Z troską o samochód - co trzeba wiedzieć o wymianie opon?

Co najmniej raz na rok trzeba wymienić opony w każdym samochodzie – z ogumienia zimowego na letnie. Czasami częściej, jeśli złapiemy gumę. O formę opon w swoim aucie należy się troszczyć.
samochód
Dodał: Daniel Jolivet
Na podstawie: http://www.flickr.com
samochód
Dodał: Daniel Jolivet
Na podstawie: http://www.flickr.com
Praktycznie każde gospodarstwo domowe w Polsce ma minimum jedno auto. Bez takich czterech kółek trudno wyobrazić sobie codziennie życie, dojeżdżanie do pracy, robienie zakupów, wakacje i wiele innych rzeczy. Samochody, jeżeli myślimy o tych z drugiej ręki, lecz w doskonałym stanie, da się zakupić za naprawdę nieduże pieniądze. Dlatego posiadanie samochodu to nie jakaś niesamowita sprawa. Jednak sam zakup auta to jeszcze nic, niezwykle ważne jest odpowiednie dbanie o jego stan techniczny: trzeba regularnych przeglądów stanu technicznego, poprawek u mechanika, wymiany oleju i cała masa innych działań. Koniecznie trzeba także zdawać sobie sprawę, jak ważną kwestią jest przeprowadzana w dobrym momencie wymiana opon. Kontynuuj To opony (opony Continental) są odpowiedzialne w dużej mierze za nasze bezpieczeństwo podczas jazdy: zapewniają właściwe utrzymanie się na jezdni. Jednakże realizują one to zadanie wyłącznie wtedy, kiedy ich rodzaj jest dostosowany do warunków atmosferycznych.

Sprawdź też

Niejeden posiadacz wozu jest świadomy tego, że musi się o niego troszczyć — dla przykładu regularnie wymieniać olej i filtry

smochód terenowy
Dodał: TATA
Na podstawie: Marubeni Motors Poland
Spora grupa Polaków chce dbać o samochody, które ma, by służyły im one przez długi czas.


Bez samochodu życie człowieka XXI wieku byłoby zapewne w dużej mierze bardziej skomplikowane.


Dlatego tak istotna jest wymiana opon, zakładanie letnich na okres ciepły i zimowych kiedy spodziewane są mrozy. Często kierowcy mają dylemat który dotyczy tego, co zrobić z oponami, jakie obecnie nie są użytkowane. Na szczęście istnieją rozliczne placówki takiego typu jak przechowalnia opon – idealnie sprawdzają się w przypadku osób, które nie mają garażu.

Mówienie o oponach dotyka jednakże nie tylko sytuacji, kiedy należy je wymieniać: czasami opony mogą ulec zniszczeniu. Dobrze jest, gdy bliska nam przechowalnia opon ma nasze zapasowe opony, które możemy wymienić z tymi popsutymi. Jednak jeśli tak nie jest, nieodzowna staje się wulkanizacja. Czytaj pełen artykuł Co to takiego? To wykonywany w serwisach samochodowych proces naprawiania pękniętej opony. Jest on niemożliwy w przypadku wielkich ubytków, ale doskonale sprawdza się w przypadku standardowych dziur. Wulkanizacja Marex nie jest droga, a pozwala na regeneracjęopony. Opłaca się udać się z takim problemem do sprawdzonego mechanika, którego jakości świadczeń jesteśmy pewni – to gwarantuje, że będziemy zadowoleni.
2020-11-03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.