Sposoby na poprawienie parametrów napędu

Przeciętnemu kierowcy tuning pojazdu kojarzy z zamontowaniem spojlerów. Są jednakże takie metody na ulepszenie parametrów napędu, jakie zadowolą nawet wybrednego kierowcę.


Zwiększenie mocy silnika polega na skrupulatnym dopasowaniu jego pracy w taki sposób, ażeby nie był przeciążony. Wszelkie elementy samochodu tworzą jedną, ściśle współpracującą ze sobą całość. Niedobrze funkcjonujący jeden składnik najczęściej wywołuje defekty innych, co wiąże się z wielkim ryzykiem jego uszkodzeń. W związku z tym profesjonalny mechanik wie, że powinno się mieć duże wyczucie, w których rodzajach i w jakim stopniu wolno dokonać modyfikacji, a w jakich nie można interweniować w seryjne ustawienia.


bus


Tuning aut doskonale sprawdza się w silnikach dieslowskich. Podłożem odpowiednio wykonanej przeróbki jest przede wszystkim analiza stanu technicznego napędu, dlatego w pierwszym rzędzie przeprowadzany jest pomiar diagnostyczny na hamowni. Częstokroć okazuje się, że podwyższenie parametrów jednostki pędnej zwyczajnie nie ma sensu, albowiem jest naruszona i przez to znacznie osłabiona w odniesieniu do nominalnych parametrów fabrycznych.


Sprawdź też

Samochód to dla niemal każdej osoby na naszej planecie najlepszy środek lokomocji, który nieziemsko upraszcza funkcjonowanie

Jadący pociąg
Dodał: Train Photos
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dzisiaj ciężko sobie wyobrazić nasze funkcjonowanie bez auta. Jednak o Auto należy dbać. I nie wyłącznie o wymianę oleju, ale również o jego prezencję, gdyż często wygląd naszego wozu świadczy o właścicielu - to nasza wizytówka.


Jeśli żyjemy z daleka od miasta, gdzie komunikacja gminna jest niemalże żadna albo posiadamy maluchy, które po szkole trzeba dowozić na popołudniowe treningi, to posiadanie samochodu jest dla nas niezbędne.


Pierwszym z kluczy do powodzenia jest dobór odpowiedniego profesjonalisty. Poziom wiedzy osoby chipującej samochód - (sprawdź informacje na stronie) ma nie tylko wpływ dla późniejszych osiągów motoru, ale przede wszystkim dla powodzenia całej operacji. Udany chiptuning wymaga jednak nie tylko specjalistycznej wiedzy.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.