Jakie pojazdy są na ogół wybierane do rasowania i które części można w nich zmienić?

Zgodnie z tym co wiadomo wszelki stosunkowo młody wielbiciel Motoryzacji marzy o swym samochodzie. A gdy już zdobędzie swoje upragnione 4 kółka, pragnie ponadto jeszcze trochę przy nim pomajstrować tak, żeby rezultat finalny był jak najbliższy jego oczekiwaniom.


malunek - samochód
Dodał: Daniel Jolivet
Na podstawie: http://www.flickr.com


Jednym z najczęściej wybieranych poprzez takowe osoby samochodów jest BMW E36 tuning. Wyczynowa konwencja takiej spółki, doskonałe zalety jezdne, niezawodne podwodzie, mocne motory oraz napęd na tylne koła to wyłącznie co poniektóre czynniki, dla których tak wielokrotnie prowadzi się BMW E36 tuning. Nie bez znaczenie jest też koszt samochodu. Modele z początku wiosen 90-tych można kupić już poniżej 5 tysięcy złotych, przy czym ich stan technologiczny bywa - łagodnie rzecz ujmując - różny. Modele z ostatniego roku realizacji BMW E36 tuning potrafią zaś kosztować już ok. 40 tysięcy złotych. Takowy BMW E36 tuning na ogół realizowany jest na styl tzw. niemiecki, czyli taki, żeby stał się jak najbliższy stanu oryginalnego. Zezwala się niewielkie zmiany, np. niewielkie obniżenie zawieszenia, jednak większe przeróbki nie są w grupie mile widziane.


Sprawdź też

Chiptuning - a więc, następny tekst pochodzący z cyklu "z czym to coś się zjada?"

samochodu
Dodał: Rubbermaid Products
Na podstawie: http://www.flickr.com/photos/rubbermaid/2949398650/
Zastanawiasz się, jak ulepszyć swoje autko? Wydaje Ci się, iż nie wykorzystujesz całego potencjału, jaki w sobie ma? Jeżeli tak, to idealnie wybrałeś temat do odczytania! Wewnątrz naszym dzisiejszym felietonie po opowiadamy Ci o najlepszym sposobie na tak zwane "podrasowanie", autka, czyli wspaniale znany mechanikom Chiptuning! Pierwszy raz słyszysz to słowo? A więc odczytaj nasz artykuł, by po dowiadywać się o tym słowie jak najbardziej dużo!


Wspomniany wewnątrz temacie i wstępie Chiptuning, a konkretniej: "Chip Tuning", jest to najlepsze rozwiązanie z sytuacji, kiedy zdaje naszym osobom się, że mamy samochodzik - określmy go jako: "super łał" - ale jego silnik jest słaby jak niemowlak i porusza się z prędkością żółwika, który to próbuje przebyć wzniesienie za góreczką.


Odmiennym samochodem entuzjastycznie wybieranym do przeróbek jest Vw Passat B5 tuning. W niniejszym wypadku można odmienić przykładowo hamulce, światła czy elementy systemu wydechowego. W takowym samochodzie producent mógł zainstalować do wyboru przykładowo silnik 2,8V6 czy 1,8 TURBO.


W ramach tuningu Passata B5 do tego pierwszego motoru również można by dołączyć kompresor, co w rezultacie przyniesie nam silnik 2,8 TURBO. Z uwagi na bardzo ogromną siłę (ok. 400 KM) jazda samochodem z takim silnikiem jest zalecana przeważnie na torze.
2018-01-17
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.