Modyfikacja oprogramowania staje się popularną drogą poprawy parametrów silnika

Twórcy samochodów często pozostawiają w silnikach duży zasób wielu parametrów po to, ażeby używać je w nowocześniejszych typach czy też dopasowywać do wyposażenia, formatu czy też ciężaru określonej wersji. Identyczny napęd może mieć kilka wartości siły i momentu obrotowego.

Silnik auta
Dodał: James Case
Na podstawie: http://www.flickr.com
Praktycznie większość samochodów wyposażonych w elektroniczny programator wtrysku jest przygotowana na przeróbki chip tuningu. Poprawa parametrów silnika, to dodanie mocy i momentu obrotowego, ale również obniżenie spalania paliwa oraz ulepszenie ogólnej sprawności pojazdu.

Uważasz, że opisane informacje są warte zapamiętania? Świetnie, więc z pewnością szczegóły tu szlifowanie głowicy opublikowane też Cię zaciekawią.Rozsądnie wykonany, nie ma wpływu na wytrzymałość napędu. Należy jednak pamiętać o dochowaniu daty zmiany materiałów użytkowych auta. Chip tuning nie podnosi zużycia paliwa, wprost przeciwnie wywołuje jego zmniejszenie. Modyfikacja fabrycznego oprogramowania komputera sterującego silnikiem daje możliwość nadania indywidualnego właściwości jazdy autem, w zależności od wymagań usługobiorcy, w seryjnym samochodzie. Ułatwia strojenie i wydobycie schowanych parametrów w ogromnym zakresie swobody. Rezultatem przeprowadzenia chip tuningu, jest zwiększenie mocy w samochodzie. To pozwala na znacząco dynamiczniejszą podróż.

Po zainstalowaniu nowego oprogramowania, zwiększanie prędkości, wyprzedzanie oraz jazda na trasie jak i w mieście, staje się łatwiejsza.

Zaciekawił Cię ten artykuł? Jeśli tak, to bez wahania przekonaj się, co znajdziesz w ofercie, która tyczy się tej samej problematyki.

Jeżdżąc na 5 biegu można w każdej chwili zwiększać prędkość bez konieczności zmiany biegu na niższy, ponieważ auto samo energicznie rwie się do przodu. Jest o wiele elastyczniejsze i to w całym zakresie obrotów. Nie wolno zapominać, że operacja modyfikacji silnika nie jest prosta i niewłaściwie przeprowadzona przysporzy więcej złego aniżeli dobrego. Do jej wykonania, niezbędna jest specjalistyczna infrastruktura i duża praktyka instalatora. Fundamentem poprawnej modyfikacji jest analiza poziomu technicznego auta, dlatego w pierwszym rzędzie przeprowadzany jest sprawdzian rozpoznawczy na hamowni. Często okazuje się, że zmodyfikowanie parametrów silnika jest nierealne, dlatego, że jest on wadliwy.


Sprawdź też

Napraw swój samochód

Części samochodowe z CenterCar.pl
Dodał: dh
Na podstawie: opracowanie własne
Z czasem zawsze przychodzi ta chwila, kiedy twoje auto zaczyna szwankować. Dla każdego kierowcy i jego kieszeni jest to niesłychanie przykra chwila – głównie z powodu wiszących nad nim wydatków. Posiadanie auta ma wiele plusów ale z biegiem czasu każdy samochód zaczyna pochłaniać dużą część domowego budżetu. Do głównych wydatków należy przede wszystkim obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, okresowe przeglądy oraz kontrola podstawowych płynów; oleju płynu hamulcowego, wspomagania... Gorzej jeżeli musimy wykonać naprawę takich podzespołów jak amortyzatory w naszym samochodzie czy chociażby same sprężyny. Wydatki na nowe części i naprawę mogą przerosnąć nasze wyobrażenia szczególnie jeśli naprawę zamówimy w autoryzowanym serwisie.
2020-10-05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.