Jak należy pielęgnować samochód, żeby mógł on służyć bezawaryjnie przez długie lata

Wielu osobom się wydaje, że po zakupie samochodu wystarczy że będą lać paliwo i płacić za plisy, i na tym koniec ich wydatków. Lecz jest to dość błędne przekonanie, gdyż oprócz odwiedzin na stacji benzynowej należy pojazd także systematycznie serwisować. Mowa tu jest tylko o naprawach planowanych, jakie wynikają albo z przejechania określonej ilości kilometrów, albo z takiego zużycia podzespołów, że ich wymiana jest konieczna.
stuningowany samochód
Dodał: Jorge de la Llama
Na podstawie: http://www.flickr.com
Poza tym przydarzyć się mogą nieplanowane usterki i awarie, które także mogą potrzebować odwiedzenia warsztatu.

Jeśli tematyka, która została zaprezentowana w tym artykule jest warta Twej uwagi, to dodatkowo zobacz link w serwisie (https://calus-p.pl/59-najazdy-podjazdy-samochodowe).

I niestety na to wszystko trzeba sobie zarezerwować odpowiednie środki, aby w pewnej chwili się nie okazało, że samochód będzie stał nieużywany. Jedną z elementarnych czynności serwisowych, o jakich należy pamiętać co rok, jest wymiana oleju silnikowego. Producenci zalecają ją po przebyciu określonego dystansu, a jeśli przebieg będzie mniejszy, to raz do roku. To także (sklep internetowy OEM+ Tuning Center
W czasie wymiany oleju należy także zmienić filtr oleju, a przy okazji, jak już się jest w warsztacie, także inne filtry i płyny, jakie również co roku powinno się zmieniać. Kolejnym elementem, który potrzebuje systematycznej wymiany, chociaż już nie tak często, są hamulcowe klocki. Z reguły wytrzymują one kilkadziesiąt tysięcy kilometrów, lecz w czasie wizyt u mechanika powinno się sprawdzać ich zużycie, gdyż ich zupełne wytarcie może uszkodzić tarcze hamulcowe i zmniejszyć siłę hamowania. Więcej można dowiedzieć się tu - .


Sprawdź też

Najchętniej użytkowane modele wózków widłowych, co mieć na uwadze podczas ich wybierania.

wózek widłowy
Dodał: Mike Mozart
Na podstawie: http://www.flickr.com
Widłowe wózki są nieodłącznym elementem wyposażenia zakładów przemysłowych, magazynów i hal. Mogą one niekiedy wykonywać dużo ciężkiej pracy, przekładając codziennie setki palet czy innych cięższych materiałów.

Co parę sezonów konieczne będzie także wymienienie opon, gdyż one także ulegają zwykłemu wytarciu, a auta wyposażone w silnik z paskiem rozrządu również co kilkadziesiąt tysięcy będzie czekać wizyta z tym w dobrym warsztacie. Wymieniając podzespoły w pojeździe należy kupować jedynie dobrej jakości, które w pierwszej kolejności będą bezpieczne, a poza tym dłużej mogą służyć. Niestety w naszym kraju motoryzacja jest na trochę innym pułapie niż w zachodniej Europie, i niestety często widzi się kierowców kupujących istotne dla bezpieczeństwa podzespoły używane, nie wiadomo skąd pochodzące.
2019-05-02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.