Jakie pojazdy są na ogół wybierane do rasowania i które części można w nich zmienić?

Zgodnie z tym co wiadomo wszelki stosunkowo młody wielbiciel Motoryzacji marzy o swym samochodzie. A gdy już zdobędzie swoje upragnione 4 kółka, pragnie ponadto jeszcze trochę przy nim pomajstrować tak, żeby rezultat finalny był jak najbliższy jego oczekiwaniom.


malunek - samochód
Dodał: Daniel Jolivet
Na podstawie: http://www.flickr.com


Jednym z najczęściej wybieranych poprzez takowe osoby samochodów jest BMW E36 tuning. Wyczynowa konwencja takiej spółki, doskonałe zalety jezdne, niezawodne podwodzie, mocne motory oraz napęd na tylne koła to wyłącznie co poniektóre czynniki, dla których tak wielokrotnie prowadzi się BMW E36 tuning. Nie bez znaczenie jest też koszt samochodu. Modele z początku wiosen 90-tych można kupić już poniżej 5 tysięcy złotych, przy czym ich stan technologiczny bywa - łagodnie rzecz ujmując - różny. Modele z ostatniego roku realizacji BMW E36 tuning potrafią zaś kosztować już ok. 40 tysięcy złotych. Takowy BMW E36 tuning na ogół realizowany jest na styl tzw. niemiecki, czyli taki, żeby stał się jak najbliższy stanu oryginalnego. Zezwala się niewielkie zmiany, np. niewielkie obniżenie zawieszenia, jednak większe przeróbki nie są w grupie mile widziane.


Sprawdź też

Który samochód jest znakomitym rozpoczęciem motoryzacyjnej przygody dla każdego młodego chłopca?

podatki
Dodał: UBM
Na podstawie: UBM
Czy wiesz, że nasz polski mistrz kierownicy, który przed kraksą jeździł w formule 1, swą karierę za kółkiem rozpoczynał od ścigania się na torze gokartowym? Jeśli chcesz pójść w jego ślady, lecz takiego toru w Twym mieście na próżno poszukiwać, zawsze są jeszcze inne możliwości.


Dla przykładu można by zakupić jakiś tani samochód, jaki swoje już przejechał, taki choćby opel astra f tuning oraz za niewygórowaną sumę dokupić do niego kilka dodatkowych składników.


Odmiennym samochodem entuzjastycznie wybieranym do przeróbek jest Vw Passat B5 tuning. W niniejszym wypadku można odmienić przykładowo hamulce, światła czy elementy systemu wydechowego. W takowym samochodzie producent mógł zainstalować do wyboru przykładowo silnik 2,8V6 czy 1,8 TURBO.


W ramach tuningu Passata B5 do tego pierwszego motoru również można by dołączyć kompresor, co w rezultacie przyniesie nam silnik 2,8 TURBO. Z uwagi na bardzo ogromną siłę (ok. 400 KM) jazda samochodem z takim silnikiem jest zalecana przeważnie na torze.
2018-01-17
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.