Sposoby na poprawienie parametrów napędu

Przeciętnemu kierowcy tuning pojazdu kojarzy z zamontowaniem spojlerów. Są jednakże takie metody na ulepszenie parametrów napędu, jakie zadowolą nawet wybrednego kierowcę.


Zwiększenie mocy silnika polega na skrupulatnym dopasowaniu jego pracy w taki sposób, ażeby nie był przeciążony. Wszelkie elementy samochodu tworzą jedną, ściśle współpracującą ze sobą całość. Niedobrze funkcjonujący jeden składnik najczęściej wywołuje defekty innych, co wiąże się z wielkim ryzykiem jego uszkodzeń. W związku z tym profesjonalny mechanik wie, że powinno się mieć duże wyczucie, w których rodzajach i w jakim stopniu wolno dokonać modyfikacji, a w jakich nie można interweniować w seryjne ustawienia.


bus


Sprawdź też

Samochód to dla niemal każdej osoby na naszej planecie najlepszy środek lokomocji, który nieziemsko upraszcza funkcjonowanie

Jadący pociąg
Dodał: Train Photos
Na podstawie: http://www.flickr.com
Obecnie trudno sobie wyobrazić nasze życie bez auta. Jednak o samochód musimy dbać. I nie tylko o silnik, ale również o jego prezencję, ponieważ zwykle wygląd naszego auta świadczy o właścicielu - to nasza wizytówka.


Jeśli żyjemy poza miastem, gdzie komunikacja autobusowa jest niemalże żadna lub posiadamy szkraby, które po lekcjach trzeba wozić na popołudniowe zajęcia, to posiadanie wozu wydaje się w naszym przypadku konieczne.


Tuning aut doskonale sprawdza się w silnikach dieslowskich. Podłożem odpowiednio wykonanej przeróbki jest przede wszystkim analiza stanu technicznego napędu, dlatego w pierwszym rzędzie przeprowadzany jest pomiar diagnostyczny na hamowni. Częstokroć okazuje się, że podwyższenie parametrów jednostki pędnej zwyczajnie nie ma sensu, albowiem jest naruszona i przez to znacznie osłabiona w odniesieniu do nominalnych parametrów fabrycznych.


Pierwszym z kluczy do powodzenia jest dobór odpowiedniego profesjonalisty.

Nie wszystkich informacji możesz dowiedzieć się z gazet. Jeśli chciałbyś przeczytać o zaskakujących przypadkach odwiedź polecane www (http://stacjakontroli.wroclaw.pl/) www.

Poziom wiedzy osoby chipującej samochód ma nie tylko wpływ dla późniejszych osiągów motoru, ale przede wszystkim dla powodzenia całej operacji. Udany chiptuning wymaga jednak nie tylko specjalistycznej wiedzy.


Nieodzowny jest również rozsądek. Przed wizytą w zakładzie trzeba zweryfikować oczekiwania i urealnić ich poziom. Zbyt wielki skok mocy powoduje, że silnik zaczyna pracować powyżej granicy wytrzymałości.
2020-03-08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.