Najchętniej użytkowane modele wózków widłowych, co mieć na uwadze podczas ich wybierania.

Widłowe wózki stanowią nieodłączny element wyposażenia magazynów, hal i zakładów przemysłowych. Mogą one niekiedy wykonywać dużo ciężkiej pracy, przekładając codziennie dziesiątki palet albo innych cięższych materiałów.magazyn
Widłowe wózki oferowane są w bardzo dużej liczbie wersji i odmian, przede wszystkim będą się różnić napędem, przeznaczeniem oraz udźwigiem. Na otwartej powierzchni doskonale będą się sprawdzać wózki spalinowe, działają one przeważnie na gaz LPG lub ropę naftową. Ze względu na wytwarzanie spalin nie nadają się do używania w pomieszczeniach, chyba że użyje się w nich odpowiednie filtry. Z kolei w zamkniętych pomieszczeniach królują wózki elektryczne, nie tylko nie ma w nich kłopotów ze spalinami, ale jeszcze dzięki mniejszemu silnikowi znacznie lepiej będą sobie radzić w wąskich pomieszczeniach. Niestety ze względu na czas ładowania baterii konieczne są ich przerwy w działaniu, wózki na paliwa mają tu dużo mniej ograniczeń, gdyż wystarczy w nich dolać paliwa i mogą dalej ciężko pracować.

Podstawą bezproblemowego użytkowania widłowych wózków jest ich regularny serwis i naprawianie usterek. Są urządzeniami mechanicznymi, często pracują w ciężkich warunkach, więc zupełnie zrozumiałe jest, że mogą im się zdarzać różnego rodzaju usterki. Jednak dzięki dbaniu o swoje maszyny można znacznie ograniczyć ich występowanie, a gdy się pojawią, to oddać sprawę do profesjonalnego serwisu.

1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.