Jak dużo może wynieść perfekcyjne tuningowanie pojazdu?

Na wielu drogach można napotkać samOChody, jakie prezentują się tak, jakby właśnie miały wystartować w pewnym wyścigu. Można to rozpoznać po ich kolorystyce, sportowych felgach czy też (w niektórych wypadkach) niskim zawieszeniu.


fotka - samochód
Dodał: Daniel Jolivet
Na podstawie: http://www.flickr.com


converse
Dodał: Maria Morri
Na podstawie: http://www.flickr.com


ciężarówki


Sprawdź też

Jak powinna odbywać się skuteczna regeneracja Twojego organizmu?

konkursy
W obecnych czasach ludzie wykonują bardzo aktywny tryb życia. Przejawia się to m.in. poprzez uprawianie różnych konkurencji sportowych czy dopisywanie się do klubu fitness bądź choćby różnorodnych szkół tańca.


Od pozostałych aut odznacza je także specyficzny, głośny dźwięk silnika czy ciemne szyby.


Pojazdy tuningowane mogą więc posiadać zmodyfikowany wygląd lub różne parametry pojazdu. Przy tego typu rasowaniu najczęściej modyfikuje się właściwości komputera, hamulce sprawdź informacje lub zawieszenie. Należy mieć w pamięci, że niektóre ingerencje mogłyby zostać zakwestionowane podczas podejmowania obowiązkowego przeglądu technicznego lub policję w czasie rutynowej kontroli drogowej. Istotne, żeby zadanie tuningowania pojazdu przekazać w dłonie zawodowców, gdyż w odmiennym wypadku efekt finalny może być zagadnieniem żartów. Pod pojęciem tuningu mechanicznego rozumiemy zwiększenie mocy pojazdu czy instalację innego zawieszenia, natomiast tuning optyczny ma na celu polepszenie wyglądu auta.


Jeśli idzie o koszt przeprowadzenia rasowania, to maksymalnej granicy zwyczajnie nie ma. Przykładowo koszty pełnego tzw. pakietu aerodynamicznego zaczynają się od ok. 10 tysięcy zł, z kolei kończą na przeszło 100 tysięcy zł. Jeśli nie dysponujemy tak dużymi kwotami, zawsze mamy okazję nabyć samochód na giełdzie lub (sprawdź te propozycje) z ogłoszenia. Oferowane w tamtym miejscu pojazdy tuningowane także są często warte pochwały. Jeśli nie planujemy startować w profesjonalnych zawodach a wyłącznie posiadać w swoim garażu niezwykły pod względem optycznym pojazd, często jest to ciekawy kompromis.


Takie części jak intercooler czy też sportowe hamulce zawsze moglibyśmy dokupić potem. Istotne, żeby nie mieć problemów przy przeglądzie technicznym, ponieważ możliwe, że okaże się konieczne zdobycie homologacji.
2019-04-17
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.