Jak należy pielęgnować samochód, żeby mógł on służyć bezawaryjnie przez długie lata

Wielu osobom się wydaje, że po zakupie samochodu wystarczy że będą lać paliwo i płacić za plisy, i na tym koniec ich wydatków. Lecz jest to dość błędne przekonanie, gdyż oprócz odwiedzin na stacji benzynowej należy pojazd także systematycznie serwisować. Mowa tu jest tylko o naprawach planowanych, jakie wynikają albo z przejechania określonej ilości kilometrów, albo z takiego zużycia podzespołów, że ich wymiana jest konieczna.
stuningowany samochód
Dodał: Jorge de la Llama
Na podstawie: http://www.flickr.com
Poza tym przydarzyć się mogą nieplanowane usterki i awarie, które także mogą potrzebować odwiedzenia warsztatu. I niestety na to wszystko trzeba sobie zarezerwować odpowiednie środki, aby w pewnej chwili się nie okazało, że samochód będzie stał nieużywany. Jedną z elementarnych czynności serwisowych, o jakich należy pamiętać co rok, jest wymiana oleju silnikowego. Producenci zalecają ją po przebyciu określonego dystansu, a jeśli przebieg będzie mniejszy, to raz do roku. To także (sklep internetowy OEM+ Tuning Center
W czasie wymiany oleju należy także zmienić filtr oleju, a przy okazji, jak już się jest w warsztacie, także - propozycje - inne filtry i płyny, jakie również co roku powinno się zmieniać. Kolejnym elementem, który potrzebuje systematycznej wymiany, chociaż już nie tak często, są hamulcowe klocki. Z reguły wytrzymują one kilkadziesiąt tysięcy kilometrów, lecz w czasie wizyt u mechanika powinno się sprawdzać ich zużycie, gdyż ich zupełne wytarcie może uszkodzić tarcze hamulcowe i zmniejszyć siłę hamowania. Więcej można dowiedzieć się tu - http://www.ceneo.pl/Pozostale_elementy_ukladu_hamulcowego.


Sprawdź też

Najchętniej użytkowane modele wózków widłowych, co mieć na uwadze podczas ich wybierania.

wózek widłowy
Dodał: Mike Mozart
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wózki widłowe stanowią nieodłączny element wyposażenia zakładów przemysłowych, magazynów i hal. Mogą one niekiedy wykonywać bardzo ciężką pracę, przewożąc codziennie setki palet albo innych ciężkich materiałów.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.