Jak poradzić sobie z samochodem jeśli wystąpi awaria lub wypadek, podstawowe zastosowanie lawet

Awaria albo wypadek pojazdu spotkać może każdą osobę, i jeśli wydarzy się już coś takiego, to niezbędne będzie przeholowanie uszkodzonego lub zepsutego pojazdu. Przeważnie wykorzystywane są do tego celu autolawety, na które można załadować pojazd i zawieźć go na docelowe miejsce. Tradycyjna laweta to niewielka ciężarówka, jaka zamiast paki załadunkowej ma otwartą platformę. Koniecznie musi być wyposażona w wyciągarkę, dzięki której można będzie wciągnąć pojazd na platformę, a tam zostanie on dokładnie przypięty za pomocą lin i klinów, żeby się nie zsunął.
laweta
Dodał: Jon Collins
Na podstawie: http://www.flickr.com
Lawet często służą jako pomoce drogowe, podjeżdża nim na miejsce zdarzenia mechanik z doświadczeniem, i jeżeli tylko będą takie możliwości, to będzie on próbował przywrócić sprawność pojazdowi. Jeśli się uda, to właściciel sam odjedzie, a jeśli nie, to trzeba będzie przewieźć pojazd do jakiegoś warsztatu.

Chcesz zgłębić swoją wiedzę na wybrany temat? Zapraszamy Cię zatem po inne wątki tutaj (https://www.gastrocentrum.pl/) - kliknij w link i przenieś się do kolejnej witryny pełnej zajmujących postów.

Ponieważ zamówienie lawety trochę jednak kosztuje, bo kwoty zaczynają się od kilku złotych za kilometr holowania plus początkowa opłata, to warto zastanowić się nad tym, żeby zakupić assistance razem z polisą OC lub AC. W zależności od wersji obejmuje on różne zdarzenia, a koszty jego kupna są na tyle nieduże, że zwróci się wszystko już po pierwszym przymusowym holowaniu.


Sprawdź też

Jak kupować części do samochodu? Jak najlepiej kupować, by części faktycznie były dobrze dobrane?

mechanicy samochodowi
Dodał: Wonderlane
Na podstawie: http://www.flickr.com
Nie każdy ma w planach powierzać kupno części mechanikom, duża ilość osób chce robić to samemu. Powstaje pytanie tylko: jak to zrobić? Od razu trzeba wiedzieć, że nie jest to takie nieskomplikowane, choć łatwa dostępność do internetu powoduje, że każdy i w każdym miejscu może kupić tego typu części. Niestety, to tylko teoria, bo często kupną rzecz powinniśmy wymienić lub nabyć kolejną. Czasami jest jeszcze mniej ciekawie, gdyż trzeba naprawić usterki, do jakich doszło w skutek montażu niewłaściwego elementu.


Głównym wykorzystaniem lawet stała się pomoc drogowa, i tam też są one najczęściej użytkowane - zobacz autolaweta od RDrent Szczecin. Lecz nie jest to jedyny sposób ich wykorzystania, bowiem można przewozić na nich na przykład różne maszyny, płaskie pakunki czy nawet przyczepy (przyczepka samochodowa producent) kempingowe i łódki. Ze względu na coraz większy import używanych samochodów z krajów europejskich lawety są bardzo często używane właśnie do przewożenia takich aut. Tak więc jeżeli ktoś będzie chciał przywieźć używany pojazd, który z jakiegoś powodu nie może jeździć po drogach, to najlepszym wyjściem będzie dla niego autolaweta wynajem szczecin. Po pozałatwianiu niezbędnych formalności kupiony pojazd zostanie włożony u sprzedającego na platformę lawety, a następnie w ciągu kilku dni przewieziony do kupującego.
2019-05-02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.