ich całkowite wyeliminowanie nie będzie możliwe.

1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.