Gumowe części do samochodu to podstawa funkcjonowania każdego pojazdu

Każdy posiadacz pojazdu wie, że do efektywnego i komfortowego użytkowania samochodu konieczne są rozmaite części dodatkowe. Niektóre z tych akcesoriów są niezbędne, inne służą powiększeniu komfortu lub bezpieczeństwa kierowcy i pasażerów. Zasadniczo akcesoria te są wykonane z różnorodnych materiałów i tworzyw. Wiele z nich na przykład wyrabianych jest z gumy lub ma akcesoria z gumy. Tworzywo to wykorzystuje się na szeroką skalę ze względu na jego cechy, na czele których znajduje się elastyczność.


autostrada
Dodał: www.sxc.hu
Na podstawie: www.sxc.hu
Przy wybraniu wybranych mieszanek tworzyw można uzyskać elastyczność połączoną z wielką odpornością, co jest bardzo znaczące w motoryzacji. Guma wykorzystywana jest więc zarówno do elementów koniecznych, jak na przykład opony samochodowe, a także do części pomniejszych, do których zalicza się wycieraczki samochodowe czy dywaniki.


Opony samochodowe


W każdym pojeździe ogromnie istotną funkcję posiadają jego koła, a co z tym związane także opony. Elementy te bowiem są w pewnym sensie podstawą samochodu, mają też bezpośrednią styczność z podłożem w trakcie jazdy. Powinna więc cechować je bardzo wysoka trwałość. Równocześnie jednak zadaniem opon jest dobra amortyzacja pojazdu, dlatego w tej sytuacji guma jest tak dobra. Oczywiście nawet najtrwalsze opony po jakimś okresie ulegają zużyciu. W takiej sytuacji konieczna staje się ich wymiana na nowe. Powinno się również wymieniać ogumienie na letnie i zimowe w zależności od pory roku. Analogicznie jak w przypadku wycieraczek samochodowych, również w ogumieniu guma posiada funkcję gwarantującą przyczepność do podłoża, z którym się styka.


Wycieraczki samochodowe

bmw, auto
Dodał: SMADE MediaCompany - MediaGalleria
Na podstawie: http://www.flickr.com
Elementem samochodu, w jakim guma również pełni istotną rolę, są wycieraczki samochodowe. Dzięki wykorzystaniu gumowej części wycieraczka bardzo mocno przylega do czyszczonej szyby, w ten sposób możliwe jest także dokładne pozbywanie się z szyby wody i zanieczyszczeń. Jako że guma całkiem szybko ulega zużyciu, konieczne jest systematyczne kontrolowanie jej stanu w wycieraczkach. W sklepach znajdują się różnorodne towary tego typu, występujące w rozmaitych wielkościach, zaliczają się do nich na przykład wycieraczki samochodowe 530 mm (wycieraczki do samochodu 530/530 mm).
2020-05-02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.