Jak wygląda zawód kierowcy ciężarówki?

Kierowca tira przewozi towar w określone miejsce, zazwyczaj w wyznaczonym czasie.


Musi przy tym zastosować się do reguł, dzięki którym nie narazi na niebezpieczeństwo ładunku, siebie ani także innych uczestników drogowego ruchu.
Do jego zadań należy także dbanie o dobry stan techniczny samochodu. Może mu w tym pomów mobilny serwis tir.

Nasze następne wpisy są podobnie interesujące, co ten. Więc wejdź w link tutaj hale stalowe śląskie i oglądaj rzetelne informacje. Zapraszamy!

Wielkość samochodu i typ obsługiwanych tras decyduje w ogromnej mierze o szczegółach tyczących się pracy kierowcy tira. Mniejsze auta, mieszczące się w kategorii lekkich samochodów ciężarowych są z zasady używane do przewozu w ruchu krajowym, często w najbliższej okolicy firmy macierzystej na przykład piekarni. Kierowca codziennie przybywa do pracy, a po niej wraca do mieszkania. Nie wyrusza na parę dni w podróż, choć często pracuje więcej aniżeli 8h godzin na dzień.


mieszkanie
Dodał: Sivi Steys
Na podstawie: http://www.flickr.com


auta - powiększenie
Dodał: Petr Dadák
Na podstawie: http://www.flickr.com


nodik


Kierowcy ciężkich samochodów na przykład popularnych TIR-ów spędzają w trasie parę, a nawet paręnaście dni.

Czyżbyś czuł chęć, by dostać sporo newsów na ów intrygujący temat? Potrzebujesz faktów? W takim razie kliknij, zobacz, sprawdź - kolejne posty oczekują na Ciebie.

Kabina samochodowa to ich drugi dom. W niej śpią, odpoczywają, jedzą. Nieodzowność życia w pojeździe to największy minus tego rodzaju pracy. Niebezpieczeństwem jest możliwość zostania zaatakowanym. We wschodniej Europie dalej zdarzają się sytuacje kradzieży towaru, a nawet zaginięć albo morderstw kierowców. Praca kierowcy jest to ciężkie fizycznie zajęcie. Prowadzenie TIR-a nastręcza dużej siły jak też ciągłej pracy mięśni górnej połowy ciała, przy równoległym przebywaniu w niezmienionym położeniu przez długi czas. Z czasem może to doprowadzić do zwyrodnień jak też bólów.
Ujemnie na zdrowie oddziałują również panujące w kabinie, zmienne, a czasem ekstremalne temperatury, harmider, stres i brak rześkiego, nieskażonego spalinami powietrza.
2021-05-13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.