Dlaczego elementy zestawu rozrządu powinny być oryginalne?

Przy remontowaniu auta wielokrotnie stoimy przed koniecznością wybrania, czy powinniśmy nabyć część oryginalną, czy też wystarczy jedynie zamiennik.


W praktyce dobrze byłoby pójść na pewnego rodzaju kompromis, w postaci zakupu elementów zarówno fabrycznie nowych, jak i nieoryginalnych.


zestaw rozrządu
Dodał: Marty B
Na podstawie: http://www.flickr.com
Części takie jak np. kompletny zestaw rozrządu, zatem rolki, pasek oraz napinacz czy ew. pompa wody, powinny być oczywiście nie tylko oryginalne, ale również regularnie serwisowane. Nie jest to najtańsza czynność, ponieważ jest ona związana ze stosunkowo dużym kosztem wymiany takich części. Nie powinno się jednak skąpić przy ich kupnie, ponieważ mogłoby się to niezwykle szybko odpłacić pięknym za nadobne w formie konieczności remontu całego silnika. Jeżeli jakakolwiek część rozrządu byłaby nieoryginalna oraz byłaby powodem popsucia się czy nawet zniszczenia silnika, koszty naprawy okazałyby się nieproporcjonalnie bardziej znaczące niż wcześniejsze kupno oryginalnych elementów zestawu rozrządu.


Sprawdź też

Jeśli wyruszasz pojazdem samochodowym na podwrocławskie lotnisko, wpierw sprawdź, gdzie będziesz mógł zaparkować swój wóz

tłumaczenia
Dodał: U.S. Embassy Tel Aviv
Na podstawie: http://www.flickr.com
samochody są obecnie tak łatwo dostępnym towarem, że można śmiało rzec: fiat już dawno przestał być synonimem luksusu. Nawet mając na koncie w banku zaledwie 2 tysiące PLN, można zakupić na tyle dobrze działający wóz, aby móc dojeżdżać nim do biura.


Z drugiej strony na szczęście co poniektóre elementy rozrządu mogłyby być wykorzystane w postaci dobrej jakości zamienników. Chodzi tutaj o paski klinowe czy paski wielorowkowe.

Jeżeli przeczytane przez Ciebie w tym miejscu porady są niewystarczające, to ta wskazówka spod linku być może będzie godna Twojego zainteresowania.

Cena zestawu rozrządu uwarunkowana jest od danego modelu samochodu, ponieważ od tego mógłby zależeć rodzaj zastosowanych części. Przykładowo co poniektóre silniki (nawet jednej firmy) mogą mieć nie pasek, a łańcuch rozrządu. Może być on uważany za znacznie trwalszy niż wykonany z gumy pasek.


Cena tego zestawu waha się w koło sumy 300-1500 złotych - zależnie od marki i rocznika danego samochodu. Zdecydowanie lepiej jest jednak zainwestować w dobrej jakości oryginalne elementy, gdyż zwróci się to z pewnością w formie bezproblemowej eksploatacji.
2022-06-02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.