Zależy ci na optymalnej prędkości twojego auta? Zabierz auto na na chiptuning

Pewna i bezwypadkowa jazda jest dla kierowców szczególnie istotną kwestią, niemniej wielu z nich zwraca uwagę również na maksymalną prędkość, którą potrafi rozwinąć ich pojazd oraz na przyspieszenie, jakie posiada. Szybka jazda nie jest niczym złym, pod warunkiem, że ma miejsce w bezpiecznych okolicznościach i z wykorzystaniem przepisów ruchu drogowego.
Kierowcy, którzy pragną, aby ich auta zyskały jeszcze większą prędkość, niż wskazuje licznik, mogą zdecydować się na różne zmiany.


Co zrobić, by osiągać większą szybkość?


wydatek
Dodał: Nacho
Na podstawie: http://www.flickr.com


W sytuacji, kiedy właściciel auta uważa, że jego pojazd mógłby osiągać większą prędkość czy przyspieszenie, można zdecydować się na zabieg, jakim jest chiptuning. Chiptuning (S-Performance Wrocławjego budowę.

Podoba Ci się ten tekst? Więc odsyłam do tej strony (https://ciche-auto.pl/) - w tamtym miejscu odnajdziesz interesujące dane, które są omówieniem tego zagadnienia.

Zabieg ten opiera się na zastosowaniu rezerw mocy silnika, jakie pozostawia producent wozu. specjaliści są zdania, że optymalizowanie parametrów silnika oddziałuje bardzo pozytywnie na jego działanie i przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa w czasie wyprzedzania na drodze, jak też pozwala oszczędzać benzynę.


Jak przebiega taka modyfikacja?


Chiptuning jest zabiegiem mało inwazyjnym i nie staje się zagrożeniem dla silnika wozu. Każdy komputer silnikowy ma odgórnie ustawione parametry, które są odpowiedzialne za konkretne dziedziny działania motoru. Wszystkie te parametry są zapisane w odpowiednich tabelkach. Poprzez dokonywanie zmian zapisanych liczbach, można zmienić ustawienia i zwiększyć moc silnika, co skutkuje możliwością osiągania znaczniejszych prędkości oraz skorzystania z większego przyspieszenia.


fotka - samochód
Dodał: Daniel Jolivet
Na podstawie: http://www.flickr.com


Wyłącznie pod nadzorem fachowca


Chociaż chiptuning zdaje się być działaniem prostym i nieinwazyjnym, wykonania modyfikacji nie należy składać w ręce pierwszego z brzegu mechanika.
W momencie, gdy podejmie się decyzję o wykonaniu tuningu, należy poszukać wyspecjalizowanego serwisu samochodowego, jaki specjalizuje się w wykonywaniu takich modyfikacji. Trzeba być świadomym, że prawidłowe przeprowadzenie prac ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa, zarówno kierowcy pojazdu, jak również innych uczestników ruchu drogowego.
2019-04-20
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.