Napraw swój samochód

Z biegiem czasu zawsze przychodzi ten moment, kiedy twoje auto zaczyna się psuć. Dla każdego właściciela i jego kieszeni jest to niesłychanie przykry moment – głównie z powodu wiszących nad nim wydatków. Posiadanie auta niesie ze sobą wiele korzyści ale z biegiem lat każdy samochód zaczyna zgłaszać typowe usterki. Do stałych wydatków należy przede wszystkim obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, systematyczne przeglądy oraz kontrola podstawowych płynów; takich jak olej czy płyn chłodniczy. Gorzej jeżeli przychodzi nam zainwestować w naprawę takich podzespołów jak komputer sterujący pracą silnika, przewody i wiązki elektryczne czy inne elementy związane z elektryką w naszym samochodzie. Wydatki na nowe części i naprawę mogą przerosnąć nasze wyobrażenia szczególnie jeśli naprawę zamówimy w aso.
Czy da się zaoszczędzić na naprawie auta?

Naprawiamy swoje auta
Dodał: dh
Na podstawie: opracowanie własne
Jedną z możliwości zaoszczędzeniu na naprawie jest zamówienie części samochodowych w Internecie. W internecie jest multum sklepów motoryzacyjnych wystawiających części do aut w dużo niższych cenach. My pragniemy zwrócić waszą uwagę na sklep CenterCar. Wyjątkowość tego portalu wynika z bardzo bogatej oferty. Na stronie odnajdujemy części zamienne i podzespoły do większości najbardziej popularnych samochodów jak Toyoty, Volkswagena czy Seata ale także do takich rzadkich fur jak Astona Martin czy Lincolna. Na głównej stronie odnajdujemy informację o tym, że w ofercie znajduje się blisko 2 miliony części zamiennych dla ponad trzystu różnych marek i ich modeli produkowanych przez ostatnie 30 lat. Takie bogactwo pozwala komfortowo zamówić wszystkie potrzebne części do wykonania bieżącej naprawy samochodu.


Drugą z możliwości ograniczenia kosztów naprawy jest wykonanie jej własnoręcznie. Jest to oczywiście możliwe w zasadzie pod warunkiem, że mamy do tego odpowiednie zaplecze logistyczne i narzędzia oraz dysponujemy odpowiednią wiedzą. Bez garażu czy kompletu narzędzi raczej nic nie zrobimy – dlatego przy trudniejszych usterkach lepiej zlecić to fachowcy. Z pomocą znowu mamy sieć. W sieci znajdziemy wiele tutoriali jak sprawdzić takie podzespoły jak bezpiecznik lub żarówki lub inne elementy niezwiązane bezpośrednio z sercem samochodu. Wymiana sprzęgła w oplu nie należy raczej do napraw, które można zrobić samodzielnie w swoim garażu przy pomocy dwóch kluczy i śrubokręta. Z drugiej strony obecne auta są przeładowane elektroniką. Bez podłączenia ich pod komputer ze specjalnym oprogramowaniem diagnostycznym nie jesteś w stanie znaleźć usterki a własnoręczna naprawa może przynieść nieoczekiwane rezultaty.Dlatego w naszym kraju nadal chętnie kupowane są samochody z lat 1995-2001. Głównie przez brak komputera centralnego co wprost przekłada się na niższe ceny napraw ale też dzięki bardzo szerokiej dostępności dobrych i tańszych części zamiennych zarówno do aktualnych jak i starszych samochodów.


Sprawdź też

Jeżeli jesteś miłośnikiem aut, interesujesz się nowymi modelami samochodów i chcesz być na bieżąco ze wszelkimi informacjami na temat nowości ze świata pojazdów – zaznajom się z obszerną gamą źródeł wiedzy.

mercedes
Dodał: Farrell Small
Na podstawie: http://www.flickr.com
Rynek samochodów w Polsce osiąga swoje apogeum. Pokazują się i modyfikują całkowicie nowoczesne wzory i egzemplarze. Auto, to w tej chwili prymarna z kluczowych konieczności jakiejkolwiek zwyczajnej rodziny. Oddaje nie wyłącznie poczucie komfortu i możliwość szybkiego przemieszczania się, lecz także obraz zadowolenia i satysfakcji.
2019-06-06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.