Jak kupować części do samochodu? Jak najlepiej kupować, by części faktycznie były dobrze dobrane?

Nie każdy ma w planach powierzać zakup części mechanikom, duża ilość osób pragnie robić to samodzielnie. Powstaje pytanie tylko: jak to zrobić? Od razu powinniśmy wiedzieć, iż nie jest to takie łatwe, chociaż bezproblemowa dostępność do sieci powoduje, że każdy i wszędzie może zakupić tego typu części. Niestety, to tylko teoria, gdyż często kupną rzecz trzeba wymienić lub kupić kolejną. Niekiedy jest jeszcze mniej ciekawie, bo należy naprawić usterki, do których doszło w skutek zamontowania niewłaściwego elementu.

daewoo lanos
Na podstawie: foter.com
W większości dostępnych katalogów części (idź do serwisu) zamiennych i w sklepach internetowych, które prowadzą hurtownie motoryzacyjne podzespoły szuka się według roczników oraz modeli. Przed rozpoczęciem poszukiwań najlepiej jednakowoż sprawdzić, z jaką aktualnie wersją samochodu mamy do czynienia, najistotniejsze są zaś moc silnika, data produkcji oraz wyposażenie. Co interesujące, dokładnie ustalone mocy jednostki jest najbardziej istotne nie tylko gdy dobieramy części do samego silnika, ponieważ w zależności od wersji napędu mogą różnić się elementy układu hamulcowego, zawieszenia oraz elektroniki.

Dość duże znaczenie ma to, czy dany samochód został wyposażony w automatyczną skrzynię biegów i klimatyzację. Po znalezieniu w katalogu części, jaka na pierwszy rzut oka powinna być pasująca, przed kupnem, najlepiej sprawdzić dokładnie cały opis podzespołu. Dosyć często bowiem małym druczkiem dodawane jest tam, iż przykładowo określona rzecz jest do wersji, lecz bez klimatyzacji. Powinniśmy więc to koniecznie zobaczyć, żeby mocno się nie rozczarować. Jak więc najbardziej korzystnie poszukiwać części? Na pewno najbardziej pewna metoda to numer VIN samochodu.


Sprawdź też

6 zasad, w jaki sposób kupować właściwe części zamienne

czarny samochód marki ford mondeo
Dodał: order_242
Na podstawie: http://www.flickr.com
Sporym problemem znacznej części naszego społeczeństwa jest szczególnie to, że raczej często sytuacja jest taka, iż poruszamy się stosunkowo starymi samochodami. To sprawia, że popyt na różnego rodzaju części utrzymuje się na sporym poziomie. Zwłaszcza brak ceł na samochody z Niemiec, Belgii bądź Włoch sprawił, iż mocno zwiększyła się ilość samochodów. No dobra, ale z całą pewnością wcale nie jest tak, że auta psują się aż tak mega często. Nie przesadzajmy, aż tak beznadziejnie to nie jest. Jednak może koniec na dzień dzisiejszy analizowania krajowego rynku samochodowego.

Na podstawie takiego unikalnego numeru VIN (złap okazje na sprawdzanie numeru vin) jesteśmy w stanie raczej bardzo dobrze ustalić wersję samochodu. Jest jednakże jeden problem, bo z tego numeru możemy korzystać jedynie w serwisach autoryzowanych, lecz i w specjalistycznych sklepach i hurtowniach, które sprzedają części jedynie dla konkretnych marek. Pomimo to, to bardzo pewny sposób i warto z niego skorzystać, szczególnie jak mieszkamy w dużym ośrodku miejskim mamy do tego dostęp. Więc jak szukamy Daewoo części Kraków na pewno ma dość dużo do zaoferowania. Warto mieć to na uwadze.
2018-07-25
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.