Najchętniej użytkowane modele wózków widłowych, co mieć na uwadze podczas ich wybierania.

Widłowe wózki stanowią nieodłączny element wyposażenia magazynów, hal i zakładów przemysłowych. Mogą one niekiedy wykonywać dużo ciężkiej pracy, przekładając codziennie dziesiątki palet albo innych cięższych materiałów.

magazyn
Widłowe wózki (Centrum Szkolenia AGBAR-przejdź na naszą stronę to łącze) oferowane są w bardzo dużej liczbie wersji i odmian, przede wszystkim będą się różnić napędem, przeznaczeniem oraz udźwigiem. Na otwartej powierzchni doskonale będą się sprawdzać wózki spalinowe, działają one przeważnie na gaz LPG lub ropę naftową. Ze względu na wytwarzanie spalin nie nadają się do używania w pomieszczeniach, chyba że użyje się w nich odpowiednie filtry. Z kolei w zamkniętych pomieszczeniach królują wózki elektryczne, nie tylko nie ma w nich kłopotów ze spalinami, ale jeszcze dzięki mniejszemu silnikowi znacznie lepiej będą sobie radzić w wąskich pomieszczeniach. Niestety ze względu na czas ładowania baterii konieczne są ich przerwy w działaniu, wózki na paliwa mają tu dużo mniej ograniczeń, gdyż wystarczy w nich dolać paliwa i mogą dalej ciężko pracować.

Sprawdź też

Jak należy pielęgnować samochód, żeby mógł on służyć bezawaryjnie przez długie lata

samochód Audi
Dodał: Jorge de la Llama
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wielu osobom się wydaje, że po zakupie samochodu starczy że będą lać paliwo i płacić za plisy, i na tym koniec ich wydatków. Lecz jest to dość błędne przekonanie, ponieważ oprócz odwiedzin na stacji benzynowej trzeba pojazd także systematycznie serwisować. Mowa tu jest jedynie o naprawach planowanych, które mogą wynikać albo z przejechania określonej ilości kilometrów, lub też z takiego zużycia części, że ich wymiana jest konieczna.


Podstawą bezproblemowego użytkowania widłowych wózków jest ich regularny serwis i naprawianie usterek. Są urządzeniami mechanicznymi, często pracują w ciężkich warunkach, więc zupełnie zrozumiałe jest, że mogą im się zdarzać różnego rodzaju usterki. Jednak dzięki dbaniu o swoje maszyny można znacznie ograniczyć ich występowanie, a gdy się pojawią, to oddać sprawę do profesjonalnego serwisu.

Jeśli serwis dobrze działa, to z reguły naprawa wózków widłowych będzie trwała tylko tyle czasu, ile jest to konieczne, a często właściciel dostaje na czas naprawy wózek zastępczy. Wybierając modele dobrych, cenionych firm nie powinno być problemów, że części do wózków widłowych mogą się stać trudno dostępne, choć oczywiście przed zakupem warto to dokładnie sprawdzić. Ważną sprawą jest jeszcze zorientowanie się, jak będzie wyglądać kwestia serwisowania urządzeń, jeśli ktoś mieszka w południowej Polsce, a najbliższe miasto z serwisem to Poznań, to trzeba dobrze przemyśleć, czy na pewno będzie się chciało taki wózek kupować. Szersze informacje na ten temat: tutaj.
2018-05-30
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.