W jaki sposób może wyglądać czynność obszywania kierownicy oraz kto ją mógłby wykonać?

Własny samochód można by upiększać na różne sposoby. Można by go polerować, woskować, nabywać specjalne środki do pielęgnacji plastików albo np. wymienić obszycie kierownicy.


To z kolei można teoretycznie zrobić samodzielnie, jednak znacznie korzystniej jest powierzyć tego typu prace specjalistom. Oni posiadają odpowiednie doświadczenie i urządzenia, jakie są konieczne do wykonania tego typu usługi. Takie obszywanie kierownic można by wykonać na parę sposobów oraz przy pomocy różnorodnych rodzajów skóry. Naturalnie ich barwę można dostosować do swoich preferencji, spośród kilku dziesiątek odcieni. Przeprowadzenie takiej czynności wymaga dużej dokładności i smykałki do wykonywania prac związanych z tapicerowaniem. Na początku trzeba zdemontować kierownicę oraz zmierzyć i rozciąć rowki, w które ukryte będą łączenia skóry. Ich ilość i umiejscowienie zależy jedynie od naszego gustu. Można by zatem powycinać rowki tak, żeby tworzyły równoległe linie albo były utrzymane w stylu sportowym. Najważniejsze jest to, żeby były one precyzyjnie wymierzone.


Zabawa weselna
Dodał: Michael Bentley
Na podstawie: http://www.flickr.com


przedsiębiorca
Dodał: Tim Fields
Na podstawie: http://www.flickr.com


Prezent
Dodał: kelly
Na podstawie: http://www.flickr.com


Sprawdź też

Posiadanie auta niezwykle ułatwia wiele rzeczy - wygodnie oraz o każdej godzinie mamy możliwość dotrzeć w każde miejsce

garaż
Na podstawie: pixabay
Samochód ułatwia życie niejednemu użytkownikowi. Nie jesteśmy zmuszeni szukać biletów, biegać na przystanek, denerwować się z powodu opóźnionych pociągów, przesiadać się gdzieś po drodze.


Sama kierownica (chromowanie kierownicy) powinna być starannie wymierzona. Istotne są wszystkie jej części oraz wymiary. Trzeba brać pod uwagę to, że na łączeniach skóra będzie miała inny niż prostopadły kształt i to według niego trzeba wyciąć końce skóry. Potem należy wyciąć właściwy kształt pokrowca, posługując się naturalnie wcześniej zmierzonymi wymiarami kierownicy. Ponadto skóra jest materiałem rozciągliwym, dlatego też należy ująć kilka centymetrów niż to wynika z dokonanego pomiaru.


Dla przykładu jeśli kierownica składa się z czterech elementów, to od każdej można by ująć 1cm. Jak więc łatwo jest się przekonać, czynność ta nie jest najłatwiejsza i stanowczo lepiej jest przekazać ją specjalistom, którzy zajmują się tym na co dzień.
2019-01-20
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.