Modyfikacja oprogramowania staje się popularną drogą poprawy parametrów silnika

Twórcy samochodów często pozostawiają w silnikach duży zasób wielu parametrów po to, ażeby używać je w nowocześniejszych typach czy też dopasowywać do wyposażenia, formatu czy też ciężaru określonej wersji. Identyczny napęd może mieć kilka wartości siły i momentu obrotowego.

Silnik auta
Dodał: James Case
Na podstawie: http://www.flickr.com
Praktycznie większość samochodów wyposażonych w elektroniczny programator wtrysku jest przygotowana na przeróbki chip tuningu.

Omawiany temat niewątpliwie ma interesujące informacje, ale aby zdobyć ich jeszcze więcej prześledź tekst (http://drlemon.pl/sprawdzanie-auta-przed-kupnem-warszawa/), który jest bardzo absorbujący.

Poprawa parametrów silnika, to dodanie mocy i momentu obrotowego, ale również obniżenie spalania paliwa oraz ulepszenie ogólnej sprawności pojazdu.


Rozsądnie wykonany, nie ma wpływu na wytrzymałość napędu. Należy jednak pamiętać o dochowaniu daty zmiany materiałów użytkowych auta. Chip tuning nie podnosi zużycia paliwa, wprost przeciwnie wywołuje jego zmniejszenie. Modyfikacja fabrycznego oprogramowania komputera sterującego silnikiem daje możliwość nadania indywidualnego właściwości jazdy autem, w zależności od wymagań usługobiorcy, w seryjnym samochodzie. Ułatwia strojenie i wydobycie schowanych parametrów w ogromnym zakresie swobody. Rezultatem przeprowadzenia chip tuningu, jest zwiększenie mocy w samochodzie. To pozwala na znacząco dynamiczniejszą podróż.

Po zainstalowaniu nowego oprogramowania, zwiększanie prędkości, wyprzedzanie oraz jazda na trasie jak i w mieście, staje się łatwiejsza. Jeżdżąc na 5 biegu można w każdej chwili zwiększać prędkość bez konieczności zmiany biegu na niższy, ponieważ auto samo energicznie rwie się do przodu. Jest o wiele elastyczniejsze i to w całym zakresie obrotów. Nie wolno zapominać, że operacja modyfikacji silnika nie jest prosta i niewłaściwie przeprowadzona przysporzy więcej złego aniżeli dobrego. Do jej wykonania, niezbędna jest specjalistyczna infrastruktura i duża praktyka instalatora. Fundamentem poprawnej modyfikacji jest analiza poziomu technicznego auta, dlatego w pierwszym rzędzie przeprowadzany jest sprawdzian rozpoznawczy na hamowni. Często okazuje się, że zmodyfikowanie parametrów silnika jest nierealne, dlatego, że jest on wadliwy.


Sprawdź też

Napraw swój samochód

Części samochodowe z CenterCar.pl
Dodał: dh
Na podstawie: opracowanie własne
Z biegiem czasu zawsze przychodzi ten moment, kiedy twoja fura zaczyna szwankować. Dla każdego właściciela i jego kieszeni jest to niesłychanie przykry moment – głównie z powodu czekających go wydatków. Posiadanie auta niesie ze sobą wiele korzyści ale z biegiem czasu każdy samochód zaczyna zgłaszać typowe usterki. Do głównych kosztów należy przede wszystkim obowiązkowe ubezpieczenie OC, okresowe przeglądy oraz uzupełnianie podstawowych płynów; oleju płynu hamulcowego, wspomagania... Gorzej jeżeli musimy wykonać naprawę takich podzespołów jak amortyzatory w naszym samochodzie czy chociażby same sprężyny. Wydatki na części zamienne i naprawę mogą się okazać bardzo kosztowne szczególnie jeżeli naprawę zlecimy w autoryzowanym serwisie.
2018-12-05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.