Napraw swój samochód

Z biegiem czasu zawsze przychodzi ten moment, kiedy twoje auto zaczyna się psuć. Dla każdego właściciela i jego kieszeni jest to niesłychanie przykry moment – głównie z powodu wiszących nad nim wydatków. Posiadanie auta niesie ze sobą wiele korzyści ale z biegiem lat każdy samochód zaczyna zgłaszać typowe usterki. Do stałych wydatków należy przede wszystkim obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, systematyczne przeglądy oraz kontrola podstawowych płynów; takich jak olej czy płyn chłodniczy. Gorzej jeżeli przychodzi nam zainwestować w naprawę takich podzespołów jak komputer sterujący pracą silnika, przewody i wiązki elektryczne czy inne elementy związane z elektryką w naszym samochodzie. Wydatki na nowe części i naprawę mogą przerosnąć nasze wyobrażenia szczególnie jeśli naprawę zamówimy w aso.
Czy da się zaoszczędzić na naprawie auta?

Naprawiamy swoje auta
Dodał: dh
Na podstawie: opracowanie własne
Jedną z możliwości zaoszczędzeniu na naprawie jest zamówienie części samochodowych w Internecie. W internecie jest multum sklepów motoryzacyjnych wystawiających części do aut w dużo niższych cenach. My pragniemy zwrócić waszą uwagę na sklep CenterCar. Wyjątkowość tego portalu wynika z bardzo bogatej oferty. Na stronie odnajdujemy części zamienne i podzespoły do większości najbardziej popularnych samochodów jak Toyoty, Volkswagena czy Seata ale także do takich rzadkich fur jak Astona Martin czy Lincolna. Na głównej stronie odnajdujemy informację o tym, że w ofercie znajduje się blisko 2 miliony części zamiennych dla ponad trzystu różnych marek i ich modeli produkowanych przez ostatnie 30 lat. Takie bogactwo pozwala komfortowo zamówić wszystkie potrzebne części do wykonania bieżącej naprawy samochodu.


Drugą z możliwości ograniczenia kosztów naprawy jest wykonanie jej własnoręcznie. Jest to oczywiście możliwe w zasadzie pod warunkiem, że mamy do tego odpowiednie zaplecze logistyczne i narzędzia oraz dysponujemy odpowiednią wiedzą. Bez garażu czy kompletu narzędzi raczej nic nie zrobimy – dlatego przy trudniejszych usterkach lepiej zlecić to fachowcy. Z pomocą znowu mamy sieć. W sieci znajdziemy wiele tutoriali jak sprawdzić takie podzespoły jak bezpiecznik lub żarówki lub inne elementy niezwiązane bezpośrednio z sercem samochodu. Wymiana sprzęgła w oplu nie należy raczej do napraw, które można zrobić samodzielnie w swoim garażu przy pomocy dwóch kluczy i śrubokręta. Z drugiej strony obecne auta są przeładowane elektroniką. Bez podłączenia ich pod komputer ze specjalnym oprogramowaniem diagnostycznym nie jesteś w stanie znaleźć usterki a własnoręczna naprawa może przynieść nieoczekiwane rezultaty.Dlatego w naszym kraju nadal chętnie kupowane są samochody z lat 1995-2001. Głównie przez brak komputera centralnego co wprost przekłada się na niższe ceny napraw ale też dzięki bardzo szerokiej dostępności dobrych i tańszych części zamiennych zarówno do aktualnych jak i starszych samochodów.


Sprawdź też

6 zasad, w jaki sposób kupować właściwe części zamienne

czarny samochód marki ford mondeo
Dodał: order_242
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dużym problemem sporej części polskiego społeczeństwa jest w szczególności to, że stosunkowo często sytuacja jest taka, iż poruszamy się stosunkowo starymi autami. To powoduje, że popyt na wszelkiego rodzaju części samochodowe utrzymuje się na sporym poziomie. Szczególnie brak cła na samochody z RFN, Belgii albo Francji sprawił, iż mocno zwiększyła się liczba samochodów. Dobrze, ale z całą pewnością wcale nie jest tak, że samochody psują się tak mega często. Bez przesady, tak źle nie jest. Jednak może koniec na dzisiaj analizowania polskiego rynku samochodowego.
2019-06-06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.