Wypadek na drodze – w jaki sposób się dzisiaj przed nim dobrze zabezpieczyć?

Kategoryczna większość osób woli współcześnie poruszanie się samochodem. Z jakiego powodu? Samochody są wygodne, wyposażone w ogrzewanie i klimatyzację oraz ułatwiają samodzielne zaplanowanie podróży, w zależności od indywidualnych oczekiwań lub potrzeb. Ponadto, samochód daje swobodę, nie trzeba bowiem dostosowywać się do godzin funkcjonowania komunikacji miejskiej. Niestety, rosnąca ilość samochodów poruszających się po polskich drogach zwiększa prawdopodobieństwo wypadków. Jak się przed nimi efektywnie zabezpieczyć?
wypadek samochodowy
Dodał: State Farm
Na podstawie: http://www.flickr.com
Przede wszystkim, należy nabyć ubezpieczenie. W Polsce niezbędne jest ubezpieczenie OC, czyli ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Dzięki niemu, odszkodowanie dla osób poszkodowanych z winy ubezpieczonego uiszcza towarzystwo ubezpieczeniowe, w którym zakupiona została polisa. Oczywiście, odszkodowanie z OC - jest wypłacane na bazie strat, jakie poniosła dana osoba. Jeżeli chce się ubezpieczeniem objąć również swoje auto oraz siebie, wtedy warto zastanowić się nad zakupieniem nieobowiązkowego ubezpieczenia AC – autocasco. Najbardziej korzystnym pod względem finansowym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na ubezpieczenia OC i AC w pakiecie, bowiem można spróbować negocjować gwarantowane przez ubezpieczyciela warunki. Rzecz jasna, wypadek samochodowy to wina nieuwagi kierowców, ich brawury bądź niedopasowania sposobu jazdy do warunków atmosferycznych. W takim momencie dochodzi kwestia jaką jest odszkodowanie z OC sprawcy - takiego wypadku. Podstawowe znaczenie ma więc uważne kierowanie pojazdem, by zapewnić bezpieczeństwo sobie oraz pozostałym uczestnikom ruchu. Istotne są też regularne przeglądy techniczne samochodu, by uzyskać gwarancję, że w newralgicznym momencie zachowa on własną sprawność.zobacz tutaj wynajem plandek wynajem plandekCo więcej, kierowcy powinni zadbać o to, aby wymieniać opony letnie i zimowe. W szczególności opony zimowe są istotne, jako że zapewniają odpowiednią przyczepność do podłoża.
wypadek samochodowy
Dodał: David Amsler
Na podstawie: http://www.flickr.com
Reasumując, współcześnie przed wypadkiem samochodowym może uchronić wyłącznie rozsądna jazda oraz sprawne auto. Na dodatek, warto zastanowić się nad wykupieniem ubezpieczenia AC, ponieważ ubezpieczenie OC jest wymagane przez polskie prawo. W prawdzie nie będzie w stanie zabezpieczyć przed wypadkiem, ale pomoże w walce z jego skutkami, tym bardziej że w czasie kolizji niekiedy dochodzi do zniszczenia samochodów bądź uszkodzenia ciała uczestników wypadków.


Sprawdź też

Napraw swój samochód

Części samochodowe z CenterCar.pl
Dodał: dh
Na podstawie: opracowanie własne
Z czasem zawsze przychodzi ten moment, kiedy twoje auto zaczyna szwankować. Dla każdego kierowcy i jego kieszeni jest to niesłychanie przykra chwila – głównie z powodu wiszących nad nim wydatków. Posiadanie samochodu ma wiele plusów ale z biegiem czasu każdy samochód zaczyna się po prostu starzeć i wymagać od właściciela większej uwagi. Do stałych wydatków należy przede wszystkim obowiązkowe ubezpieczenie pojazdów mechanicznych, obowiązkowe przeglądy oraz uzupełnianie podstawowych płynów; filtrów; świec itp. Gorzej jeżeli przychodzi nam wykonać naprawę takich elementów jak skrzynia biegów, sprzęgło, przeguby itp.. Wydatki na części zamienne i naprawę mogą się okazać bardzo kosztowne szczególnie jeśli wymianę zamówimy w autoryzowanym serwisie.
2022-06-23
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.