Jak należy pielęgnować samochód, żeby mógł on służyć bezawaryjnie przez długie lata

Wielu osobom się wydaje, że po zakupie samochodu wystarczy że będą lać paliwo i płacić za plisy, i na tym koniec ich wydatków. Lecz jest to dość błędne przekonanie, gdyż oprócz odwiedzin na stacji benzynowej należy pojazd także systematycznie serwisować. Mowa tu jest tylko o naprawach planowanych, jakie wynikają albo z przejechania określonej ilości kilometrów, albo z takiego zużycia podzespołów, że ich wymiana jest konieczna.
stuningowany samochód
Dodał: Jorge de la Llama
Na podstawie: http://www.flickr.com
Poza tym przydarzyć się mogą nieplanowane usterki i awarie, które także mogą potrzebować odwiedzenia warsztatu. I niestety na to wszystko trzeba sobie zarezerwować odpowiednie środki, aby w pewnej chwili się nie okazało, że samochód będzie stał nieużywany. Jedną z elementarnych czynności serwisowych, o jakich należy pamiętać co rok, jest wymiana oleju silnikowego. Producenci zalecają ją po przebyciu określonego dystansu, a jeśli przebieg będzie mniejszy, to raz do roku. To także (sklep internetowy OEM+ Tuning Center
W czasie wymiany oleju należy także zmienić filtr oleju, a przy okazji, jak już się jest w warsztacie, także inne filtry i płyny, jakie również co roku powinno się zmieniać. Kolejnym elementem, który potrzebuje systematycznej wymiany, chociaż już nie tak często, są hamulcowe klocki. Z reguły wytrzymują one kilkadziesiąt tysięcy kilometrów, lecz w czasie wizyt u mechanika powinno się sprawdzać ich zużycie, gdyż ich zupełne wytarcie może uszkodzić tarcze hamulcowe i zmniejszyć siłę hamowania. Więcej można dowiedzieć się tu - .


Sprawdź też

Serwisowanie naczep: co należy wiedzieć na ten temat?

mechanik samochodowy w trakcie naprawy silnika
Po polskich ulicach porusza się wiele różnych rodzajów aut. Nic więc dziwnego, że do często spotykanych zakładów jeśli chodzi o usługi warto warsztaty mechaniki samochodowej.

Co parę sezonów konieczne będzie także wymienienie opon, gdyż one także ulegają zwykłemu wytarciu, a auta wyposażone w silnik z paskiem rozrządu również co kilkadziesiąt tysięcy będzie czekać wizyta z tym w dobrym warsztacie. Wymieniając podzespoły w pojeździe należy kupować jedynie dobrej jakości, które w pierwszej kolejności będą bezpieczne, a poza tym dłużej mogą służyć. Niestety w naszym kraju motoryzacja jest na trochę innym pułapie niż w zachodniej Europie, i niestety często widzi się kierowców kupujących istotne dla bezpieczeństwa podzespoły używane, nie wiadomo skąd pochodzące.
2018-11-06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.