Ogumienie i jego funkcja podczas kolejnych pór roku

Ogumienie stanowi ważną część każdego auta. Jest bowiem elementem zapewniającym właściwą amortyzację, częścią, bezpośrednio stykającą się z nawierzchnią podczas użytkowania. Wysoka jakość stosowanych opon jest swego rodzaju gwarancją bezpieczeństwa dla właścicieli.
opony
Dodał: Frank Weber
Na podstawie: http://www.flickr.com
Z kolei wykorzystywanie niskiej jakości lub zużytych opon może być zagrożeniem właściwie dla wszystkich uczestników ruchu. Z tej przyczyny podczas kupowania ogumienia trzeba wykazać się dużą dozą rozwagi. Ogólnie najbardziej korzystnie jest wybierać tylko ogumienie najbardziej rozpoznawalnych na świecie firm, wówczas bowiem uzyskiwałoby się pewną gwarancję jakości. Nie każdego kierowcę stać jednak na takie ogumienie, lecz należy pamiętać o tym, ze nawet u mniej znanych wytwórców można trafić na modele dobrej jakości. Opony należą do tego typu części auta, których parametry zmieniają się w zależności od pór roku. Uwzględnianie tego jest niezwykle ważne, gdyż również może stanowić o bezpieczeństwie na drodze. Towarem, dzięki któremu wymiana ogumienia w zależności od pór roku nie jest niezbędna, są opony całoroczne - https://www.netcar.pl/opony/caloroczne/osobowe/.

Sprawdź też

Już dzisiaj sprawdź, w jakim miejscu przechowywanie opon ceny Wrocław oraz wymiana opon cennik Wrocław jest najatrakcyjniejsze!

opony w ciężarówce
Dodał: Andrew Malone
Na podstawie: http://www.flickr.com
W naszym państwie w zależności od pory roku musimy zmieniać ogumienie. Niezwykle relewantne jest to, żeby latem jeździć na oponach letnich, natomiast w okresie zimowym na oponach zimowych. Wiele osób mniema, iż jest to błahostka i nie zawsze przywiązuje do tego tak kolosalną wagę.


Wymiana ogumienia na zimowe
Opony
Dodał: www.sxc.hu
Na podstawie: www.sxc.hu
Aktualnie bardzo dużo mówi się o tym, jak znacząca jest regularna wymiana ogumienia. Szczególnie zima jest takim czasem, który wymaga wykorzystania specjalnych sposobów. Opony na zimę są specjalnie przystosowane do stosowania w zimie. Wówczas bowiem nawierzchnia jest niekiedy pokryta śniegiem, a nawet dość często oblodzona, a więc bardzo trudna do poruszania się. Kształt i materiał wykonania ogumienia zimowego jednak to umożliwia. Przy użyciu takiego ogumienia skraca się droga hamowania samochodu.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.