Z troską o samochód - co trzeba wiedzieć o wymianie opon?

Co najmniej raz na rok trzeba wymienić opony w każdym samochodzie – z ogumienia zimowego na letnie. Czasami częściej, jeśli złapiemy gumę. O formę opon w swoim aucie należy się troszczyć.
samochód
Dodał: Daniel Jolivet
Na podstawie: http://www.flickr.com
samochód
Dodał: Daniel Jolivet
Na podstawie: http://www.flickr.com
Praktycznie każde gospodarstwo domowe w Polsce ma minimum jedno auto. Bez takich czterech kółek trudno wyobrazić sobie codziennie życie, dojeżdżanie do pracy, robienie zakupów, wakacje i wiele innych rzeczy. Samochody, jeżeli myślimy o tych z drugiej ręki, lecz w doskonałym stanie, da się zakupić za naprawdę nieduże pieniądze. Dlatego posiadanie samochodu to nie jakaś niesamowita sprawa. Jednak sam zakup auta to jeszcze nic, niezwykle ważne jest odpowiednie dbanie o jego stan techniczny: trzeba regularnych przeglądów stanu technicznego, poprawek u mechanika, wymiany oleju i cała masa innych działań. Koniecznie trzeba także zdawać sobie sprawę, jak ważną kwestią jest przeprowadzana w dobrym momencie wymiana opon. Kontynuuj To opony są odpowiedzialne w dużej mierze za nasze bezpieczeństwo podczas jazdy: zapewniają właściwe utrzymanie się na jezdni. Jednakże realizują one to zadanie wyłącznie wtedy, kiedy ich rodzaj jest dostosowany do warunków atmosferycznych.

Sprawdź też

Jeżeli jesteś początkującym kierowcą i zaczynasz teraz swoją przygodę na jezdni – powinieneś zaczerpnąć odrobinę wiedzy na temat motoryzacji, działania pojazdu oraz jego kluczowych elementów.

kierowca
Dodał: Roberto Ciucci
Na podstawie: http://www.flickr.com
System gospodarczy samochodowy w naszym kraju zdobywa swoje maximum. Ujawnia się sporo nowoczesnych modeli, dynamizuje salonów, serwisów i komisów. Pojazd, to w tej chwili pierwsza ze standardowych potrzeb człowieka. Każdy pragnie stać się kierowcą i niezależny od komunikacji miejskiej, czy od innych. Prawo jazdy to obecnie standardowy wymóg każdego pracodawcy.


Dlatego tak istotna jest wymiana opon, zakładanie letnich na okres ciepły i zimowych kiedy spodziewane są mrozy. Często kierowcy mają dylemat który dotyczy tego, co zrobić z oponami, jakie obecnie nie są użytkowane. Na szczęście istnieją rozliczne placówki takiego typu jak przechowalnia opon – idealnie sprawdzają się w przypadku osób, które nie mają garażu.

Mówienie o oponach dotyka jednakże nie tylko sytuacji, kiedy należy je wymieniać: czasami opony mogą ulec zniszczeniu. Dobrze jest, gdy bliska nam przechowalnia opon ma nasze zapasowe opony, które możemy wymienić z tymi popsutymi. Jednak jeśli tak nie jest, nieodzowna staje się wulkanizacja. Czytaj pełen artykuł Co to takiego? To wykonywany w serwisach samochodowych proces naprawiania pękniętej opony. Jest on niemożliwy w przypadku wielkich ubytków, ale doskonale sprawdza się w przypadku standardowych dziur. Wulkanizacja nie jest droga, a pozwala na regeneracjęopony. Opłaca się udać się z takim problemem do sprawdzonego mechanika, którego jakości świadczeń jesteśmy pewni – to gwarantuje, że będziemy zadowoleni.
2018-08-01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.