Modyfikacja oprogramowania staje się popularną drogą poprawy parametrów silnika

Twórcy samochodów często pozostawiają w silnikach duży zasób wielu parametrów po to, ażeby używać je w nowocześniejszych typach czy też dopasowywać do wyposażenia, formatu czy też ciężaru określonej wersji. Identyczny napęd może mieć kilka wartości siły i momentu obrotowego.

Silnik auta
Dodał: James Case
Na podstawie: http://www.flickr.com
Praktycznie większość samochodów wyposażonych w elektroniczny programator wtrysku jest przygotowana na przeróbki chip tuningu. Poprawa parametrów silnika, to dodanie mocy i momentu obrotowego, ale również obniżenie spalania paliwa oraz ulepszenie ogólnej sprawności pojazdu.

Rozsądnie wykonany, nie ma wpływu na wytrzymałość napędu. Należy jednak pamiętać o dochowaniu daty zmiany materiałów użytkowych auta. Chip tuning nie podnosi zużycia paliwa, wprost przeciwnie wywołuje jego zmniejszenie. Modyfikacja fabrycznego oprogramowania komputera sterującego silnikiem daje możliwość nadania indywidualnego właściwości jazdy autem, w zależności od wymagań usługobiorcy, w seryjnym samochodzie. Ułatwia strojenie i wydobycie schowanych parametrów w ogromnym zakresie swobody. Rezultatem przeprowadzenia chip tuningu, jest zwiększenie mocy w samochodzie. To pozwala na znacząco dynamiczniejszą podróż.

Sprawdź też

Napraw swój samochód

Części samochodowe z CenterCar.pl
Dodał: dh
Na podstawie: opracowanie własne
Z czasem zawsze przychodzi ten moment, kiedy twoje auto zaczyna szwankować. Dla każdego kierowcy i jego kieszeni jest to niesłychanie przykra chwila – głównie z powodu wiszących nad nim wydatków. Posiadanie samochodu ma wiele plusów ale z biegiem czasu każdy samochód zaczyna się po prostu starzeć i wymagać od właściciela większej uwagi. Do stałych wydatków należy przede wszystkim obowiązkowe ubezpieczenie pojazdów mechanicznych, obowiązkowe przeglądy oraz uzupełnianie podstawowych płynów; filtrów; świec itp. Gorzej jeżeli przychodzi nam wykonać naprawę takich elementów jak skrzynia biegów, sprzęgło, przeguby itp.. Wydatki na części zamienne i naprawę mogą się okazać bardzo kosztowne szczególnie jeśli wymianę zamówimy w autoryzowanym serwisie.


Po zainstalowaniu nowego oprogramowania, zwiększanie prędkości, wyprzedzanie oraz jazda na trasie jak i w mieście, staje się łatwiejsza.

Zaciekawił Cię ten artykuł? Jeśli tak, to bez wahania przekonaj się, co znajdziesz w ofercie, która tyczy się tej samej problematyki.

Jeżdżąc na 5 biegu można w każdej chwili zwiększać prędkość bez konieczności zmiany biegu na niższy, ponieważ auto samo energicznie rwie się do przodu. Jest o wiele elastyczniejsze i to w całym zakresie obrotów.

Kiedy będziesz potrzebować innych tego typu informacji na temat podnoszony w powyższym tekście, to wejdź tu (https://www.stojakireklamowe.pl/304gr1rec-plotek-gastronomiczny-z-jednym-sznurem-do-ogrodkow-letnich.html) - niewątpliwie te artykuły też Cię zaintrygują.

Nie wolno zapominać, że operacja modyfikacji silnika nie jest prosta i niewłaściwie przeprowadzona przysporzy więcej złego aniżeli dobrego. Do jej wykonania, niezbędna jest specjalistyczna infrastruktura i duża praktyka instalatora. Fundamentem poprawnej modyfikacji jest analiza poziomu technicznego auta, dlatego w pierwszym rzędzie przeprowadzany jest sprawdzian rozpoznawczy na hamowni. Często okazuje się, że zmodyfikowanie parametrów silnika jest nierealne, dlatego, że jest on wadliwy.
2021-06-24
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.