Jak kupować części do samochodu? Jak najlepiej kupować, by części faktycznie były dobrze dobrane?

Nie każdy ma w planach powierzać zakup części mechanikom, duża ilość osób pragnie robić to samodzielnie. Powstaje pytanie tylko: jak to zrobić? Od razu powinniśmy wiedzieć, iż nie jest to takie łatwe, chociaż bezproblemowa dostępność do sieci powoduje, że każdy i wszędzie może zakupić tego typu części. Niestety, to tylko teoria, gdyż często kupną rzecz trzeba wymienić lub kupić kolejną. Niekiedy jest jeszcze mniej ciekawie, bo należy naprawić usterki, do których doszło w skutek zamontowania niewłaściwego elementu.

daewoo lanos
Na podstawie: foter.com
W większości dostępnych katalogów części zamiennych i w sklepach internetowych, które prowadzą hurtownie motoryzacyjne podzespoły szuka się według roczników oraz modeli. Przed rozpoczęciem poszukiwań najlepiej jednakowoż sprawdzić, z jaką aktualnie wersją samochodu mamy do czynienia, najistotniejsze są zaś moc silnika, data produkcji oraz wyposażenie. Co interesujące, dokładnie ustalone mocy jednostki jest najbardziej istotne nie tylko gdy dobieramy części do samego silnika, ponieważ w zależności od wersji napędu mogą różnić się elementy układu hamulcowego, zawieszenia oraz elektroniki.

Sprawdź też

Napraw swój samochód

Części samochodowe z CenterCar.pl
Dodał: dh
Na podstawie: opracowanie własne
Z czasem zawsze przychodzi ten moment, kiedy twoje auto zaczyna szwankować. Dla każdego kierowcy i jego kieszeni jest to niesłychanie przykra chwila – głównie z powodu wiszących nad nim wydatków. Posiadanie samochodu ma wiele plusów ale z biegiem czasu każdy samochód zaczyna się po prostu starzeć i wymagać od właściciela większej uwagi. Do stałych wydatków należy przede wszystkim obowiązkowe ubezpieczenie pojazdów mechanicznych, obowiązkowe przeglądy oraz uzupełnianie podstawowych płynów; filtrów; świec itp. Gorzej jeżeli przychodzi nam wykonać naprawę takich elementów jak skrzynia biegów, sprzęgło, przeguby itp.. Wydatki na części zamienne i naprawę mogą się okazać bardzo kosztowne szczególnie jeśli wymianę zamówimy w autoryzowanym serwisie.


Dość duże znaczenie ma to, czy dany samochód został wyposażony w automatyczną skrzynię biegów i klimatyzację. Po znalezieniu w katalogu części, jaka na pierwszy rzut oka powinna być pasująca, przed kupnem, najlepiej sprawdzić dokładnie cały opis podzespołu.

Wręczamy Ci dostęp ekstra (http://www.akumulator24.com.pl/akumulatory-varta.html) do następnych artykułów, jeśli opisy opisane na tej stronie szalenie Cię porwały. Zatem nie zwlekaj!

Dosyć często bowiem małym druczkiem dodawane jest tam, iż przykładowo określona rzecz jest do wersji, lecz bez klimatyzacji. Powinniśmy więc to koniecznie zobaczyć, żeby mocno się nie rozczarować.

Jeżeli wykorzystana w tym tekście retoryka do Ciebie przemówiła, to zobacz tutaj inne tego typu porady - one odnoszą się do zbliżonej tematyki.

Jak więc najbardziej korzystnie poszukiwać części? Na pewno najbardziej pewna metoda to numer VIN samochodu.

Na podstawie takiego unikalnego numeru VIN jesteśmy w stanie raczej bardzo dobrze ustalić wersję samochodu. Jest jednakże jeden problem, bo z tego numeru możemy korzystać jedynie w serwisach autoryzowanych, lecz i w specjalistycznych sklepach i hurtowniach, które sprzedają części jedynie dla konkretnych marek. Pomimo to, to bardzo pewny sposób i warto z niego skorzystać, szczególnie jak mieszkamy w dużym ośrodku miejskim mamy do tego dostęp. Więc jak szukamy Daewoo części Kraków na pewno ma dość dużo do zaoferowania. Warto mieć to na uwadze.
2021-06-12
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.