Co warto zobaczyć w Holandii?

Holandia jest ładna i schludna. Dominującym pejzażem są oczywiście wiatraki, jakie kiedyś wykorzystywane były do osuszania terenów po jeziorach natomiast obecnie stanowią znak tego państwa jak też pamiętne krajobrazy.


Sam Amsterdam, czyli stolica Holandii kategoryzowany jest do jednych z najładniejszych stolic globu.


pomieszczenie biurowe
Dodał: U.S. Army RDECOM
Na podstawie: http://www.flickr.com


Hardox
Dodał: ricardo lafuente
Na podstawie: http://www.flickr.com


Tylko w tym mieście jest mniej więcej 1281 mostów, co czyni je niebanalnym. Miasto to uważane jest niejako za skansen – ze starymi wiatrakami, kanałami, zabytkami czy muzeami. Nie można też nie uwzględnić ogromnych ogrodów, jakie cieszą oko miłośników natury. Jeśli mowa już o ogrodach trzeba napomknąć o Keukenhof w miejscowości Lisse – te słynne są na całym świecie. Na terytorium powyżej 32 ha podziwiać możesz głównie cebulowe kwiaty jak różne odmiany tulipanów czy hiacyntów. Każdego roku w Keukenhof zasadza się ręcznie blisko 7 milionów kwieci, gdy wyrosną oglądać je można jedynie przez 8 tygodni w roku ( na przełomie kwietnia i maja) – wówczas ogrody są czynne dla osób zwiedzających.


Do jednych z najcudowniejszych zakątków Holandii należy także Scheveningen, to nadmorski rewir Hagi z molo i różnymi atrakcjami dla obieżyświatów. W tym miejscu, jeśli trafimy w odpowiednim okresie podziwiać będzie nam dane również różnorodne rzeźby z piasku na plaży. Koniecznie powinniśmy zobaczyć również dzieło Henrika Mesdaga, który namalował Scheveningen w sposób podobny do naszej Panoramy Racławickiej.


Sprawdź też

Ciekawe hobby naszym wyróżnikiem

tablety
Dodał: ASUS
Na podstawie: ASUS
Coraz młodsze dzieci potrafią już korzystać z możliwości technologii, czyli urządzeń doskonałej jakości, jakie są proponowane na rynku. Doskonale dopasowane do potrzeb malców tablety, laptopy i smartfony są szczególnie bezpieczne. Jeżeli zwrócimy uwagę na tablety pc Samsung ma do zaproponowania wiele ciekawych rozwiązań, dostosowanych do wieku oraz potrzeb. Nierzadko zdarzają się rewelacyjne promocje, jakie zachęcają do wyboru najnowszych sprzętów dla swoich pociech i nie jedynie. Być może dzięki temu rozbudzimy w naszym maluchu jakieś ciekawe hobby?


Do Holandii dojechać nie będzie ciężko. Odjeżdżają w ową stronę codziennie busy Polska Holandia lubelskie jest rejonem z którego nadmienione busy odchodzą nawet parę razy w ciągu doby.
2018-01-05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.