Jakie pojazdy nie muszą już mieć okresowych badań technicznych?

Każdy posiadacz auta bądź motocykla powinien regularnie robić badania techniczne własnego pojazdu. Obowiązek taki tyczy się także autokarów czy przyczep.


stacja kontroli pojazdów
Dodał: Event4x4


Sprawdza się w ten sposób, czy dany samochód zapewnia bezpieczeństwo posiadaczowi oraz pozostałym użytkownikom drogi.


Takie badanie może przeprowadzić dowolna stacja kontroli pojazdów, jaka ma tak zwaną ścieżkę diagnostyczną. Żeby zagwarantować najwyższą jakość usług, każda stacja powinna być zaopatrzona w najwyższej klasy urządzenia. Warto dodać, że taki przegląd (przejrzyj wtryski wrocław od www.osauto.pl!) techniczny jest odpłatny a cena jest zależna od typu pojazdu. W przypadku aut osobowych jest to 98 zł. Jeżeli ponadto samochód posiada instalację gazową, konieczna jest dopłata w kwocie 63 zł. Należałoby również wspomnieć, że częstotliwość okresowych badań technicznych zależy od wieku auta. Po kupnie fabrycznie nowego pojazdu wstępne badanie techniczne wykonuje się przed upływem 3 lat od daty pierwszej rejestracji (wyjątkiem mogą być auta seryjnie wyposażone w instalację gazową, które należałoby sprawdzać corocznie).


Następne wykonuje się przed upływem 5 lat od dnia pierwszej rejestracji oraz nie później niż 2 lata od dnia wykonania poprzedniego badania. Po tym okresie dowolne następne badanie techniczne należy wykonywać corocznie. W rzeczywistości oznacza to, że posiadacze aut 5-letnich i starszych zobowiązani są do stawiania się w stacji kontroli pojazdów każdego roku. Wyjątkiem mogą być pojazdy 25-letnie oraz starsze, które po otrzymaniu statusu pojazdu zabytkowego nie muszą przechodzić kolejnych kontroli technicznych.


Sprawdź też

Dlaczego warto wyposażyć swój samochód terenowy w specjalną wyciągarkę?

hamowanie
Dodał: mobile.eu
Każdy sympatyk motorów w każdym wypadku chce jak najlepiej troszczyć się o swój motocykl. Nawet jeśli pod względem mechanicznym jest z nim wszystko jak najlepiej, to prawdziwy miłośnik motocykli i tak w każdym wypadku chce ulepszać własny motocykl.


Jako że takich stacji jest dość dużo, ich szefowie motywują do korzystania właśnie z ich propozycji poprzez różne świadczenia, np. przez możliwość bezpłatnego korzystania z myjni.
2020-05-10
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.