Sposoby na poprawienie parametrów napędu

Przeciętnemu kierowcy tuning pojazdu kojarzy z zamontowaniem spojlerów. Są jednakże takie metody na ulepszenie parametrów napędu, jakie zadowolą nawet wybrednego kierowcę.
Zwiększenie mocy silnika polega na skrupulatnym dopasowaniu jego pracy w taki sposób, ażeby nie był przeciążony. Wszelkie elementy samochodu tworzą jedną, ściśle współpracującą ze sobą całość. Niedobrze funkcjonujący jeden składnik najczęściej wywołuje defekty innych, co wiąże się z wielkim ryzykiem jego uszkodzeń. W związku z tym profesjonalny mechanik wie, że powinno się mieć duże wyczucie, w których rodzajach i w jakim stopniu wolno dokonać modyfikacji, a w jakich nie można interweniować w seryjne ustawienia.


bus


Tuning aut doskonale sprawdza się w silnikach dieslowskich. Podłożem odpowiednio wykonanej przeróbki jest przede wszystkim analiza stanu technicznego napędu, dlatego w pierwszym rzędzie przeprowadzany jest pomiar diagnostyczny na hamowni. Częstokroć okazuje się, że podwyższenie parametrów jednostki pędnej zwyczajnie nie ma sensu, albowiem jest naruszona i przez to znacznie osłabiona w odniesieniu do nominalnych parametrów fabrycznych.


Pierwszym z kluczy do powodzenia jest dobór odpowiedniego profesjonalisty.

Nie wszystkich informacji możesz dowiedzieć się z gazet. Jeśli chciałbyś przeczytać o zaskakujących przypadkach odwiedź polecane www (http://stacjakontroli.wroclaw.pl/) www.

Poziom wiedzy osoby chipującej samochód (max-trade) ma nie tylko wpływ dla późniejszych osiągów motoru, ale przede wszystkim dla powodzenia całej operacji. Udany chiptuning wymaga jednak nie tylko specjalistycznej wiedzy.
Nieodzowny jest również rozsądek. Przed wizytą w zakładzie trzeba zweryfikować oczekiwania i urealnić ich poziom. Zbyt wielki skok mocy powoduje, że silnik zaczyna pracować powyżej granicy wytrzymałości.
2019-07-07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.