Jaki jest nakład pieniężny montażu haka holowniczego i czy do każdego auta da się taki zaczep zamontować?

Zamiast zakupować pojazd ciężarowy, można by rozwiązać problem transportowania różnych przedmiotów w odmienny sposób. Potrzebne będzie zamontowanie (jeśli go nie ma) haka holowniczego do naszego samochodu.


Nawet z niewielkiego auta można by w tego typu sposób zrobić samochód na wypad z całą rodziną.


osiedle
Dodał: Vantage Development SA
Na podstawie: Vantage Development SA


Sprawdź też

Woda destylowana producent gwarantuje jej odpowiednią jakość

płyny do chłodnic
Dodał: peddhapati
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeżeli posiadamy pojazd, to musimy sobie zdawać sprawę z tego, że powinno się sprawdzać różnorakie jego płyny, aby mieć gwarancję, że posiadają one właściwy poziom i że będą prawidłowo funkcjonowały.


Na każdej stacji benzynowej albo w wypożyczalni przyczepka - (przyczepka do minikoparki) jest do wypożyczenia. prawo jazdy kat. B uprawnia do ciągnięcia samochodem każdej przyczepki w tym przyczepki kempingowej. Prawo jazdy kategorii B+E natomiast daje prawo do ciągnięcia przyczepki, która nie jest lekka oraz lawety. W pierwszej rubryce dowodu rejestracyjnego jest podawana dopuszczalna masa przyczepy hamowanej, którą mógłby ciągnąć samochód. W rubryce O.2 z kolei jest miejsce na podanie dopuszczalnej całkowitej masy przyczepy niehamowanej, którą można by podpiąć do auta. Przyczepa również posiada własny dowód rejestracyjny i w jego rubryce F.2. zamieszczona jest całkowita masa przyczepy, która nie mogłaby być większa niż ciężar auta. Przyczepa (czytaj więcej przyczepa z plandeką) hamowana tym różni się od niehamowanej, że posiada ruchomy trzpień, nad którym jest dźwignia hamulca ręcznego. W przyczepie niehamowanej tego mechanizmu nie ma.


przyczepka
Dodał: Patrick Bombaert
Na podstawie: http://www.flickr.com


Jest możliwość montażu haka do większości aut. Są to zwykle małe samochody. Do nich zamontowanie haka holowniczego będzie kosztować około dwustu PLN. Będzie to wówczas atrakcyjniejszy cenowo zamiennik. Za produkt uznanego producenta będzie trzeba zapłacić ok. 450 PLN. Jeszcze bardziej kosztownie będzie wtedy, kiedy zaczep ma być zabezpieczony zamkiem. Istnieją nawet zaczepy za dwa tysiące, ale to już jest górna granica kosztów. Mieć w pamięci trzeba, aby wybrać hak uznanego producenta. Dużo tanich haków posiada kiepskie zabezpieczenie antykorozyjne. Za zamontowanie zaczepu w warsztacie samochodowym trzeba zapłacić około dwustu PLN.


Posiadacze przyczepek kempingowych powinni pamiętać, że mają małe ograniczenia jeżeli idzie o parkowanie przyczepki. Zestaw auta z przyczepą można by pozostawić na jakimkolwiek parkingu, ale kłopot będzie po odłączeniu przyczepki od samochodu.
2018-06-20
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.