Jakie będą główne obowiązki posiadacza samochodu, żeby legalnie można nim było jeździć po ulicach.

Jazda samochodem po publicznych ulicach będzie się wiązać z pewnymi obowiązkami. Przede wszystkim konieczne jest, żeby pojazd był w dobrym stanie technicznym, ma to znaczenie nie tylko dla komfortu w czasie jazdy, lecz również dla bezpieczeństwa kierującego i innych uczestników ruchu. W szczególności ważne to będzie przy takich podzespołach, jak światła czy hamulce, zaniedbania w tej kwestii zakończyć się mogą bardzo poważnie.
Praktycznie każdy pojazd powinien raz na rok przechodzić obowiązkowe badania techniczne, a jako potwierdzenie wbijana jest pieczątka diagnosty. Jeśli w czasie przeglądu zostaną znalezione usterki które mogą mieć wpływ na bezpieczeństwo jazdy, to należy je naprawić i zgłosić się ponownie na stacji diagnostycznej. Na dużej części stacji niewielkie części do ciężarówek przykładowo takie jak żarówki są dostępne, więc jeśli będzie taka potrzeba można coś takiego kupić i od razu założyć. Zobacz części do ciężarówek.

Zamieszczone w tym serwisie artykuły są według Ciebie zbyt skąpe? Jeżeli tak, to wejdź tu (http://fmk.pl/slimaki-spozywcze/), na której przeczytasz pokrewne tematy.

Jeśli awaria będzie poważniejsza, to niezbędna będzie wizyta u mechanika, gdzie zostanie naprawione wszystko co potrzeba.
ciężarówka
Dodał: Ingy The Wingy
Na podstawie: http://www.flickr.com


Kolejnym warunkiem jeżdżenia samochodów po drogach jest posiadanie ubezpieczenia. Ubezpieczenia komunikacyjne można podzielić na dobrowolne i obowiązkowe, każdy kierowca musi mieć wykupioną co najmniej obowiązkową polisę OC. W przypadku jakiegoś wypadku czy stłuczki z innym pojazdem chroni ona poszkodowanego przed stratami finansowymi.

Jeśli czytasz ten artykuł, to niewątpliwie jest on dla Ciebie niezwykle pasjonujący. Tutaj ponadto znajduje się notka z serwisu (https://www.ladowarki-lublin.pl/), która ma równie ciekawe tematy.

To z tej polisy właśnie będzie wypłacone odszkodowanie umożliwiające naprawę samochodu po zdarzeniu. Brak wykupionego ubezpieczenia będzie się wiązało z bardzo poważnymi konsekwencjami finansowymi.

Użyteczny link: ubezpieczenia samochodów ciężarowych.

Sprawdź też

Jak dbać o samochód? Jakiego typu działania trzeba podjąć? O jakich kwestiach pamiętać?

Skandynawski sposób na dom
Dodał: InplusPR
Na podstawie: InplusPR
Każde - nowe czy starsze - auto wymaga, by zatroszczyć się o nie każdego dnia. Z jednej strony będzie z takiego pojazdu większy pożytek, z innej nie trzeba będzie wydawać nie wiadomo, jak dużych pieniędzy podczas spodziewanej późniejszej naprawy.


Przede wszystkim w razie kontroli będzie trzeba zapłacić kilka tysięcy za jego brak, a poza tym policja zapewne skonfiskuje dokumenty pojazdu. Dużo bardziej poważnie wyglądać to będzie jeśli się spowoduje jakiś wypadek. Wówczas koszty naprawy trzeba będzie pokryć z własnych pieniędzy, a w przypadku droższych samochodów mogą one wynieść nawet sto tysięcy złotych. Polisę OC wykupuje się na okres jednego roku, więc trzeba pamiętać żeby ją regularnie przedłużać.
2022-05-18
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.