Wypadek na drodze – w jaki sposób się dzisiaj przed nim dobrze zabezpieczyć?

Kategoryczna większość osób woli współcześnie poruszanie się samochodem. Z jakiego powodu? Samochody są wygodne, wyposażone w ogrzewanie i klimatyzację oraz ułatwiają samodzielne zaplanowanie podróży, w zależności od indywidualnych oczekiwań lub potrzeb. Ponadto, samochód daje swobodę, nie trzeba bowiem dostosowywać się do godzin funkcjonowania komunikacji miejskiej. Niestety, rosnąca ilość samochodów poruszających się po polskich drogach zwiększa prawdopodobieństwo wypadków. Jak się przed nimi efektywnie zabezpieczyć?
wypadek samochodowy
Dodał: State Farm
Na podstawie: http://www.flickr.com
Przede wszystkim, należy nabyć ubezpieczenie. W Polsce niezbędne jest ubezpieczenie OC, czyli ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Dzięki niemu, odszkodowanie dla osób poszkodowanych z winy ubezpieczonego uiszcza towarzystwo ubezpieczeniowe, w którym zakupiona została polisa. Oczywiście, odszkodowanie z OC - http://contra-odszkodowania.pl jest wypłacane na bazie strat, jakie poniosła dana osoba. Jeżeli chce się ubezpieczeniem objąć również swoje auto oraz siebie, wtedy warto zastanowić się nad zakupieniem nieobowiązkowego ubezpieczenia AC – autocasco. Najbardziej korzystnym pod względem finansowym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na ubezpieczenia OC i AC w pakiecie, bowiem można spróbować negocjować gwarantowane przez ubezpieczyciela warunki. Rzecz jasna, wypadek samochodowy to wina nieuwagi kierowców, ich brawury bądź niedopasowania sposobu jazdy do warunków atmosferycznych. W takim momencie dochodzi kwestia jaką jest odszkodowanie z OC sprawcy - http://www.contra-odszkodowania.pl takiego wypadku. Podstawowe znaczenie ma więc uważne kierowanie pojazdem, by zapewnić bezpieczeństwo sobie oraz pozostałym uczestnikom ruchu. Istotne są też regularne przeglądy techniczne samochodu, by uzyskać gwarancję, że w newralgicznym momencie zachowa on własną sprawność. Co więcej, kierowcy powinni zadbać o to, aby wymieniać opony letnie i zimowe. W szczególności opony zimowe są istotne, jako że zapewniają odpowiednią przyczepność do podłoża.
wypadek samochodowy
Dodał: David Amsler
Na podstawie: http://www.flickr.com
Reasumując, współcześnie przed wypadkiem samochodowym może uchronić wyłącznie rozsądna jazda oraz sprawne auto. Na dodatek, warto zastanowić się nad wykupieniem ubezpieczenia AC, ponieważ ubezpieczenie OC jest wymagane przez polskie prawo. W prawdzie nie będzie w stanie zabezpieczyć przed wypadkiem, ale pomoże w walce z jego skutkami, tym bardziej że w czasie kolizji niekiedy dochodzi do zniszczenia samochodów bądź uszkodzenia ciała uczestników wypadków.


Sprawdź też

Napraw swój samochód

Części samochodowe z CenterCar.pl
Dodał: dh
Na podstawie: opracowanie własne
Z biegiem czasu zawsze przychodzi ten moment, kiedy twoja fura zaczyna szwankować. Dla każdego właściciela i jego kieszeni jest to niesłychanie przykry moment – głównie z powodu czekających go wydatków. Posiadanie auta niesie ze sobą wiele korzyści ale z biegiem czasu każdy samochód zaczyna zgłaszać typowe usterki. Do głównych kosztów należy przede wszystkim obowiązkowe ubezpieczenie OC, okresowe przeglądy oraz uzupełnianie podstawowych płynów; oleju płynu hamulcowego, wspomagania... Gorzej jeżeli musimy wykonać naprawę takich podzespołów jak amortyzatory w naszym samochodzie czy chociażby same sprężyny. Wydatki na części zamienne i naprawę mogą się okazać bardzo kosztowne szczególnie jeżeli naprawę zlecimy w autoryzowanym serwisie.
2018-01-02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.